طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توسترطرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

طرز تهیه نان هزار لا کره ای نان های حجیم و فانتزی یکی از انواع نان های پرطرفدار به حساب می آید. گاهی نان ها را با فیلینگ و مغزهای متنوع طبخ …

طرز تهیه کیک باتر میلک کیک باتر میلک یکی از انواع کیک های خوشمزه و پنبه ای بین المللی است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل …

طرز تهیه کیک سه رنگ کیک سه رنگ، یک کیک زبرا است که با نسکافه و پودر کاکائو طعم دار می شود. این کیک یک کیک خاص است که نیاز به تزیین …

طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

شیرینی دانمارکی که با نام شیرینی گل محمدی هم شناخته می شود یکی از انواع شیرینی های مجلسی و محبوب ایرانی است که معمولا برای پذیرایی در مجالس و مهمانی ها استفاده می شود، برای مشاهده آموزش شیرینی پزی کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ادامه با چیشی همراه باشید.

برای تهیه شربت مخصوص شیرینی دانمارکی ابتدا آب را به همراه شکر داخل یک ظرف فلزی مثل شیرداغ کن می ریزیم، سپس روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب سریع تر به جوش بیاید. در حین جوش امدن آب با قاشق هم می زنیم تا شکر آب شود.

پس از اینکه آب به جوش امد حرارت را کاملا ملایم می کنیم و هم زدن را ادامه می دهیم تا شکر به طور کامل حل شود. در پایان پس از اینکه شربت به غلظت کافی رسید زعفران دم کرده را اضافه می کنیم و شربت را از روی حرارت بر می داریم.

برای تهیه کرم میانی شیرینی دانمارکی ابتدا آب را به همراه شکر داخل شیر داغ می ریزیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب به جوش بیاید و شکر به طور کامل در آب حل شود. حالا حرارت را ملایم می کنیم و آرد را کم کم اضافه می کنیم.

زمان اضافه کردن آرد باید مواد را خوب مخلوط کنیم تا آرد گلوله نشود. مواد را باید به حدی روی حرارت ملایم تفت دهیم تا کرم کمی سفت شود، سپس وانیل را اضافه می کنیم و مجددا مخلوط می کنیم. در آخر ظرف را از روی حرارت بر می دارمی و کنار می گذاریم.

ابتدا پودر خمیر مایه فوری را به همراه شیر و ۱ قاشق غذاخوری شکر داخل یک کاسه می ریزیم و روی آن را با سلفون یا پارچه تمیز می پوشانیم و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در یک جای گرم قرار می دهیم تا حباب بزند و خمیر مایه عمل بیاید.

 • طرز تهیه باقلوا ترکی با خمیر خانگی
 • حالا تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل داخل یک ظرف جادار می ریزیم و با همزن برقی یا دستی خوب می زنیم تا کاملا یکدست شوند، سپس خمیر مایع را که عمل امده است به همراه روغن مایع به ظرف اضافه می کنیم و مجددا با همزن مخلوط می کنیم.

  حالا  آرد را کم کم اضافه می کنیم و با دست یا لیستک مواد را مخلوط می کنیم تا خمیر جمع شود. در پایان باید خمیری نرم و لطیف به دست بیاید و به دست هم نچسبد. حالا خمیر را داخل یک ظرف جادار می ریزیم و روی ظرف را با پارچه می پوشانیم.

  ظرف خمیر را به مدت یک ساعت در یک جای گرم قرار می دهیم تا خمیر وَر بیاید و تقریبا دو برابر شود. پس از اینکه خمیر عمل امد آنرا کمی ورز می دهیم تا هوای اضافی داخل ان خارج شود سپس روی یک سطح صاف کمی آرد می پاشیم و خمیر را پهن می کنیم.

  قطر خمیر باید پس از چهن کردن با وردنه نیم سانتی متر شود و نکته دیگر اینکه خمیر را باید به شکل یک مربع بزرگ پهن کنیم. پس از پهن کردن خمیر اضافه های آنرا با یک کارد تیز می بریم. حالا مقداری از کرم را ابتدا خمیر به شکل طولی قرار می دهیم.

  حالا خمیر را لوله می کنیم و با کارد خمیر لوله شده را برش می زنیم و کنار می گذاریم. حدودا این مقدار خمیر را باید به دو یا سه قسمت تقسیم کنید و پس از کرم زدن لول کنید. حالا لول ها خمیر را به صورت مربعی با کارد برش می زنیم و داخل سینی فر می چینیم.

  حالا به خمیرهای برش داده شده به مدت ۳۰ دقیقه دست نمیزنیم تا استراحت کنند. پس از گذشت ۳۰ روی شیرینی ها روما و کنجد می زنیم و داخل فر قرار می دهیم تا آماده شوند. برای رومال هم از مخلوط زرده تخم مرغ و زعفران استفاده می کنیم.

  شیرینی ها باید به مدت ۳۰ دقیقه در فر با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد بمانند تا آماده شوند. بهتر است فر را از ۲۰ دقیقه قبل روشن کنید تا کاملا گرم شود. در پایان پخت اگر روی شیرینی ها طلایی نشده بود گریل را روشن می کنیم تا روی شیرینی ها نیز طلایی شود.

  حالا سینی فر را خارج می کنیم و اجازه می دهیم شیرینی ها کمی خنک شوند سپس آنها را به آرامی از داخل سینی فر جمع می کنیم و داخل ظرف مورد نظر می چینیم و با قاشق از شربت زعفرانی روی شیرینی ها می ریزیم.

  در صورتی  که می خواهید این شیرینی را در توستر درست کنید ابتدا توستر را با حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. سپس یک کاسه فلزی را تا نیمه آب پر کنید و داخل توستر قرار دهید تا رطوبت ایجاد کند و شیرینی ها خشک نشوند.

  یکی دیگر از نکاتی که باید رعایت شود این است که یک فویل آلومینیومی را جلوی المنت بالایی توستر قرار دهید تا روی شیرینی هار ا خشک نکند. حدود ۳۰ دقیقه برای پخت شیرینی کافی است، در اواخر پخت فویل آلومینیومی را بردارید تا روی شیرینی ها نیز طلایی شود.

  برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

  شیرینی دانمارکی یکی از شیرینی هایی است که در میان ایرانیان طرفداران زیادی دارد و به عنوان یکی از خوشمزه ترین شیرینی های خشک به فروش میرسد. انواع دستور پخت شیرینی دانمارکی در اینترنت موجود میباشد اما ما در این مقاله میخواهیم بهترین طرز تهیه شیرینی دانمارکی بازاری را به شما آموزش دهیم. اگر خواهان آشنایی با طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر،طرز تهیه شیرینی دانمارکی بازاری، طرز تهیه شیرینی دانمارکی با پیمانه، طرز تهیه شیرینی دانمارکی بدون فر، طرز تهیه شیرینی دانمارکی با ماست هستید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

  اگر میخواهید پخت انواع شیرینی و کیک را به صورت حرفه ای یاد بگیرید و با دریافت مدرک فنی و حرفه ای معتبر ورود به بازار کار پیدا کنید و کسب درآمد بالایی داشته باشید میتوانید در آموزش کیک پزی تله تیچرز با تدریس برترین اساتید کیک پزی ایران شرکت کنید.

  همان طور که میدانید شیرینی های دانمارکی با دستور پخت های مختلفی پخته میشوند و از نظر طعم و ترد بودن با هم تفاوت هایی دارند. در این قسمت میخواهیم طرز تهیه شیرینی دانمارکی بازاری را به شما آموزش دهیم.

  مواد اولیه برای طرز تهیه شیرینی دانمارکی بازاری تعداد 50 عدد :

  مواد لازم برای روی شیرینی دانمارکی :

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  مواد لازم برای کرم داخل شیرینی دانمارکی بازاری:

  بهترین کار این است که برای تهیه شیرینی دانمارکی بازاری در اولین مرحله کرم میانی شیرینی دانمارکی را تهیه کنید تا در حین پخت نگران این کرم نباشید.

  طرز تهیه کرم میانی شیرینی دانمارکی بازاری:

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  در مرحله اول برای تهیه کرم شیرینی دانمارکی بازاری نیاز است آب را با شکر ترکیب کنید. شیر را روی حرارت داغ میکنیم و بعد از داغ شدن شیر، آب و شکر را به آن اضافه میکنیم و همه مواد را روی حرارت قرار میدهیم تا مواد جوش آیند و شکر به طور کامل در آب و شیر حل شود.

  حرارت را کم میکنیم و ادامه مارحل را در حرارت ملایم ادامه میدهیم.

  آرد را به ترکیب شیر و آب و شکر اضافه میکنیم و سعی میکنیم آرد را کم کم به مواد اضافه کنیم تا گلوله گلوله نشود. مواد را روی حرارت آنقدر هم میزنیم تا ترکیب سفت تر از حالت عادی شود و در نهایت وانیل را به آن اضافه میکنیم.

 • طرز تهیه بامیه عسلی دراز بازاری
 • مواد را زمانی که به غلظت مناسب رسید از روی حرارت برمیداریم. فقط دقت داشته باشید این ترکیب بعد از خنک شدن کمی سفت تر میشود.

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی بازاری  :

  در مرحله اول لازم است تخم مرغ هایی که به دمای محیط رسیده اند را با شکر و وانیل مخلوط کنید و با همزن هم میزنیم تا یک ترکیب یکدست به ما بدهد.

  برای عمل آمدن خمیر مایه نیاز است آن را به همراه شیر و 1 قاشق غذاخوری شکر ترکیب کنید و روی آن را با سک پارچه یا سلفون تمیز بپوشانید و برای مدت 10 الی 15 دقیقه آن را در یک محیط گرم و تاریک قرار دهید. زماین که این ترکیب حباب زد نشان میدهد خمیر مایه عمل آمده است.

  بعد از آن که ترکیب تخم مرغ و وانیل و شکر یکدست شدند نیاز است خمیر مایه به عمل آمده  و روغن مایع را به ترکیب اضافه کنیم و آن را با همزن ترکیب کنیم.

  در این مرحله نیاز است آرد اضافه شود اما برای آن که از گلوله شدن آرد جلوگیری کنید نیاز است آرد را کم کم به ترکیب اضافه کنید و با لیستک مواد را ترکیب کنید تا از ایچاد گلوله های آردی در ترکیب جلوگیری کنید.

  بعد زا آن که همه آرد را اضافه کردید باید دقت داشته باشد که یک خمیر لطیف و نرم داشته باشید که نه خیلی شل باشد و نه خیلی سفت. این خمیر نباید به دست بچسبد.

  خمیر حاصل را در یک ظرف بزرگ قرار میدهیم و روی آن را با پارچه میپوشانیم و اجاره میدهیم برای مدت 1 الی 1ساعت و نیم خمیر استراحت کند. دقت داشته باشید که خمیر برای استراحت نیاز است در یک محیط گرم قرار گیرد.

  بعد از آن که خمیر استراحت کرد حجم آن دو برابر میشود و به اصطلاح خمیر ور میاید. بعد از عمل آمدن خمیر آن را با دست ورز میدهیم تا هوایی که در میان بافت های آن قرار گرفته است خارج شود و خمیر یکدستی داشته باشیم.

  خمیر حاصل را روی سطح صافی که از قبل روی آن آرد پاشیده ایم قرار میدهیم و با کمک وردنه آن را صاف و پهن میکنیم.

  دقت داشته باشید که بعد از پهن ککردن خمیر قطر آن در حدود نیم سانتی متر باشد و خمیر را خیلی نازک و یا کلفت برندارید.

  برای آن که از دور ریخت خمیر جلوگیری کنید نیاز است خمیر را به صورت مربعی پهن کنید. خمیر را با استفاده از چاقوی تیز به صورت های مربعی مربعی برش دهید.

  کرم داخل شیرینی های دانمارکی را که از قبل تهیه کرده اید را به صورت طولی در خمیر های برش داده شده قرار میدهیم.

  خمیر های برش داده شده که در وسط آن ها کرم قرار گرفته است را لوله میکنیم.

  شما میتوانید به جای آن که خمیر کلی را به قطعات کوچک برش دهید و وسط آن ها کرم قرار دهید میتوانید همان خمیر مربعی بزرگ را پهن کنید و وسط آن کرم را قرار داده و آن را رول کنید و با استفاده از کارد تیز آن را به قطعات با سایز های دلخواهتان برش دهید.

  بعد از برش زدن خمیر به سایز های دلخواه آن ها را روی سینی فر که از قبل چرب کرده ایم میچینیم.

  در این مرحله باید مجد به خمیر های زمان استراحت بدهیم و باید در همان سینی فر برای مدت 30 دقیقه بدون آن که به آن دست بزنیم اجاره دهیم استراحت کند.

  بعد ار استراحت مجدد خمیر به آن ها کنجد و یا هر چیزی که میخواهیم شیرینی های دانمارکی را تزیین کنیم قرار میدهیم و روی آن ها را هم برای آن که ظاهر جذابی داشته باشند با مخلوط زرده تخم مرغ و زعفران میپوشانیم.

  بهتر است فر را از قبل به مدت 20 دقیقه گرم کرده باشید و برای پخت شیرینی دانمارکی بازاری نیاز است برای مدت 30 دقیقه شیرینی ها را در فر با دمای 180 درجه سانتی گراد بپزید.

  در دقایق پایانی پخت شیرینی دانمارکی میتوانید با استفاده از خلال دندان پختن آن را چک کنید و دقت داشته باشید که چند دقیقه آخر فر را برای حرارت از بالا تنظیم کنید تا روی شیرینی های دانمارکی طلایی شود.

  شیرینی دانمارکی ها را از فر خارج میکنیم و همان طور گرم داخل ظرف مورد نظر میچینیم و اجازه میدهیم در ظرف مان خنک شود نه در سینی فر.

  اگر میخواهید پخت انواع دسر ها و کیک های کافی شاپی را یاد بگیرید و به صورت حرفه ای برای مهمانی ها شیرینی های جذابی بپزید و یا از مهارت های کسب شده خود کسب درآمد کنید میتوانید در دوره آموزش کیک کافی شاپی تله تیچرز شرکت کنید و با دریافت مدرک فنی و حرفه ای وارد بازار کار شده و کسب درآمد از این راه داشته باشید.


  آموزش کیک کافی شاپی

  بعضی ها دوست دارند شیرینی دانمارکی کمی شهد داشته باشد و نرم باشد در این حالت شما میتوانید شهدی که با هل و گلاب درست شده است را بعد از خنک شدن شیرینی ها روی آن ها به مقدار خیلی کم بریزید و اجازه دهید این شیره داخل شیرینی ها برود و بافت نرمی به آن ها بدهد.

  در صورتی که شیرینی دانمارکی ترد دوست دارید از این مرحله صرف نظر کنید.

  دقت داشته باشید که آردی که برای پخت شیرینی دانمارکی استفاده میکنید را سه بار الک کنید.

  شما میتوانید به جای آب از شیر گرم برای تهیه شیرینی دانمارکی بازاری خوشمزه استفاده کنید.

  در صورتی که به طعم دهنده های طبیعی مانند گلاب و هل علاقه داشته باشید میتوانید کمی پودر هل به خمیر دانمارکی بزنید و یا در کرم داخل شیرینیی دانمارکی کمی گلاب اضافه کنید.

  یکی از انواع شیرینی دانکارکی هایی که طرفداران زیادی دارد و تقریبا همه به دنبال دستور پخت آن هستند طرز تهیه شیرینی دانمارکی شکری میباشد.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  مواد لازم برای طرز تهیه شیرین دانمارکی شکری:

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  شما میتوانید کرم شیرینی دانمارکی شکری را مانند هرآنچه در مرحله قبل توضیح دادیم تهیه کنید.

  دقت داشته باشید که شما میتوانید به جای شیر از آب گرم نیز استفاده کنید. همچنین در صورتیکه به طعم گلاب و هل علاقه دارید میتوانید به جای شیر از ترکیب گلاب و آب و هل استفاده کنید.

  شما میتوانید از زغفران برای تغییر رنگ شیرینی و جذاب تر شدن آن در صورت تمایل استفاده کنید.

  برای طعم خاص شیرینی دانمارکی شکری میتوانید ااز پوست لیمو و یا پرتقال برای خمیر شیرینی دانمارکی استفاده کنید.

  مراحل پخت شیرینی دانمارکی شکری دقیقا مانند مراحل توضیح داده شده در قسمت بالا میباشد و تنها تفاوتی که دارد این است که شما میتوانید در مرحله آخر به جای آن که زرده تخم مرغ و کره و وانیل و زعفران بریزید میتوانید از دانه های درشت شکر استفاده کنید.

  همچنین در صورتی که از طعم دانه های درشت شکر در حین میل کردن شیرینی چندان راضی نیستید میتوانید از پودر قند در انتهای پخت شیرینی دانمارکی شکر استفاده کنید.

  طرز تهیه شیرینی پیشنهادی : طرز تهیه کیک موزاییکی یخچالی

  معمولا افراد تمایل دارند با کمترین امکانات بهترین و خوشمزه ترین شیرینی ها را تهیه کنند. در این بخش میخواهیم طرز تیهه شیرینی دانمارکی در توستر را به شما آموزش دهیم. شما باید برای پخت شیرینی دانمارکی در توستر نکاتی را رعایت کنید تا شیرینی های شما طعم خوشمزه ای داشته باشند.

  مواد کرم و خمیر شیرینی دانمارکی دقیقا مانند آنچه در قسمت بالا به شما توضیح دادیم میباشد و شما باید صرفا نکاتی را برای پخت شیرینی دانمارکی در توستر رعایت کنید.

  دقت داشته باشید توستر شما باید برای مدت 5 الی 10 دقیقه با دمای 200 درجه سانتی گراد گرم شود.

  برای آن که شیرینی دانمارکی ها در توستر خشک مشوند نیاز است از یک ظرف آب در توستر  استفاده کنید. آب را در طرف فلزی بریزید و در توستر قرار دهید تا در فضای داخلی توستر رطوبت ایجاد کند و از خشک شدن شیرینی دانمارکی جلوگیری کند.

  یکی از مشکلاتی که کاربران در زمان تهیه شیرینی دانمارکی در توستر دارند این است که چون حرارت مستقیم از بالا میتابد روی شیرینی ها خشک میشود. در این حالت برای جلوگیری از خشک شدن شیرین دانمارکی در توستر نیاز است روی المنت های بالایی توستر را با ورقه های آلومینیومی بپوشانید.

  زمان لازم برای پخت شیرینی دانمارکی در توستر 30 دقیقه میباشد. ما میتوانید در دقایق پایانی پخت ورقه های آلومینیومی را بردارید تا روی شیرینی ها طلایی شود.

  یکی از مشکلاتی که افراد برای طرز تهیه شیرینی دانمارکی دارند این است که نمیدانند از چه پیمانه ای استفاده کنند. در واقع چیزی که اهمیت دارد این استن که اگر شما از یک لیوان به عنوان پیمانه استفاده میکنید تا اخر اندازه گیری هایتان را با همان لیوان انجام دهید. طرز تهیه شیرینی دانمارکی با پیمانه فرقی با روش گفته شده در قسمت های بالا ندارد تنها انداره گیری مواد با هم متفاوت است.

  در این بخش ما اندازه گیری مواد اولیه برای طرز تهیه شیرینیی دانمارکی با پیمانه را در یک جدول قرار داده ایم تا راحت تر با اندازه گیری ها اشنا شوید.

  طرز تهیه شیرینی پیشنهادی : طرز تهیه پاپسیکل

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  خیلی ها هستند که در منزل شان فر ندارند و یا بنا به هر شرایطی نمیخواهند از فر برای تهیه شیرینی دانمارکی استفاده کنند. طرز تهیه شیرینی دانکارکی بدون فر فرقی با طرز تهیه شیرینی دانمارکی بازاری گفته شده در قسمت بالا ندارد و شما میتوانید از همان مواد اولیه استفاده کنید.

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی بدون فر تفاوتی با مراحل گفته شده در قسمت قبل ندارد فقط شما باید روش پخت را تغییر دهی و نکات پخت شیرینی دانمارکی روی گاز را در نظر داشته باشید.

  برای پخت شیرین دانمارکی روی گاز نیاز است از یک شعله پخش کن برای جلوگیری از سوختن و مغرپز شدن شیرینی ها استفاده کنید.

  از یک تابه و قابلمه برای پخت شیرینی های دانمارکی استفاده کنید.

  در قابلمه یا تابه را بگذارید و در صورتی که بخواهید شیرینی شما بهتر بپزد میتوانید از دم کنی  به جای درب استفاده کنید.

  زمان لازم برای پخت شیرینی دانمارکی بدون فر 30 دقیقه میباشد و در این زمان شیرینی ها را چک کنید تا از سوختن ته ان ها جلوگیری کنید.

  اگر میخواهید روی آن ها نیز برشته شود میتوانید شیرینی دانمارکی ها را برگردانید تا از حرارت تابه به آن ها نیر  برسد و برشته شوند.

  طرز تهیه شیرینی پیشنهادی : کیک سیب و دارچین در قابلمه

  یکی از راه هایی که میتوانید شیرینی دانمارکی تردی داشته باشید این است که از ماست در طرز تهیه شیرینی دانمارکی استفاده کنید. طرز تهیه شیرینی دانمارکی با ماست به این صورت میباشد که شما میتوانید به جای شیر مقدار آن را نصف کنید و از همان مقدار ماست استفاده کنید.

  استفاده از ماست برای پخت شیرینی دانمارکی کمک میکند شیرینی تردی خاصی داشته باشد و همین امر باعث شده خیلی ها به دنبال طرز تهیه شیرینیی دانمارکی با ماست باشند.

  سوالات متداول

  بهترین طرز تهیه شیرینی دانمارکی چیست؟

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  در این مقاله روش های پخت شیرینی دانمارکی بازاری،شکری، بدون فر، با ماست، با پیمانه و به طور کلی هر رسپی برای پخت شیرینی دانمارکی وجود دارد را به شما آموزش داده ایم. با این رسپی ها میتوانید بهترین شیرینی دانمارکی بازاری را تهیه کنید.

  چه موادی در شیرینی دانمارکی آن را ترد تر و خوشمزه تر میکند؟

  استفاده از کره کمک میکند خمیر بافت لطیفی داشته باشد و آن را خوشمزه تر میکند. همچنین استفاده از ماست به تردتر شدن بیشتر شیرینی دانمارکی کمک میکند. خمیر مایه میتوان پف لازم را به شیرینی دانمارکی بدهد و استفاده از پوست لیمو، هل و گلاب و زعفران آن را زیبا تر و منحصر به فردتر میکند.

  مقالات مرتبط

  برای ارسال نظر لطفا وارد شوید

  رایگان

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  رایگان

  رایگان

  1,035,000 تومان

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  480

  12

  رایگان

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  250

  15

  رایگان

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  120

  10

  رایگان

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  20

  15

  1,035,000 تومان

  درباره ما
  تماس با ما
  شرایط و قوانین
  راهنمایی خرید
  سوالات متداول
  تدریس در تله تیچرز

  آموزشگاه مجازی تله تیچرز © 2019

  تهران بعد از مترو توحید، به سمت میدان توحید، پلاک 75

  021-66919634

  support@tele-teachers.com

  آموزشگاه مجازی تله تیچرز
  تله تیچرز مرجع آموزش های آنلاین اختصاصی تولید شده توسط اساتید مجرب و با سابقه آموزش در کلاس های حضوری مختلف

  سماتک

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  شیرینی دانمارکی یکی از خوشمزه ترین شیرینی ها است که می توانید به سبک بازاری ها در منزل تهیه کنید و در این بخش قصد داریم طرز تهیه شیرینی دانمارکی بازاری را برایتان شرح دهیم. اگر می خواهید با فوت و فن شیرینی دانمارکی به سبک حرفه ای ها آشنا شوید با این مقاله همراه ما باشید. پختن شیرینی دانمارکی خانگی به روش حرفه ای قنادی ها فوت و فن هایی دارد که در این مطلب آن را می‌آموزید. در نهایت خواهید دید که به آسانی با کمترین مواد و لوازم، طرز تهیه این نوع شیرینی حرفه ای را آموخته اید و دیگر نیازی به خرید این شیرینی محبوب از قنادی ها ندارید.


  شیرینی دانمارکی که در زبان انگلیسی صرفاً دانمارکی خوانده می‌شود؛ نوعی شیرینی خشک است که در تهیه آن از آرد سفید، شیر، شکر، تخم‌ مرغ، کره یا کرهٔ گیاهی، مایه‌ خمیر، وانیل و نمک استفاده می‌شود. این شیرینی دارای لایه‌ های بسیاری است که اضافه نمودن مخمر باعث تورم یا پف آن می‌شود. پف شیرینی دانمارکی بازاری به دمای فر و تردی خمیر آن بستگی دارد. کره، روغن و چربی سنتی مورد استفاده در شیرینی است اما در تولید صنعتی از چربی شیرینی‌ پزی برای تولید این نوع شیرینی استفاده می‌کنند.

   

  آرد سفید  3 پیمانه
  خمیر مایه فوری 1 قاشق غذا خوری
  شیر نصف پیمانه
  روغن مایع نصف پیمانه
  زعفران به مقدار لازم
  وانیل (یا گلاب به دلخواه) 1 قاشق چای خوری
  تخم مرغ 2 عدد
  شکر یک پیمانه
  آب نصف پیمانه
  دارچین (یا هل ساییده) 1 قاشق چای خوری
  آبلیمو چند قطره خیلی کم

 • طرز تهیه استیک در ماهیتابه دو طرفه
 • 1. برای تهیه شیرینی دانمارکی بازاری اول باید طرز تهیه خمیر شیرینی دانمارکی را فرا بگیرد. برای درست کردن این خمیر ابتدا در یک ظرف مناسب، نصف پیمانه شیر ولرم را با یک قاشق مربا خوری پودر مایه خمیر، حل کنید و آن را کنار بگذارید تا استراحت کند.

   

  2. پس از گذشت 20 دقیقه در ظرفی دیگر یک عدد تخم مرغ را با نصف پیمانه روغن مایع به سرعت مخلوط کنید و مایه خمیری که آماده کرده بودید را به آن اضافه کنید.

   

  3. حالا یک چهارم پیمانه شکر را با 2 قاشق مرباخوری زعفران دم کرده و نصف قاشق چایخوری وانیل با هم مخلوط کنید.

   

  4. به این مخلوط 2.5 پیمانه آرد سفید را کم کم اضافه کنید تا گلوله نشود. حاصل کار یک خمیر نرم خواهد بود که به دست نمی‌چسبد و باید مقدار کمی با نوک انگشتان دست که قبلا با آب یخ سرد شده ورز داده شود.

   

  5. اگر خمیر به دست تان می‌چسبد، یک تا دو قاشق آرد به آن اضافه کنید. زمانی که خمیر شیرینی به حالت مورد نظر رسید، به آن کمی استراحت دهید و در این مدت کرم بین شیرینی را آماده کنید.

   

  6. شما می توانید برای تهیه خمیر شیرینی دانمارکی از خمیر کروسان استفاده کنید.

  1. برای تهیه کرم شیرینی دانمارکی یک چهارم پیمانه آرد سفید را با نصف پیمانه شکر، نصف پیمانه آب، یک قاشق چای خوری دارچین و کمی وانیل مخلوط کنید.

   

  2. زمانی که یک دست شد، روی حرارت ملایم بگذارید و هم بزنید تا کم کم سفت شود و تقریبا به رنگ قهوه ای روشن در بیاید. سپس آن را کنار بگذارید تا خنک شود.

   

  3. پس از این که قوام مایه کرم به حدی رسید که رد قاشق روی آن می‌ ماند، گاز را خاموش کنید و اجازه دهید تا خنک شود، این کرم را باید فورا استفاده کنید زیرا با گذشت زمان سفت می‌شود.

   

  4. پس از آماده کردن کرم میان شیرینی دانمارکی، خمیر اصلی شیرینی را که استراحت داده بودید، با وردنه به شکل یک مربع باز کنید.

   

  5. قطر این خمیر باید در حدود نیم سانتی متر باشد. کرم را ابتدای خمیر بمالید و آن را لوله کنید، برش هایی در عرض این خمیر بزنید و مربع های کوچکی از آنها تهیه کنید.

   

  6. شیرینی ها را در سینی فر چیده و رویشان را نایلون بکشید و داخل یخچال به مدت یک ساعت به آن استراحت دهید. در این مدت حجم خمیر 2 برابر خواهد شد و شما می‌ توانید سایر مراحل را پیش ببرید.

  یکی از دلایل محبوبیت و خوشمزگی شیرینی دانمارکی بازاری، سس روی آن است. برای تهیه سس شیرینی دانمارکی نصف یک زرده تخم مرغ را با کمی زعفران به سرعت مخلوط کنید و کنار بگذارید.

   

  برای تهیه شهد شیرینی دانمارکی، 2 قاشق غذاخوری شکر را با 4 قاشق غذا خوری آب، چند قطره آبلیمو و کمی زعفران مخلوط کنید و فقط در حدی که شکر در آن حل شود و روی حرارت بگذارید. حواستان باشد که آن را اصلا بهم نزنید.

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  یکی از مهمترین مراحل برای تهیه این شیرینی، پیچیدن خمیر آن است و در ادامه طرز پیچیدن شیرینی دانمارکی را به شما آموزش خواهیم داد:

   

  1. روی میز یا کف سینی مقداری آرد بپاشید و خمیر را روی آن باز کنید.

   

  2. برای این‌کار میتوانید از وردنه هم استفاده کنید.

   

  3. سعی کنید که قطر خمیر را نازک‌ بگیرید.

   

  4. داخل خمیر مقداری کرم شیرینی قرار دهید و خمیر را به شکل دلخواه بپیچید.

   

  5. فر را روشن کرده و دمای آن را روی 180 درجه سانتی‌ گراد تظیم کنید.

   

  6. با قلم‌ مو روی شیرینی‌ ها زرد تخم‌ مرغ بمالید و شیرینی‌ ها را داخل فر قرار دهید.

  فر را روی 170 درجه سانتی گراد بگذارید و 15 دقیقه گرم کنید. خمیر شیرینی را از یخچال درآورید و روی هر تکه را با برس از سس روکشی که آماده کرده بودید بکشید و کمی کنجد بدون پوست (یا پودر نارگیل مطابق میلتان) روی آنها بپاشید. شیرینی‌ ها را در طبقه وسط فر قرار دهید. در این مدت دائما چک کنید تا نسوزند. شیرینی های دانمارکی شما 10 تا 15 دقیقه بعد آماده است.

   

  در صورتی  که می خواهید این شیرینی را در توستر درست کنید ابتدا توستر را با حرارت 200 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. سپس یک کاسه فلزی را تا نیمه آب پر کنید و داخل توستر قرار دهید تا رطوبت ایجاد کند و شیرینی ها خشک نشوند. یکی دیگر از نکاتی که باید رعایت شود این است که یک فویل آلومینیومی را جلوی المنت بالایی توستر قرار دهید تا روی شیرینی ها را خشک نکند. حدود 30 دقیقه برای پخت شیرینی کافی است، در اواخر پخت فویل آلومینیومی را بردارید تا روی شیرینی ها نیز طلایی شود.

  • برای تهیه شیرینی دانمارکی بازاری حتما آرد را 3 مرتبه الک کنید.

   

  • به دلخواه می توانید در دستور پخت خمیر شیرینی دانمارکی از شیر گرم به جای آب استفاده کنید.

   

  • روی این شیرینی می توانید بادام خرد شده، کاکائو یا پودر نارگیل بپاشید.

   

  • برای طعم بهتر شیرینی ها می توانید مقداری پودر هل به خمیر و یا کرم شیرینی اضافه کنید.

   

  • در هنگام تهیه خمیر شیرینی می توانید گلاب را با آب جایگزین کنید البته به این موضوع دقت کنید که نباید گلاب را به صورت کامل جایگزین آب کنید.

   

  • اگر می‌ ترسید شیرینی ها در فر بسوزند از دو لایه کاغذ روغنی استفاده کنید، 10 دقیقه اول، سینی شیرینی را در طبقه پایین فر قرار بدهید و 5 الی 10 دقیقه آخر شعله بالای فر را روشن کنید و سینی را در طبقه بالای فر بگذارید تا رویه شیرینی ها کاملا طلایی بشود و زیرش نسوزد.

   

  • زمانی که آن ها را از فر درآوردید تا داغ هستند شهد را با برس روی آنها بمالید.

   

  • شیرینی شما آماده است و پس از سرد شدن می‌توانید نوش جان کنید.

   

  • شما می‌توانید زمان برش شیرینی ها را به سلیقه خود به شکل گرد، مستطیل، لقمه ای و یا همین به مدل سنتی که آموزش دادیم یعنی به شکل مربع درست کنید.

   

  برخی از شیرینی‌ ها به حدی معروف بوده و جا افتاده‌اند که وقتی جایی نامی از آن برده می‌شود هیچ شبه ای برای شنونده باقی نمی‌گذارد و نیاز به توضیح و معرفی ندارند. شیرینی دانمارکی بازاری هم که یکی از این شیرینی‌ ها است در گروه شیرینی‌ های خشک دسته‌بندی می‌شود و در این مقاله طرز تهیه شیرینی دانمارکی بازاری به همراه فوت و فن های تهیه این شیرینی خوشمزه را به شما عزیزان آموزش دادیم. این شیرینی مقبول بسیاری از افراد است، در بسیاری از مجالس و مهمانی‌ها سرو می‌شود، اما آن‌قدر جذابیت دارد که برای صبحانه یا عصرانه نیز انتخاب خیلی خوبی به‌ حساب بیاید و شما می توانید شیرینی دانمارکی خانگی به سبک حرفه ای ها را در منزل درست کنید.

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر را از این سایت دریافت کنید.

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی بازاری,فوت و فن شیرینی دانمارکی,طرز پیچیدن شیرینی دانمارکی,طرز تهیه شهد روی شیرینی دانمارکی,سس شیرینی دانمارکی

  مجموعه : آموزش شیرینی جات

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  شیرینی دانمارکی یکی از خوشمزه ترین شیرینی ها است که می توانید به سبک بازاری ها در منزل تهیه کنید و در این بخش قصد داریم طرز تهیه شیرینی دانمارکی بازاری را برایتان شرح دهیم. اگر می خواهید با فوت و فن شیرینی دانمارکی به سبک حرفه ای ها آشنا شوید با این مقاله همراه ما باشید. پختن شیرینی دانمارکی خانگی به روش حرفه ای قنادی ها فوت و فن هایی دارد که در این مطلب آن را می‌آموزید. در نهایت خواهید دید که به آسانی با کمترین مواد و لوازم، طرز تهیه این نوع شیرینی حرفه ای را آموخته اید و دیگر نیازی به خرید این شیرینی محبوب از قنادی ها ندارید.

  شیرینی دانمارکی که در زبان انگلیسی صرفاً دانمارکی خوانده می‌شود؛ نوعی شیرینی خشک است که در تهیه آن از آرد سفید، شیر، شکر، تخم‌ مرغ، کره یا کرهٔ گیاهی، مایه‌ خمیر، وانیل و نمک استفاده می‌شود. این شیرینی دارای لایه‌ های بسیاری است که اضافه نمودن مخمر باعث تورم یا پف آن می‌شود. پف شیرینی دانمارکی بازاری به دمای فر و تردی خمیر آن بستگی دارد. کره، روغن و چربی سنتی مورد استفاده در شیرینی است اما در تولید صنعتی از چربی شیرینی‌ پزی برای تولید این نوع شیرینی استفاده می‌کنند.

  آرد سفید  3 پیمانه

  خمیر مایه فوری 1 قاشق غذا خوری

  شیر نصف پیمانه

 • طرز تهیه خمیر پیراشکی داخل فر
 • روغن مایع نصف پیمانه

  زعفران به مقدار لازم

  وانیل (یا گلاب به دلخواه) 1 قاشق چای خوری

  تخم مرغ 2 عدد شکر یک پیمانه آب نصف پیمانه

  دارچین (یا هل ساییده) 1 قاشق چای خوری

  آبلیمو چند قطره خیلی کم

  1. برای تهیه شیرینی دانمارکی بازاری اول باید طرز تهیه خمیر شیرینی دانمارکی را فرا بگیرد. برای درست کردن این خمیر ابتدا در یک ظرف مناسب، نصف پیمانه شیر ولرم را با یک قاشق مربا خوری پودر مایه خمیر، حل کنید و آن را کنار بگذارید تا استراحت کند.

  2. پس از گذشت 20 دقیقه در ظرفی دیگر یک عدد تخم مرغ را با نصف پیمانه روغن مایع به سرعت مخلوط کنید و مایه خمیری که آماده کرده بودید را به آن اضافه کنید.

  3. حالا یک چهارم پیمانه شکر را با 2 قاشق مرباخوری زعفران دم کرده و نصف قاشق چایخوری وانیل با هم مخلوط کنید.

  4. به این مخلوط 2.5 پیمانه آرد سفید را کم کم اضافه کنید تا گلوله نشود. حاصل کار یک خمیر نرم خواهد بود که به دست نمی‌چسبد و باید مقدار کمی با نوک انگشتان دست که قبلا با آب یخ سرد شده ورز داده شود.

  5. اگر خمیر به دست تان می‌چسبد، یک تا دو قاشق آرد به آن اضافه کنید. زمانی که خمیر شیرینی به حالت مورد نظر رسید، به آن کمی استراحت دهید و در این مدت کرم بین شیرینی را آماده کنید.

  6. شما می توانید برای تهیه خمیر شیرینی دانمارکی از خمیر کروسان استفاده کنید.

  1. برای تهیه کرم شیرینی دانمارکی یک چهارم پیمانه آرد سفید را با نصف پیمانه شکر، نصف پیمانه آب، یک قاشق چای خوری دارچین و کمی وانیل مخلوط کنید.

  2. زمانی که یک دست شد، روی حرارت ملایم بگذارید و هم بزنید تا کم کم سفت شود و تقریبا به رنگ قهوه ای روشن در بیاید. سپس آن را کنار بگذارید تا خنک شود.

  3. پس از این که قوام مایه کرم به حدی رسید که رد قاشق روی آن می‌ ماند، گاز را خاموش کنید و اجازه دهید تا خنک شود، این کرم را باید فورا استفاده کنید زیرا با گذشت زمان سفت می‌شود.

  4. پس از آماده کردن کرم میان شیرینی دانمارکی، خمیر اصلی شیرینی را که استراحت داده بودید، با وردنه به شکل یک مربع باز کنید.

  5. قطر این خمیر باید در حدود نیم سانتی متر باشد. کرم را ابتدای خمیر بمالید و آن را لوله کنید، برش هایی در عرض این خمیر بزنید و مربع های کوچکی از آنها تهیه کنید.

  6. شیرینی ها را در سینی فر چیده و رویشان را نایلون بکشید و داخل یخچال به مدت یک ساعت به آن استراحت دهید. در این مدت حجم خمیر 2 برابر خواهد شد و شما می‌ توانید سایر مراحل را پیش ببرید.

  یکی از دلایل محبوبیت و خوشمزگی شیرینی دانمارکی بازاری، سس روی آن است. برای تهیه سس شیرینی دانمارکی نصف یک زرده تخم مرغ را با کمی زعفران به سرعت مخلوط کنید و کنار بگذارید.

  برای تهیه شهد شیرینی دانمارکی، 2 قاشق غذاخوری شکر را با 4 قاشق غذا خوری آب، چند قطره آبلیمو و کمی زعفران مخلوط کنید و فقط در حدی که شکر در آن حل شود و روی حرارت بگذارید. حواستان باشد که آن را اصلا بهم نزنید.

  یکی از مهمترین مراحل برای تهیه این شیرینی، پیچیدن خمیر آن است و در ادامه طرز پیچیدن شیرینی دانمارکی را به شما آموزش خواهیم داد:

  1. روی میز یا کف سینی مقداری آرد بپاشید و خمیر را روی آن باز کنید.

  2. برای این‌کار میتوانید از وردنه هم استفاده کنید.

  3. سعی کنید که قطر خمیر را نازک‌ بگیرید.

  4. داخل خمیر مقداری کرم شیرینی قرار دهید و خمیر را به شکل دلخواه بپیچید.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  5. فر را روشن کرده و دمای آن را روی 180 درجه سانتی‌ گراد تظیم کنید.

  6. با قلم‌ مو روی شیرینی‌ ها زرد تخم‌ مرغ بمالید و شیرینی‌ ها را داخل فر قرار دهید.

  منبع : www.samatak.com

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی نرم و خوشمزه به سبک اصیل ایرانی شیرینی دانمارکی که با نام شیرینی گل محمدی هم شناخته می شود یکی از انواع شیرینی

  طرز تهیه کرمفیل وانیلی کرمفیل یکی از انواع کرم هایی است که در فیلینگ انواع شیرینی، کیک و دونات مورد استفاده قرار می گیرد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

  طرز تهیه بیسکوییت کرم دار بیسکوییت کرم دار شکلاتی یکی از انواع بیسکوییت های خوشمزه و پرطرفدار در سراسر جهان است، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با چی شی همراه باشید. همچنین ببینید …

  طرز تهیه نان شوید و زیره نان های حجیم و فانتزی یکی از انواع نان های پرطرفدار به حساب می آید. گاهی نان ها را با فیلینگ و مغزهای متنوع طبخ می …

  شیرینی دانمارکی که با نام شیرینی گل محمدی هم شناخته می شود یکی از انواع شیرینی های مجلسی و محبوب ایرانی است که معمولا برای پذیرایی در مجالس و مهمانی ها استفاده می شود، برای مشاهده آموزش شیرینی پزی کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ادامه با چیشی همراه باشید.

  شیرینی کشمشی یکی از انواع شیرینی ها بسیار پر طرفدار ایرانی است که مانند انواع کیک به همراه چای سرو می شود

  مواد لازم شربت شکر یک سوم پیمانه آب یک سوم پیمانه

  زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری

  برای تهیه شربت مخصوص شیرینی دانمارکی ابتدا آب را به همراه شکر داخل یک ظرف فلزی مثل شیرداغ کن می ریزیم، سپس روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب سریع تر به جوش بیاید. در حین جوش امدن آب با قاشق هم می زنیم تا شکر آب شود.

  پس از اینکه آب به جوش امد حرارت را کاملا ملایم می کنیم و هم زدن را ادامه می دهیم تا شکر به طور کامل حل شود. در پایان پس از اینکه شربت به غلظت کافی رسید زعفران دم کرده را اضافه می کنیم و شربت را از روی حرارت بر می داریم.

  شربت بار یکی از مهم ترین شربت ها برای علاقمندان به شیرینی پزی است که می توانید از آن برای انواع شیرینی ها استفاده کنید

  مواد لازم کرم شیرینی دانمارکی

  آرد ۳ قاشق غذاخوری شکر یک سوم پیمانه آب یک سوم پیمانه وانیل یک پنس

  برای تهیه کرم میانی شیرینی دانمارکی ابتدا آب را به همراه شکر داخل شیر داغ می ریزیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب به جوش بیاید و شکر به طور کامل در آب حل شود. حالا حرارت را ملایم می کنیم و آرد را کم کم اضافه می کنیم.

  زمان اضافه کردن آرد باید مواد را خوب مخلوط کنیم تا آرد گلوله نشود. مواد را باید به حدی روی حرارت ملایم تفت دهیم تا کرم کمی سفت شود، سپس وانیل را اضافه می کنیم و مجددا مخلوط می کنیم. در آخر ظرف را از روی حرارت بر می دارمی و کنار می گذاریم.

  مواد لازم شیرینی دانمارکی

  آرد ۲٫۵ پیمانه تخم مرغ ۱ عدد

  روغن مایع یک سوم پیمانه

  شکر ۳ قاشق غذاخوری شیر یک سوم پیمانه

  خمیر مایه ۱ قاشق غذاخوری

  وانیل ۱ پنس

  زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری

  ابتدا پودر خمیر مایه فوری را به همراه شیر و ۱ قاشق غذاخوری شکر داخل یک کاسه می ریزیم و روی آن را با سلفون یا پارچه تمیز می پوشانیم و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در یک جای گرم قرار می دهیم تا حباب بزند و خمیر مایه عمل بیاید.

  حالا تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل داخل یک ظرف جادار می ریزیم و با همزن برقی یا دستی خوب می زنیم تا کاملا یکدست شوند، سپس خمیر مایع را که عمل امده است به همراه روغن مایع به ظرف اضافه می کنیم و مجددا با همزن مخلوط می کنیم.

  حالا  آرد را کم کم اضافه می کنیم و با دست یا لیستک مواد را مخلوط می کنیم تا خمیر جمع شود. در پایان باید خمیری نرم و لطیف به دست بیاید و به دست هم نچسبد. حالا خمیر را داخل یک ظرف جادار می ریزیم و روی ظرف را با پارچه می پوشانیم.

  شیرینی زبان یکی از انواع شیرینی ها خوشمزه و بسیار قدیمی ایرانی است که با خمیر هزار لایه تهیه می شود

  ظرف خمیر را به مدت یک ساعت در یک جای گرم قرار می دهیم تا خمیر وَر بیاید و تقریبا دو برابر شود. پس از اینکه خمیر عمل امد آنرا کمی ورز می دهیم تا هوای اضافی داخل ان خارج شود سپس روی یک سطح صاف کمی آرد می پاشیم و خمیر را پهن می کنیم.

  قطر خمیر باید پس از چهن کردن با وردنه نیم سانتی متر شود و نکته دیگر اینکه خمیر را باید به شکل یک مربع بزرگ پهن کنیم. پس از پهن کردن خمیر اضافه های آنرا با یک کارد تیز می بریم. حالا مقداری از کرم را ابتدا خمیر به شکل طولی قرار می دهیم.

  حالا خمیر را لوله می کنیم و با کارد خمیر لوله شده را برش می زنیم و کنار می گذاریم. حدودا این مقدار خمیر را باید به دو یا سه قسمت تقسیم کنید و پس از کرم زدن لول کنید. حالا لول ها خمیر را به صورت مربعی با کارد برش می زنیم و داخل سینی فر می چینیم.

  منبع : chishi.ir

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  این مطالب توسط ربات جمع آوری شده است در صورت نارضایتی به ما اطلاع دهید تا محتوای مطلب شما را حذف کنیم.

  

  طرز تهیه پنکیک شکلاتی پنکیک شکلاتی یکی از انواع صبحانه های بسیار پرطرفدار در سراسر جهان است که معمولا به همراه شکلات صبحانه یا نوتلا سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل …

  شیرینی دانمارکی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که نام دیگر آن شیرینی گل محمدی می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

  برای تهیه شیرینی دانمارکی به روش خانگی در ابتدای کار خمیر دانمارکی را آماده می کنیم، برای این منظور شیر ولرم را به همراه ۲  قاشق مرباخوری از مقدار شکر و خمیر مایه دروون یک کاسه نسبتا بزرگی ریخته و مخلوط می کنیم.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  حالا روی کاسه را با درپوش می پوشانیم، سپس اجازه می دهیم خمیر مایه به مدت ۱۰ دقیقه در دمای محیط استراحت کند تا فرآیند تخمیر انجام شود. در ادامه تخم مرغ، سفیده تخم مرغ و وانیل را درون یک کاسه جداگانه می ریزیم.

  در این مرحله تخم مرغ و سفیده تخم مرغ را با چنگال به خوبی هم می زنیم تا بافت آنها از لختگی خارج شود، سپس به کاسه حاوی خمیر مایه اضافه می کنیم و با همزن دستی به خوبی هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند.

  در ادامه زعفران دم کرده را به کاسه اضافه کرده و هم می زنیم تا مایه زعفرانی شود. حالا آرد را ۳ مرتبه الک کرده و طی ۲ مرحله به کاسه افزوده و مخلوط می کنیم تا خمیر جمع شود، سپس کره نرم شده را به کاسه اضافه می کنیم.

  در این مرحله خمیر را به مدت ۵ دقیقه به خوبی ورز می دهیم تا خمیری نرم و یکدست حاصل شود. حالا خمیر را درون یک کاسه چرب شده قرار می دهیم، سپس روی کاسه را با سلفون می پوشانیم تا خمیر به مدت ۱ ساعت در دمای محیط استراحت کند.

  در این فاصله به سراغ درست کردن کرم شیرینی می رویم، برای این منظور شیر را به همراه پودر نشاسته، گلاب، وانیل و شکر درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار داده و به صورت مداوم هم می زنیم.

  زمانی که کرم به غلظت فرنی رسید، قابلمه را از روی حرارت برداشته و اجاره می دهیم کرم کاملا خنک شود. توجه داشته باشید هر از گاهی کرم را مخلوط کرده تا رویه نبندد. پس از اتمام زمان استراحت خمیر فر را با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم.

 • طرز تهیه باقلا قاتق شمالی
 • در ادامه اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود، سپس خمیر را مجددا ورز می دهیم تا پف آن گرفته شود. حالا خمیر را روی سطح کار گذاشته و با وردنه به صورت مستطیل باز می کنیم و اطراف خمیر را با چاقو برش می زنیم تا کاملا صاف و یکدست شود.

  در این مرحله کرم شیرینی را درون قیف یکبار مصرف ریخته و به صورت عمودی به مقدار زیادروی خمیر پایپ می کنیم. حالا لبه های خمیر را روی هم گذاشته و با دست کاملا فیکس می کنیم تا خمیر باز نشود، سپس خمیر را به اندازه های دلخواه برش می زنیم.

  در ادامه سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس خمیرها را درون سینی با فاصله از هم می چینیم. حالا روی شیرینی ها را با مخلوط زرده تخم مرغ و زعفران دم کرده رومال می کنیم و مقداری کنجد روی آنها می پاشیم.

  در این مرحله سینی را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا پخته و روی آنها طلایی و خوشرنگ شود. پس از گذشت این زمان شربت بار را با مقداری آب مخلوط کرده تا رقیق شود.

  حالا سینی را از فر خارج کرده و شیرینی ها را با مخلوط شربت بار رومال می کنیم، سپس اجازه می دهیم کاملا خنک شوند. در نهایت شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای تازه دم سرو می کنیم. نوش جان.

  آکاایران: شیرینی دانمارکی یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و پر طرفداری است که همه افراد آن را برای یک بار که شده میل کرده اند محبوبیت این شیرینی به حدی می باشد که در بیشتر مراسم و میهمانی ها از شیرینی دانمارکی برای پذیرایی استفاده می شود. شیرینی دانمارکی که با نام شیرینی گل محمدی هم شناخته می شود ، برای مشاهده آموزش شیرینی پزی کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا، با ما همراه باشید.

  استفاده از پوست رنده شده لیمو به دلخواه بوده و جزو مواد اولیه اصلی نمی باشد.

  در اندازه گیری مواد اولیه دقت داشته باشید تا نتیجه کارتان بدون نقص باشد. به عنوان مثال منظور از قاشق غ یک قاشق غذاخوری کامل است نه قاشق غذاخوری سر خالی.

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  ابتدا یک قاشق از شکر را با پودر مایه خمیر فوری داخل کاسه ای ریخته و خوب مخلوط میکنیم.

  سپس آب ولرم را به آن اضافه و پس از مدت کوتاهی مخلوط کردن روی ظرف را میپوشانیم و به مواد اجازه میدهیم تا 5 دقیقه ای استراحت کند.

  در مدتی که ترکیب شکر و پودر مایه خمیر در حال استراحت قرار دارند، کره یا روغن صاف قنادی را داخل ظرفی رنده کرده و بعد داخل سلفون میریزیم و روی آن را می پوشانیم.

  حالا نوبت فرم دادن است، مواد داخل سلفون را با دست و یا با وردنه خوب فرم داده و به شکل مربع و یا مستطیل در می آوریم.

  کره باید مثل خمیر نرم باشد ولی اگر در این فاصله بخاطر دمای اتاق کره آب شد آن را به مدت 10 دقیقه داخل یخچال قرار دهید.

  حالا نوبت آماده کردن خمیر شیرینی دانمارکی است.

 • طرز تهیه کوکو سبزی به زبان انگلیسی
 • داخل ظرفی پوست لیموی رنده شده و آب لیمو را ریخته و به این ترکیب یکی از تخم مرغ ها را اضافه و با هم زن خوب مخلوط میکنیم.

  پس از مخلوط کردن، ابتدا روغن مایع و سپس به ترتیب، شیر، نمک و بقیه شکر را اضافه و همه مواد را با هم مخلوط میکنیم.

  پس از مدتی هم زدن مایه خمیر ترش را به مواد مخلوط شده اضافه میکنیم و مجدد مواد را هم میزنیم.

  در مرحله بعد نوبت به اضافه کردن آرد می رسد که میتوانیم آن را حین الک کردن و کم‌کم به مایه اضافه کرده و هم بزنیم.

  سطح کار و محلی که قرار است روی آن مراحل را ادامه دهید، با کمی آرد پوشانده و خمیر را روی آن قرار دهید و با دست آن را به مدت 10 دقیقه ورز دهید.

  بعد از اینکه خمیر نرم و لطیفی بدست آمد آن را داخل ظرفی قرار دهید و روی آن را بپوشانید و اجازه دهید تا در دمای محیط نیم ساعتی استراحت کند.

  در فاصله استراحت خمیر، میتوانیم کرم وسط شیرینی دانمارکی را آماده کنیم که برای این کار باید ابتدا شکر را با آرد نشاسته ذرت و یک سوم از شیر سرد، داخل ظرف مناسبی ریخته و با هم مخلوط کنیم.

  باقی شیر را داخل ظرف دیگری ریخته و روی حرارت قرار میدهیم تا بجوشد.

  پس از آنکه شیر به جوش آمد، کم‌کم به مایه کرم اضافه کرده و به سرعت هم می زنیم.

  سپس مواد را به ظرفی که شیر را داخل آن جوشاندیم اضافه کرده و روی حرارت قرار میدهیم و در حین حرارت آن را هم میزنیم تا غلیظ شود. وقتی مواد شروع به حباب زدن کردند، آن را از روی حرارت برمیداریم.

  مواد کرم را داخل ظرفی ریخته و وانیل را به آن اضافه میکنیم و سپس بعد از مخلوط کردن، روی مواد را با پلاستیک و یا سلفون خوب می پوشانیم.

  در مرحله بعد و بعد از نیم ساعت استراحتی که به خمیر داده ایم، با پشت انگشتان آن را کمی ورز میدهیم.

  حالا سطح کار را کمی آرد بپوشانید و خمیر را روی آن قرار دهید و با وردنه خمیر را از 4 طرف باز میکنیم و البته سعی میکنیم وسط خمیر کمی کلفت‌تر بماند.

  پس از انجام این مراحل، کره آماده شده و نرم را وسط خمیر قرار میدهیم. در این مرحله دقت کنید که نرمی خمیر و کره در یک سطح باشند تا خمیر نشود.

  زمانیکه کره را وسط خمیر گذاشتیم، از چهار طرف خمیر را روی کره کشیده و کاملا کره را میپوشانیم.

  سپس با کمک وردنه با ضربات آهسته به خمیر ضربه میزنیم و پس از تکرار چند باره این ضربات، خمیر را با وردنه کمی باز میکنیم تا به شکل مستطیل شود.

  در این مرحله باید خمیر باز شده را تا بزنیم، به این شکل که کمی نصف بیشتر خمیر را تا وسط تا زده و نصف دیگر آن را روی آن بیاوریم.

  این مرحله را تا 6 بار باید انجام دهیم و هر بار خمیر را به مدت 20 دقیقه داخل یخچال قرار دهیم و بعد دوباره باز کرده و هر بار خمیر را از سمت دیگری تا بزنیم.

  پس از اتمام مراحل تا زدن ها، روی خمیر تا زده را می پوشانیم و داخل یک سینی و به مدت 20 دقیقه در یخچال قرار می دهیم.

  بعد از 20 دقیقه مجددا با وردنه خمیر را باز کرده و تا 6 بار تا میزنیم. در مرحله آخر که خمیر را با وردنه باز شد باید ضخامت آن یک سانتی‌متر باشد.

  سپس دور خمیر را با چاقو و یا کاتر برش میدهیم تا صاف و یکدست شود. خمیر ها را در اندازه های یکسان به صورت مربع های کوچک برش زده و داخل آنها مقداری از مایع وانیل ریخته و کامل می بندیم و یا به هر شکلی که دوست داریم خمیر را فرم داده و به شکل شیرینی دانمارکی درست می کنیم.

  پس از انجام کامل و دقیق مراحل حساس مربوط به خمیر و… شیرینی نوبت به آماده سازی سینی شیرینی هاست.

  طبق روال همیشه در شیرینی پزی، داخل سینی را با کاغذ روغنی پوشانده و خمیر های آماده شده را با کمی فاصله در آن می چینیم.

  پس از چیدن تمام شیرینی ها، روی سینی خمیر را پوشانده و اجازه میدهیم تا به مدت 50 تا 60 دقیقه استراحت کند.

  برای تزیین، یک عدد از زرده تخم مرغ را هم زده و با قلمو روی خمیر شیرینی ها می مالیم و با توجه به سلیقه و ذائقه ی خود، با مغز تخمه، کنجد یا…. روی شیرینی ها را تزیین می کنیم.

  در مرحله انتهایی، فر را روی حرارت 350 درجه فارنهایت گرم کرده و شیرینی ها را به مدت 30 دقیقه درون آن قرار می دهیم تا پف کرده و خوب بپزند.

  بعد از اینکه شیرینی ها طلایی شدند از فر بیرون بیاورید و بعد از کمی خنک شدنف با قلمو مقداری عسل رقیق شده و یا شربت روی شیرینی ها می مالیم تا براق‌تر شوند.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  و زمان پخت و انتظار آن در حدود 50دقیقه میباشد .
  شیرینی دانمارکی را می توانید در وعده دسر – سرو کنید .
  همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار – میل کرد .
  توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد

   

  شیرینی دانمارکی یکی از اون شیرینی های خوشمزس که تو ایران طرفدارای خاص خودشو داره و توی بیشتر مجلس ها استفاده میشه، خوب امروز قراره طرز تهیه شیرینی دانمارکی بازاری رو به شما آموزش بدیم و بگیم چطور در منزل این شیرینی خوشمزه رو درست کنید.

  اگر دوست داری بدونی چطور میتونی یه کیک شکلاتی ساده بدون فر و خوشمزه رو تو خونه درست کنی، مقاله طرز تهیه کیک شکلاتی رو حتما مطالعه کن.

  شیرینی دانمارکی یکی از شیرینی های قدیمی به حساب میاد که هنوزم کلی طرفدار داره و تو هر مجلس و مهمونی وجود داره. امروزه توی قنادی ها دیگه خبری از اون شیرینی دانمارکی قدیمی نیست و به کل دستور پختش تغییر کرده و به دلیل کم بود وقت برای پختن این شیرنی ها به روش های اصیل از روش های بازاری استفاده میکنند که بافت این شیرینی ها به کیک تبدیل شده.

  به همین منظور ما تو این مقاله قصد داریم طرز تهیه شیرینی دانمارکی با پیمانه به روش قنادی رو به شما اموزش بدیم تا بتونید به راحتی این شیرینی خوشمزه رو تو خونه درست کنید.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  اگه قصد محاجرت دارید و نیاز به مدرک های اشپزی معتبر دارید بهتون توصیه میکنم مقاله دوره آشپزی بین المللی رو مطالعه کنید

  در این بخش میخواهیم مواد مورد نیاز برای تهیه خمیر شیرینی دانمارکی رو به شما بگیم و در مراحل بعد آموزش شیرینی دانمارکی خوشمزه رو به شما توضیح بدیم پس با ما همراه باشید.

  اگه برای شرکت در دوره شیرینی پزی به دنبال بهترین آموزشگاه هستی و میخوای بعد از دریافت مدرک در کوتاه ترین زمان وارد بازار کار بشی، به صفحه آموزشگاه شیرینی پزی با مدرک بین المللی در تهران مراجعه کن.

  مواد مورد نیاز :

   

 • طرز تهیه چپلی کباب کچالو
 • اگه میخوای طرز تهیه پای سیب رو در خونه به ساده ترین شکل ممکن یاد بگیری، مقاله طرز تهیه پای سیب  رو مطالعه کن.

  در بالا موارد مورد نیاز برای تهیه خمیر شیرینی دانمارکی رو به شما گفتیم و در این بخش قراره مواد لازم برای طرز تهیه کرم شیرینی دانمارکی در خانه، بخش خوشمزه کار که اگه نباشه شیرینی طعم خاصی نداره.

  مواد مورد نیاز :

  لاذم به ذکر است که اگر به دنبال طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ماکروفر هستید، همین مراحل رو میتونید طی کنید.

  اگه دوست داری بهترین غذا های ایرانی و خارجی رو ببینی مقاله لیست انواع غذاهای ایرانی و خارجی رو یه نگاه بنداز.

   

  خوب در این بخش قرار طرز تهیه خمیر شیرنی را به شما اموزش دهیم. برای درست کردن خمیر ابتدا یک پیمانه شیر را با یک قاشق شکر و خمیر مایه را با هم مخلوط کنید. سپس به مدت 10 دقیقه در فضای باز که باید گرم باشه بزارید تا اندازه نصف کل مواد کف ایجاد کنه.

  تخم مرغ رو به همراه تمام موادی که بالا به شما گفتم به جز ارد رو با هم مخلوط کنید و ارد رو کم کم اضافه میکنیم که خمیر به دست نچسبد.

  حالا خمیر را داخل پلاستیک میزاریم و ان را وردنه میکنیم و به مدت 30 دقیقه داخل یخچال میزاریم تا استراحت کند. بعد از نیم ساعت خمیر را مجددا وردنه میکنیم و این کار را سه الی چهار بار تکرار میکنیم.

  اگر به دنبال لیست کاملی از انواع غذاهای ایرانی با برنج و بدون برنج و همینطور غذای مجلسی هستید، به صفحه لیست غذاهای ایرانی مراجعه کنید.

  در این بخش قراره طرز تهیه کرم شیرینی دانمارکی در خانه را به شما اموزش بدیم تا یه شیرینی خوشمزه در خانه درست کنید.

  برای درست کردن کرم شیرینی دانمارکی ابتدا ارد را داخل قابلمه بریزید و شیر را کم کم به ان اضافه کنید و با چنگال ان را هم بزنید تا کاملا مخلوط شود.

  وقتی که کاملا مخلوط شد کم کم گلاب و وانیل رو به مواد اضافه کنید. قابلمه رو روی حرارت ملایم قرار بدید و ان را هم بزنید. این کار را مدام انجام بدید تا کرم شیرینی غلیظ و کش دار شود.

  سپس گاز رو خاموش کنید و اجازه بدید تا مواد کاملا خنک شود. کرم را داخل سلفون بپوشانید تا هوا به ان نرسد سپس بزارید که کاملا سرد شود.

  برای مشاهده انواع شیرینی دانمارکی بدون خمیر مایه، با خمیر هزارلا، شیرینی دانمارکی پنیری، شکلاتی و کلی شیرینی دیگه حتما در اریا تهران مقاله شیرینی دانمارکی رو مطالعه کن.

  تا الان بیشتر کار انجام شده و تا وقتی خمیر و کرم در کنار هم قرار نگرفته اند هنوز شیرینی ما کاملا اماده نشده. خمیر های از قبل اماده شده را با وردنه صاف کنید و ان را به شکل مستطیل باز کنید.

  سپس کرم که از قبل اماده کردید رو بعد از مرحله سرد شدن با قاشق سر تا سر خمیر به صورت یک نواخت پخش کنید.

  در مرحله اخر خمیر را رول کنید و ان را به اندازه های دلخواه خود برش بزنید وان را درون فر قرار بدید تا شیرینی شما اماده خوردن شود.

  اگر قصد دارید این شیرینی خوشمزه رو در توستر درست کنید همین مراحلی که بالا گفتیم رو باید طی کنید اما به یک سری نکاتی که در ادامه قصد داریم توضیح بدیم باید توجه کنید.

  برای طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر ابتدا توستر رو با حرارت 200 درجه سانتی گراد روشن کنید تا حسابی گرم بشه. بعد از انجام این مرحله یک کاسه فلزی رو تا نیمه آب پر کنید و در تستر قرار بدید تا رطوبت ایجاد بشه و شیرینی ها خشک بشن.

  یکی از نکات مهمی که باید بهش توجه داشته باشید اینه که یه فویل آلومینیومی رو جلوی المنت بالایی توستر قرار بدید تا روی شیرینی ها خشک نشه. در توستر تقریبا برای پخت 30 دقیقه زمان لازمه و در آخر پخت، فویل آلومینیومی رو بردارید تا روی شیرینی ها طلایی بشه.

  اگه می خوای این شیرینی خوشمزه رو تو خونه درست کنی اما نمیدونی چطور میشه بدون فر یا تستر این شیرینی خوشمزه رو درست کرد نگران نباش چرا که طرز تهیه شیرینی دانمارکی بدون فر بسیار سادست و به راحتی و با رعایت یک سری نکات ساده میتونی این کارو انجام بدی. حتی بدون فر یا تستر!

  در طرز تهیه شیرینی دانمارکی بدون فر طبق مراحلی که گفته شد مواد رو اماده می کنید و بعد از اینکه مراحل بالا رو طی کردید به جای اینکه مواد رو توی فر بگذارید باید شیرینی ها رو توی ماهیتابه قرار بدید و با استفاده از یک شعله پخش کن شیرینی ها رو روی یک حرارت ملایم بگذارید و بعد اونا رو برگردونید تا طرف دیگه شیرینی ها هم پخته بشه.

  اگه میخوای شیرینی دانمارکی رو خیلی خاص و خوشمزه درست کنید حتما باید یک سری اصول رو رعایت کنید که ما قصد داریم برای طرز تهیه شیرینی دانمارکی با لیوان فرانسوی این فوت و فن ها رو در اختیار شما قرار بدیم.

  نکته اول : باید دقت داشته باشید که آرد زیادی به خورد خمیر نره چرا که بعد از پخت ممکنه شیرینی شما زیادی سفت بشه.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  نکته دوم : اینه که فر باید با دمای 160 درجه سانتی گراد به مدت 20 دقیقه باید گرم بشه.

  نکته سوم : یکی دیگر از نکات در طرز تهیه دانمارکی اینه که خمیر رو باید به قطر نیم سانت باز کنید و کرم شیرینی رو یک سانت از لبه روی خمیر بریزید و رول کنید و لبه ها رو به هم بچسبونید و در آخر به دلخواه برش بزنید. در صورتی که پر کرم دوست دارید دو لایه کرم بریزید.

  نکته چهارم : در آخر نکته این که باید بهش توجه داشته باشید اینه که سعی کنید حتما لبه ها رو بچسبونید. حتما لبه ها روبهم خوب بچسبونید.

  جمع بندی 

  شیرینی دانمارکی یکی از شیرینی های پرطرفدار و محبوبه که می تونید با رعایت یک سری نکات ساده خودتون به راحتی تو خونه این شیرینی خوشمزه رو درست کنید. به همین دلیل در این مقاله ما سعی کرده ایم طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ماکروفر و همینطور طرز تهیه شیرینی دانمارکی بدون فر رو توضیح بدیم تا به راحتی بتونید این شیرینی خوشمزه رو درست کنید.

  سوالات متداول 

  ایا میشه بدون فر شیرینی دانمارکی درست کرد؟

  بله شما می تونید با توجه به مراحلی که در این مقاله توضیح داده شده، به راحتی این شیرینی رو بدون فر درست کنید. کافیه به جای فر مواد رو در یک ماهیتابه قرار بدید و با استفاده از یک شعله پخش کن مواد رو روی حرارت ملایم بگذارید و بعد یک طرف اونا رو برگردونید تا یک طرف دیگه هم سرخ بشه.

  طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر چگونه است؟

  یکی از نکاتی که در طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر باید رعایت کنید اینه که توستر رو با حرارت 200 درجه سانتی گراد روشن کنید تا تستر کاملا گرم بشه و بعد از این کار باید یک کاسه فلزی رو تا نیمه آب پر کنید و توی تستر قرار بدید تا رطوبت ایجاد بشه و شیرینی ها خشک بشن اما نحوه درست کردن شیرینی دانمارکی در توستر در این مقاله توضیج داده شده که می تونید مطالعه کنید.

  مشاهده اخرین اخبار

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه *

  نام *

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  Δdocument.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  شرکت مادینور در سال ۱۳۸۶ در کشور کویت شروع به کارکرد. این آموزشگاه هدف خود را خدمت‌رسانی به ایرانیان مقیم خارج از کشور قرارداد، تا با آموزش‌های حرفه‌ای و باکیفیت و همچنین اعطای مدرک رسمی دیپلم و گواهی‌نامه بین‌المللی مهارت از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، گامی مؤثر در تسهیل این عزیزان برداشته باشد.

  تمامی حقوق برای شرکت خبرگذاری مادینور محفوظ است | طراح سایت: شرکت طراحی سایت Atgo


   لیست غذاهای ایرانیDownloads-icon

  

  طرز تهیه بامیه عربی بامیه عربی که با نام هایی مانند بامیه دراز یا خشک هم شناخته می شود یکی از انواع شیرینی …

  شیرینی دانمارکی یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که در کشورمان با نام شیرینی گل محمدی هم شناخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید.

  برای تهیه شیرینی دانمارکی خوشمزه در ابتدای کار شیر ولرم را به همراه شکر و خمیر مایه درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس کمی مخلوط می کنیم و روی کاسه را با درپوش می پوشانیم تا خمیر مایه عمل بیاید.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  پس از گذشت ۱۰ دقیقه تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر درون یک کاسه جداگانه می ریزیم و با دور تند همزن برقی به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند، سپس مخلوط خمیر مایه و زعفران را به آن اضافه می کنیم.

  در ادامه آرد را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس طی چند مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و ورز می دهیم تا خمیری نرم و یکدست درون کاسه جمع شود. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم.

  حالا اجازه می دهیم خمیر در یک جای گرم به مدت ۱ ساعت استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود. در این فاصله کرم میانی شیرینی را آماده می کنیم، برای این منظور نشاسته، شکر و شیر را درون یک قابلمه مناسب ریخته و هم می زنیم.

  زمانی که نشاسته و شکر درون شیر حل شدند، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و به صورت مداوم هم می زنیم تا مایه میانی غلیظ شود. پس از اینکه بافت مایه میانی همانند فرنی غلیظ شد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم تا خنک شود.

  حالا به سراغ درست کردن شهد روی شیرینی می رویم، برای این منظور ابتدا شکر را به همراه آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس بدون هم زدن قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا ذرات شکر حل شود و شربت جوش بیاید.

  پس از اینکه شهد ریز جوش زد، زعفران دم کرده را به همراه گلاب به قابلمه اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم روی حرارت بماند تا غلیظ شود. زمانی که مایه میانی شیرینی خنک شد آن را درون قیف یکبار مصرف می ریزیم.

 • طرز تهیه مربا بهار نارنج شمالی
 • در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا کاملا گرم شود. پس از گذشت زمان استراحت خمیر، آن را روی سطح کار قرار می دهیم و با وردنه به صورت نازک پهن کرده، سپس اطراف خمیر را جدا می کنیم تا مرتب شود.

  در ادامه مایه میانی را به صورت عمودی یک طرف خمیر پایپ کرده، سپس خمیر را رول می کنیم و به اندازه های دلخواه برش می زنیم. حالا زرده تخم مرغ را به همراه شیر و زعفران دم کرده درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

  حالا مواد رومال را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، سپس برس را به آن آغشته کرده و روی خمیر ها می مالیم. در ادامه به دلخواه روی هر خمیر مقداری کنجد یا خلال بادام می ریزیم، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم.

  در این مرحله خمیر ها را درون سینی فر با فاصله از هم می چینیم، سپس سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم. در ادامه اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه درون فر بمانند تا به طور کامل پخته شوند.

  پس از گذشت این زمان گریل را روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۳ الی ۴ دقیقه گریل شوند تا روی آن ها کاملا طلایی و خوشرنگ شود. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم.

  حالا اجازه می دهیم شیرینی ها کاملا خنک شوند، سپس برس را به شهد آغشته می کنیم و روی شیرینی ها می مالیم. در پایان شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.

  

  طرز تهیه بامیه عربی بامیه عربی که با نام هایی مانند بامیه دراز یا خشک هم شناخته می شود یکی از انواع شیرینی …

  شیرینی دانمارکی یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که در کشورمان با نام شیرینی گل محمدی هم شناخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید.

  برای تهیه شیرینی دانمارکی خوشمزه در ابتدای کار شیر ولرم را به همراه شکر و خمیر مایه درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس کمی مخلوط می کنیم و روی کاسه را با درپوش می پوشانیم تا خمیر مایه عمل بیاید.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  پس از گذشت ۱۰ دقیقه تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر درون یک کاسه جداگانه می ریزیم و با دور تند همزن برقی به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند، سپس مخلوط خمیر مایه و زعفران را به آن اضافه می کنیم.

  در ادامه آرد را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس طی چند مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و ورز می دهیم تا خمیری نرم و یکدست درون کاسه جمع شود. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم.

  حالا اجازه می دهیم خمیر در یک جای گرم به مدت ۱ ساعت استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود. در این فاصله کرم میانی شیرینی را آماده می کنیم، برای این منظور نشاسته، شکر و شیر را درون یک قابلمه مناسب ریخته و هم می زنیم.

  زمانی که نشاسته و شکر درون شیر حل شدند، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و به صورت مداوم هم می زنیم تا مایه میانی غلیظ شود. پس از اینکه بافت مایه میانی همانند فرنی غلیظ شد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم تا خنک شود.

  حالا به سراغ درست کردن شهد روی شیرینی می رویم، برای این منظور ابتدا شکر را به همراه آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس بدون هم زدن قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا ذرات شکر حل شود و شربت جوش بیاید.

  پس از اینکه شهد ریز جوش زد، زعفران دم کرده را به همراه گلاب به قابلمه اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم روی حرارت بماند تا غلیظ شود. زمانی که مایه میانی شیرینی خنک شد آن را درون قیف یکبار مصرف می ریزیم.

 • طرز تهیه مربای بهار نارنج شمالی
 • در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا کاملا گرم شود. پس از گذشت زمان استراحت خمیر، آن را روی سطح کار قرار می دهیم و با وردنه به صورت نازک پهن کرده، سپس اطراف خمیر را جدا می کنیم تا مرتب شود.

  در ادامه مایه میانی را به صورت عمودی یک طرف خمیر پایپ کرده، سپس خمیر را رول می کنیم و به اندازه های دلخواه برش می زنیم. حالا زرده تخم مرغ را به همراه شیر و زعفران دم کرده درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

  حالا مواد رومال را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، سپس برس را به آن آغشته کرده و روی خمیر ها می مالیم. در ادامه به دلخواه روی هر خمیر مقداری کنجد یا خلال بادام می ریزیم، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم.

  در این مرحله خمیر ها را درون سینی فر با فاصله از هم می چینیم، سپس سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم. در ادامه اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه درون فر بمانند تا به طور کامل پخته شوند.

  پس از گذشت این زمان گریل را روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۳ الی ۴ دقیقه گریل شوند تا روی آن ها کاملا طلایی و خوشرنگ شود. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم.

  حالا اجازه می دهیم شیرینی ها کاملا خنک شوند، سپس برس را به شهد آغشته می کنیم و روی شیرینی ها می مالیم. در پایان شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.

  

  طرز تهیه بامیه عربی بامیه عربی که با نام هایی مانند بامیه دراز یا خشک هم شناخته می شود یکی از انواع شیرینی …

  شیرینی دانمارکی یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که در کشورمان با نام شیرینی گل محمدی هم شناخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید.

  برای تهیه شیرینی دانمارکی خوشمزه در ابتدای کار شیر ولرم را به همراه شکر و خمیر مایه درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس کمی مخلوط می کنیم و روی کاسه را با درپوش می پوشانیم تا خمیر مایه عمل بیاید.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  پس از گذشت ۱۰ دقیقه تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر درون یک کاسه جداگانه می ریزیم و با دور تند همزن برقی به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند، سپس مخلوط خمیر مایه و زعفران را به آن اضافه می کنیم.

  در ادامه آرد را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس طی چند مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و ورز می دهیم تا خمیری نرم و یکدست درون کاسه جمع شود. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم.

  حالا اجازه می دهیم خمیر در یک جای گرم به مدت ۱ ساعت استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود. در این فاصله کرم میانی شیرینی را آماده می کنیم، برای این منظور نشاسته، شکر و شیر را درون یک قابلمه مناسب ریخته و هم می زنیم.

  زمانی که نشاسته و شکر درون شیر حل شدند، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و به صورت مداوم هم می زنیم تا مایه میانی غلیظ شود. پس از اینکه بافت مایه میانی همانند فرنی غلیظ شد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم تا خنک شود.

  حالا به سراغ درست کردن شهد روی شیرینی می رویم، برای این منظور ابتدا شکر را به همراه آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس بدون هم زدن قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا ذرات شکر حل شود و شربت جوش بیاید.

  پس از اینکه شهد ریز جوش زد، زعفران دم کرده را به همراه گلاب به قابلمه اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم روی حرارت بماند تا غلیظ شود. زمانی که مایه میانی شیرینی خنک شد آن را درون قیف یکبار مصرف می ریزیم.

 • طرز تهیه شور گل کلم فوری
 • در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا کاملا گرم شود. پس از گذشت زمان استراحت خمیر، آن را روی سطح کار قرار می دهیم و با وردنه به صورت نازک پهن کرده، سپس اطراف خمیر را جدا می کنیم تا مرتب شود.

  در ادامه مایه میانی را به صورت عمودی یک طرف خمیر پایپ کرده، سپس خمیر را رول می کنیم و به اندازه های دلخواه برش می زنیم. حالا زرده تخم مرغ را به همراه شیر و زعفران دم کرده درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

  حالا مواد رومال را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، سپس برس را به آن آغشته کرده و روی خمیر ها می مالیم. در ادامه به دلخواه روی هر خمیر مقداری کنجد یا خلال بادام می ریزیم، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم.

  در این مرحله خمیر ها را درون سینی فر با فاصله از هم می چینیم، سپس سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم. در ادامه اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه درون فر بمانند تا به طور کامل پخته شوند.

  پس از گذشت این زمان گریل را روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۳ الی ۴ دقیقه گریل شوند تا روی آن ها کاملا طلایی و خوشرنگ شود. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم.

  حالا اجازه می دهیم شیرینی ها کاملا خنک شوند، سپس برس را به شهد آغشته می کنیم و روی شیرینی ها می مالیم. در پایان شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.

  

  طرز تهیه بامیه عربی بامیه عربی که با نام هایی مانند بامیه دراز یا خشک هم شناخته می شود یکی از انواع شیرینی …

  شیرینی دانمارکی یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که در کشورمان با نام شیرینی گل محمدی هم شناخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید.

  برای تهیه شیرینی دانمارکی خوشمزه در ابتدای کار شیر ولرم را به همراه شکر و خمیر مایه درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس کمی مخلوط می کنیم و روی کاسه را با درپوش می پوشانیم تا خمیر مایه عمل بیاید.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  پس از گذشت ۱۰ دقیقه تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر درون یک کاسه جداگانه می ریزیم و با دور تند همزن برقی به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند، سپس مخلوط خمیر مایه و زعفران را به آن اضافه می کنیم.

  در ادامه آرد را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس طی چند مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و ورز می دهیم تا خمیری نرم و یکدست درون کاسه جمع شود. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم.

  حالا اجازه می دهیم خمیر در یک جای گرم به مدت ۱ ساعت استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود. در این فاصله کرم میانی شیرینی را آماده می کنیم، برای این منظور نشاسته، شکر و شیر را درون یک قابلمه مناسب ریخته و هم می زنیم.

  زمانی که نشاسته و شکر درون شیر حل شدند، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و به صورت مداوم هم می زنیم تا مایه میانی غلیظ شود. پس از اینکه بافت مایه میانی همانند فرنی غلیظ شد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم تا خنک شود.

  حالا به سراغ درست کردن شهد روی شیرینی می رویم، برای این منظور ابتدا شکر را به همراه آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس بدون هم زدن قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا ذرات شکر حل شود و شربت جوش بیاید.

  پس از اینکه شهد ریز جوش زد، زعفران دم کرده را به همراه گلاب به قابلمه اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم روی حرارت بماند تا غلیظ شود. زمانی که مایه میانی شیرینی خنک شد آن را درون قیف یکبار مصرف می ریزیم.

 • طرز تهیه چیپس ترد در خانه
 • در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا کاملا گرم شود. پس از گذشت زمان استراحت خمیر، آن را روی سطح کار قرار می دهیم و با وردنه به صورت نازک پهن کرده، سپس اطراف خمیر را جدا می کنیم تا مرتب شود.

  در ادامه مایه میانی را به صورت عمودی یک طرف خمیر پایپ کرده، سپس خمیر را رول می کنیم و به اندازه های دلخواه برش می زنیم. حالا زرده تخم مرغ را به همراه شیر و زعفران دم کرده درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

  حالا مواد رومال را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، سپس برس را به آن آغشته کرده و روی خمیر ها می مالیم. در ادامه به دلخواه روی هر خمیر مقداری کنجد یا خلال بادام می ریزیم، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم.

  در این مرحله خمیر ها را درون سینی فر با فاصله از هم می چینیم، سپس سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم. در ادامه اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه درون فر بمانند تا به طور کامل پخته شوند.

  پس از گذشت این زمان گریل را روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۳ الی ۴ دقیقه گریل شوند تا روی آن ها کاملا طلایی و خوشرنگ شود. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم.

  حالا اجازه می دهیم شیرینی ها کاملا خنک شوند، سپس برس را به شهد آغشته می کنیم و روی شیرینی ها می مالیم. در پایان شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.

  

  طرز تهیه بامیه عربی بامیه عربی که با نام هایی مانند بامیه دراز یا خشک هم شناخته می شود یکی از انواع شیرینی …

  شیرینی دانمارکی یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که در کشورمان با نام شیرینی گل محمدی هم شناخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید.

  برای تهیه شیرینی دانمارکی خوشمزه در ابتدای کار شیر ولرم را به همراه شکر و خمیر مایه درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس کمی مخلوط می کنیم و روی کاسه را با درپوش می پوشانیم تا خمیر مایه عمل بیاید.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  پس از گذشت ۱۰ دقیقه تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر درون یک کاسه جداگانه می ریزیم و با دور تند همزن برقی به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند، سپس مخلوط خمیر مایه و زعفران را به آن اضافه می کنیم.

  در ادامه آرد را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس طی چند مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و ورز می دهیم تا خمیری نرم و یکدست درون کاسه جمع شود. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم.

  حالا اجازه می دهیم خمیر در یک جای گرم به مدت ۱ ساعت استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود. در این فاصله کرم میانی شیرینی را آماده می کنیم، برای این منظور نشاسته، شکر و شیر را درون یک قابلمه مناسب ریخته و هم می زنیم.

  زمانی که نشاسته و شکر درون شیر حل شدند، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و به صورت مداوم هم می زنیم تا مایه میانی غلیظ شود. پس از اینکه بافت مایه میانی همانند فرنی غلیظ شد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم تا خنک شود.

  حالا به سراغ درست کردن شهد روی شیرینی می رویم، برای این منظور ابتدا شکر را به همراه آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس بدون هم زدن قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا ذرات شکر حل شود و شربت جوش بیاید.

  پس از اینکه شهد ریز جوش زد، زعفران دم کرده را به همراه گلاب به قابلمه اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم روی حرارت بماند تا غلیظ شود. زمانی که مایه میانی شیرینی خنک شد آن را درون قیف یکبار مصرف می ریزیم.

 • طرز تهیه خورشت قیمه بادمجان با غوره
 • در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا کاملا گرم شود. پس از گذشت زمان استراحت خمیر، آن را روی سطح کار قرار می دهیم و با وردنه به صورت نازک پهن کرده، سپس اطراف خمیر را جدا می کنیم تا مرتب شود.

  در ادامه مایه میانی را به صورت عمودی یک طرف خمیر پایپ کرده، سپس خمیر را رول می کنیم و به اندازه های دلخواه برش می زنیم. حالا زرده تخم مرغ را به همراه شیر و زعفران دم کرده درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

  حالا مواد رومال را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، سپس برس را به آن آغشته کرده و روی خمیر ها می مالیم. در ادامه به دلخواه روی هر خمیر مقداری کنجد یا خلال بادام می ریزیم، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم.

  در این مرحله خمیر ها را درون سینی فر با فاصله از هم می چینیم، سپس سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم. در ادامه اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه درون فر بمانند تا به طور کامل پخته شوند.

  پس از گذشت این زمان گریل را روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۳ الی ۴ دقیقه گریل شوند تا روی آن ها کاملا طلایی و خوشرنگ شود. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم.

  حالا اجازه می دهیم شیرینی ها کاملا خنک شوند، سپس برس را به شهد آغشته می کنیم و روی شیرینی ها می مالیم. در پایان شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.

  

  طرز تهیه بامیه عربی بامیه عربی که با نام هایی مانند بامیه دراز یا خشک هم شناخته می شود یکی از انواع شیرینی …

  شیرینی دانمارکی یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که در کشورمان با نام شیرینی گل محمدی هم شناخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید.

  برای تهیه شیرینی دانمارکی خوشمزه در ابتدای کار شیر ولرم را به همراه شکر و خمیر مایه درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس کمی مخلوط می کنیم و روی کاسه را با درپوش می پوشانیم تا خمیر مایه عمل بیاید.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  پس از گذشت ۱۰ دقیقه تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر درون یک کاسه جداگانه می ریزیم و با دور تند همزن برقی به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند، سپس مخلوط خمیر مایه و زعفران را به آن اضافه می کنیم.

  در ادامه آرد را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس طی چند مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و ورز می دهیم تا خمیری نرم و یکدست درون کاسه جمع شود. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم.

  حالا اجازه می دهیم خمیر در یک جای گرم به مدت ۱ ساعت استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود. در این فاصله کرم میانی شیرینی را آماده می کنیم، برای این منظور نشاسته، شکر و شیر را درون یک قابلمه مناسب ریخته و هم می زنیم.

  زمانی که نشاسته و شکر درون شیر حل شدند، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و به صورت مداوم هم می زنیم تا مایه میانی غلیظ شود. پس از اینکه بافت مایه میانی همانند فرنی غلیظ شد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم تا خنک شود.

  حالا به سراغ درست کردن شهد روی شیرینی می رویم، برای این منظور ابتدا شکر را به همراه آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس بدون هم زدن قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا ذرات شکر حل شود و شربت جوش بیاید.

  پس از اینکه شهد ریز جوش زد، زعفران دم کرده را به همراه گلاب به قابلمه اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم روی حرارت بماند تا غلیظ شود. زمانی که مایه میانی شیرینی خنک شد آن را درون قیف یکبار مصرف می ریزیم.

 • طرز تهیه باقالی پلو با گوشت برادران کریم
 • در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا کاملا گرم شود. پس از گذشت زمان استراحت خمیر، آن را روی سطح کار قرار می دهیم و با وردنه به صورت نازک پهن کرده، سپس اطراف خمیر را جدا می کنیم تا مرتب شود.

  در ادامه مایه میانی را به صورت عمودی یک طرف خمیر پایپ کرده، سپس خمیر را رول می کنیم و به اندازه های دلخواه برش می زنیم. حالا زرده تخم مرغ را به همراه شیر و زعفران دم کرده درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

  حالا مواد رومال را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، سپس برس را به آن آغشته کرده و روی خمیر ها می مالیم. در ادامه به دلخواه روی هر خمیر مقداری کنجد یا خلال بادام می ریزیم، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم.

  در این مرحله خمیر ها را درون سینی فر با فاصله از هم می چینیم، سپس سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم. در ادامه اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه درون فر بمانند تا به طور کامل پخته شوند.

  پس از گذشت این زمان گریل را روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۳ الی ۴ دقیقه گریل شوند تا روی آن ها کاملا طلایی و خوشرنگ شود. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم.

  حالا اجازه می دهیم شیرینی ها کاملا خنک شوند، سپس برس را به شهد آغشته می کنیم و روی شیرینی ها می مالیم. در پایان شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.

  

  طرز تهیه بامیه عربی بامیه عربی که با نام هایی مانند بامیه دراز یا خشک هم شناخته می شود یکی از انواع شیرینی …

  شیرینی دانمارکی یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که در کشورمان با نام شیرینی گل محمدی هم شناخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید.

  برای تهیه شیرینی دانمارکی خوشمزه در ابتدای کار شیر ولرم را به همراه شکر و خمیر مایه درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس کمی مخلوط می کنیم و روی کاسه را با درپوش می پوشانیم تا خمیر مایه عمل بیاید.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  پس از گذشت ۱۰ دقیقه تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر درون یک کاسه جداگانه می ریزیم و با دور تند همزن برقی به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند، سپس مخلوط خمیر مایه و زعفران را به آن اضافه می کنیم.

  در ادامه آرد را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس طی چند مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و ورز می دهیم تا خمیری نرم و یکدست درون کاسه جمع شود. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم.

  حالا اجازه می دهیم خمیر در یک جای گرم به مدت ۱ ساعت استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود. در این فاصله کرم میانی شیرینی را آماده می کنیم، برای این منظور نشاسته، شکر و شیر را درون یک قابلمه مناسب ریخته و هم می زنیم.

  زمانی که نشاسته و شکر درون شیر حل شدند، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و به صورت مداوم هم می زنیم تا مایه میانی غلیظ شود. پس از اینکه بافت مایه میانی همانند فرنی غلیظ شد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم تا خنک شود.

  حالا به سراغ درست کردن شهد روی شیرینی می رویم، برای این منظور ابتدا شکر را به همراه آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس بدون هم زدن قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا ذرات شکر حل شود و شربت جوش بیاید.

  پس از اینکه شهد ریز جوش زد، زعفران دم کرده را به همراه گلاب به قابلمه اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم روی حرارت بماند تا غلیظ شود. زمانی که مایه میانی شیرینی خنک شد آن را درون قیف یکبار مصرف می ریزیم.

 • طرز تهیه بامیه و زولبیا خانگی آسان
 • در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا کاملا گرم شود. پس از گذشت زمان استراحت خمیر، آن را روی سطح کار قرار می دهیم و با وردنه به صورت نازک پهن کرده، سپس اطراف خمیر را جدا می کنیم تا مرتب شود.

  در ادامه مایه میانی را به صورت عمودی یک طرف خمیر پایپ کرده، سپس خمیر را رول می کنیم و به اندازه های دلخواه برش می زنیم. حالا زرده تخم مرغ را به همراه شیر و زعفران دم کرده درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

  حالا مواد رومال را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، سپس برس را به آن آغشته کرده و روی خمیر ها می مالیم. در ادامه به دلخواه روی هر خمیر مقداری کنجد یا خلال بادام می ریزیم، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم.

  در این مرحله خمیر ها را درون سینی فر با فاصله از هم می چینیم، سپس سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم. در ادامه اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه درون فر بمانند تا به طور کامل پخته شوند.

  پس از گذشت این زمان گریل را روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۳ الی ۴ دقیقه گریل شوند تا روی آن ها کاملا طلایی و خوشرنگ شود. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم.

  حالا اجازه می دهیم شیرینی ها کاملا خنک شوند، سپس برس را به شهد آغشته می کنیم و روی شیرینی ها می مالیم. در پایان شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.

  

  طرز تهیه بامیه عربی بامیه عربی که با نام هایی مانند بامیه دراز یا خشک هم شناخته می شود یکی از انواع شیرینی …

  شیرینی دانمارکی یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که در کشورمان با نام شیرینی گل محمدی هم شناخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید.

  برای تهیه شیرینی دانمارکی خوشمزه در ابتدای کار شیر ولرم را به همراه شکر و خمیر مایه درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس کمی مخلوط می کنیم و روی کاسه را با درپوش می پوشانیم تا خمیر مایه عمل بیاید.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  پس از گذشت ۱۰ دقیقه تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر درون یک کاسه جداگانه می ریزیم و با دور تند همزن برقی به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند، سپس مخلوط خمیر مایه و زعفران را به آن اضافه می کنیم.

  در ادامه آرد را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس طی چند مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و ورز می دهیم تا خمیری نرم و یکدست درون کاسه جمع شود. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم.

  حالا اجازه می دهیم خمیر در یک جای گرم به مدت ۱ ساعت استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود. در این فاصله کرم میانی شیرینی را آماده می کنیم، برای این منظور نشاسته، شکر و شیر را درون یک قابلمه مناسب ریخته و هم می زنیم.

  زمانی که نشاسته و شکر درون شیر حل شدند، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و به صورت مداوم هم می زنیم تا مایه میانی غلیظ شود. پس از اینکه بافت مایه میانی همانند فرنی غلیظ شد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم تا خنک شود.

  حالا به سراغ درست کردن شهد روی شیرینی می رویم، برای این منظور ابتدا شکر را به همراه آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس بدون هم زدن قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا ذرات شکر حل شود و شربت جوش بیاید.

  پس از اینکه شهد ریز جوش زد، زعفران دم کرده را به همراه گلاب به قابلمه اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم روی حرارت بماند تا غلیظ شود. زمانی که مایه میانی شیرینی خنک شد آن را درون قیف یکبار مصرف می ریزیم.

 • طرز تهیه حلوای شیر خشک شف طیبه
 • در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا کاملا گرم شود. پس از گذشت زمان استراحت خمیر، آن را روی سطح کار قرار می دهیم و با وردنه به صورت نازک پهن کرده، سپس اطراف خمیر را جدا می کنیم تا مرتب شود.

  در ادامه مایه میانی را به صورت عمودی یک طرف خمیر پایپ کرده، سپس خمیر را رول می کنیم و به اندازه های دلخواه برش می زنیم. حالا زرده تخم مرغ را به همراه شیر و زعفران دم کرده درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

  حالا مواد رومال را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، سپس برس را به آن آغشته کرده و روی خمیر ها می مالیم. در ادامه به دلخواه روی هر خمیر مقداری کنجد یا خلال بادام می ریزیم، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم.

  در این مرحله خمیر ها را درون سینی فر با فاصله از هم می چینیم، سپس سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم. در ادامه اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه درون فر بمانند تا به طور کامل پخته شوند.

  پس از گذشت این زمان گریل را روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۳ الی ۴ دقیقه گریل شوند تا روی آن ها کاملا طلایی و خوشرنگ شود. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم.

  حالا اجازه می دهیم شیرینی ها کاملا خنک شوند، سپس برس را به شهد آغشته می کنیم و روی شیرینی ها می مالیم. در پایان شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.

  

  طرز تهیه بامیه عربی بامیه عربی که با نام هایی مانند بامیه دراز یا خشک هم شناخته می شود یکی از انواع شیرینی …

  شیرینی دانمارکی یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که در کشورمان با نام شیرینی گل محمدی هم شناخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید.

  برای تهیه شیرینی دانمارکی خوشمزه در ابتدای کار شیر ولرم را به همراه شکر و خمیر مایه درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس کمی مخلوط می کنیم و روی کاسه را با درپوش می پوشانیم تا خمیر مایه عمل بیاید.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  پس از گذشت ۱۰ دقیقه تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر درون یک کاسه جداگانه می ریزیم و با دور تند همزن برقی به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند، سپس مخلوط خمیر مایه و زعفران را به آن اضافه می کنیم.

  در ادامه آرد را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس طی چند مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و ورز می دهیم تا خمیری نرم و یکدست درون کاسه جمع شود. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم.

  حالا اجازه می دهیم خمیر در یک جای گرم به مدت ۱ ساعت استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود. در این فاصله کرم میانی شیرینی را آماده می کنیم، برای این منظور نشاسته، شکر و شیر را درون یک قابلمه مناسب ریخته و هم می زنیم.

  زمانی که نشاسته و شکر درون شیر حل شدند، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و به صورت مداوم هم می زنیم تا مایه میانی غلیظ شود. پس از اینکه بافت مایه میانی همانند فرنی غلیظ شد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم تا خنک شود.

  حالا به سراغ درست کردن شهد روی شیرینی می رویم، برای این منظور ابتدا شکر را به همراه آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس بدون هم زدن قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا ذرات شکر حل شود و شربت جوش بیاید.

  پس از اینکه شهد ریز جوش زد، زعفران دم کرده را به همراه گلاب به قابلمه اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم روی حرارت بماند تا غلیظ شود. زمانی که مایه میانی شیرینی خنک شد آن را درون قیف یکبار مصرف می ریزیم.

 • طرز تهیه رنگینک خرما توپی
 • در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا کاملا گرم شود. پس از گذشت زمان استراحت خمیر، آن را روی سطح کار قرار می دهیم و با وردنه به صورت نازک پهن کرده، سپس اطراف خمیر را جدا می کنیم تا مرتب شود.

  در ادامه مایه میانی را به صورت عمودی یک طرف خمیر پایپ کرده، سپس خمیر را رول می کنیم و به اندازه های دلخواه برش می زنیم. حالا زرده تخم مرغ را به همراه شیر و زعفران دم کرده درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

  حالا مواد رومال را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، سپس برس را به آن آغشته کرده و روی خمیر ها می مالیم. در ادامه به دلخواه روی هر خمیر مقداری کنجد یا خلال بادام می ریزیم، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم.

  در این مرحله خمیر ها را درون سینی فر با فاصله از هم می چینیم، سپس سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم. در ادامه اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه درون فر بمانند تا به طور کامل پخته شوند.

  پس از گذشت این زمان گریل را روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۳ الی ۴ دقیقه گریل شوند تا روی آن ها کاملا طلایی و خوشرنگ شود. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم.

  حالا اجازه می دهیم شیرینی ها کاملا خنک شوند، سپس برس را به شهد آغشته می کنیم و روی شیرینی ها می مالیم. در پایان شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.

  

  طرز تهیه بامیه عربی بامیه عربی که با نام هایی مانند بامیه دراز یا خشک هم شناخته می شود یکی از انواع شیرینی …

  شیرینی دانمارکی یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که در کشورمان با نام شیرینی گل محمدی هم شناخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی دانمارکی در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید.

  برای تهیه شیرینی دانمارکی خوشمزه در ابتدای کار شیر ولرم را به همراه شکر و خمیر مایه درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس کمی مخلوط می کنیم و روی کاسه را با درپوش می پوشانیم تا خمیر مایه عمل بیاید.طرز تهیه شیرینی دانمارکی در توستر

  پس از گذشت ۱۰ دقیقه تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر درون یک کاسه جداگانه می ریزیم و با دور تند همزن برقی به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند، سپس مخلوط خمیر مایه و زعفران را به آن اضافه می کنیم.

  در ادامه آرد را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس طی چند مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و ورز می دهیم تا خمیری نرم و یکدست درون کاسه جمع شود. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم.

  حالا اجازه می دهیم خمیر در یک جای گرم به مدت ۱ ساعت استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود. در این فاصله کرم میانی شیرینی را آماده می کنیم، برای این منظور نشاسته، شکر و شیر را درون یک قابلمه مناسب ریخته و هم می زنیم.

  زمانی که نشاسته و شکر درون شیر حل شدند، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و به صورت مداوم هم می زنیم تا مایه میانی غلیظ شود. پس از اینکه بافت مایه میانی همانند فرنی غلیظ شد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم تا خنک شود.

  حالا به سراغ درست کردن شهد روی شیرینی می رویم، برای این منظور ابتدا شکر را به همراه آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس بدون هم زدن قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا ذرات شکر حل شود و شربت جوش بیاید.

  پس از اینکه شهد ریز جوش زد، زعفران دم کرده را به همراه گلاب به قابلمه اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم روی حرارت بماند تا غلیظ شود. زمانی که مایه میانی شیرینی خنک شد آن را درون قیف یکبار مصرف می ریزیم.

 • پنه مرغ طرز تهیه پاستا آلفردو رستورانی
 • در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا کاملا گرم شود. پس از گذشت زمان استراحت خمیر، آن را روی سطح کار قرار می دهیم و با وردنه به صورت نازک پهن کرده، سپس اطراف خمیر را جدا می کنیم تا مرتب شود.

  در ادامه مایه میانی را به صورت عمودی یک طرف خمیر پایپ کرده، سپس خمیر را رول می کنیم و به اندازه های دلخواه برش می زنیم. حالا زرده تخم مرغ را به همراه شیر و زعفران دم کرده درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

  حالا مواد رومال را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، سپس برس را به آن آغشته کرده و روی خمیر ها می مالیم. در ادامه به دلخواه روی هر خمیر مقداری کنجد یا خلال بادام می ریزیم، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم.

  در این مرحله خمیر ها را درون سینی فر با فاصله از هم می چینیم، سپس سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم. در ادامه اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه درون فر بمانند تا به طور کامل پخته شوند.

  پس از گذشت این زمان گریل را روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۳ الی ۴ دقیقه گریل شوند تا روی آن ها کاملا طلایی و خوشرنگ شود. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم.

  حالا اجازه می دهیم شیرینی ها کاملا خنک شوند، سپس برس را به شهد آغشته می کنیم و روی شیرینی ها می مالیم. در پایان شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.

  دیدگاه‌ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *