طرز تهیه آش رشته رستورانیطرز تهیه آش رشته رستورانی

غذا با قارچ در این مطلب قصد داریم انواع غذاهای ایرانی و بین المللی را که با قارچ درست می شوند برای شما بازدیدکنندگان گران جمع آوری کنیم، برای مشاهده آموزش کامل …

طرز تهیه سوفله اسفناج سوفله اسفناج یکی از غذاهای خوشمزه فرانسوی است که معمولا به عنوان پیش غذا سرو می شود، برای مشاهده آموزش آشپزی فرانسوی و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه خوراک میگو خوراک میگو یکی از انواع غذاهای خوشمزه دریایی است که با روش های بسیار متنوعی طبخ می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی دریایی در ادامه با مجله …

طرز تهیه آش رشته رستورانی

آش رشته یکی از انواع غذاهای سنتی و بسیار پر طرفدار ایرانی است که با دستورهای بسیار متنوعی در شهرهای مختلف کشور تهیه می شود. این آش خوشمزه به دلیل محبوبیت بسیار زیادی که در میان ایرانیان دارد، پای ثابت نذری های خانم های ایرانی است که معمولا با دو دستور کلی که شامل آش رشته با کشک و آش رشته با سرکه ( آش رشته ترشی ) تهیه می شود. این آش خوشمزه را می توانید در روزهای سرد پاییز و زمستان برای خانواده تهیه کنید، هر چند خوردن آش رشته در تمام روزهای سال لذت بخش است و کمتر کسی را می توانیم بیابیم که عاشق این غذای خوشمزه نباشد، برای مشاهده آموزش آشپزی کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه آش رشته در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مهمترین کار در پخت آش رشته خیساندن حبوبات است که به پخت آسان و زمان کم بسیار کمک می کند. هر کدام از حبوبات را در کاسه هایی مجزا می ریزیم و روی آن ها آب می گیریم و اجازه می دهیم ۵ الی ۶ ساعت خیس بخورند و ۲ مرتبه آب آن ها را تعویض می کنیم تا نفخ حبوبات نیز از بین برود.

برای تهیه آش رشته سنتی ابتدا نخود را در آبکش می ریزیم و می شوییم و در قابلمه ای می ریزیم و ۴ الی ۵ لیوان آب داخل قابلمه می ریزیم و روی حرارت متوسط اجازه می دهیم تا نخود بپزد.در قابلمه ای دیگر لوبیا ها را می ریزیم و ۵ لیوان آب روی آن ها می ریزیم

سپس روی حرارت می گذاریم و اول حرارت را زیاد می کنیم تا آب به جوش بیاید و بعد حرارت را متوسط می کنم تا به مرور زمان لوبیا ها پخته شوند. دقت کنید که نباید نخود و لوبیا ها کاملا نرم شوند و خرد و متلاشی شوند.

همین که آن ها را لای دندان تست کردید و پخته بودند و ظاهر خود را حفظ کرده بودند باید از روی حرارت آن ها را بر داریم و کنار بگذاریم. عدس را در کاسه ای می ریزیم و روی آن آب می ریزیم و اجازه می دهیم ۳۰ دقیقه خیس بخورد.

سبزی آشی را پاک می کنیم و می شوییم و در آبکش قرار می دهیم و پارچه ای تمیز را پهن می کنیم و سبزی ها را روی پارچه می ریزیم و اجازه می دهیم تا خشک شوند و در خردکن و یا روی تخته آشپزخانه آن ها را در اندازه متوسط خرد می کنیم ( سبزی آش رشته نباید ریز خرد شود ) و کنار می گذاریم.

 • طرز تهیه پوره سیب زمینی برای نوزاد هفت ماه
 • پیازها را پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته آشپزخانه نگینی خرد می کنیم و در تابه ای روغن می ریزیم و روی حرارت کم قرار می دهیم تا داغ شود و پیازها را داخل تابه می ریزیم و تفت می دهیم و اجازه می دهیم تا طلایی سرخ شوند و بعد در بشقابی می ریزیم.

  سیرها را نیز در حین سرخ شدن پیازها پوست می گیریم و می شوییم و خرد می کنیم و زمانیکه پیازها را در بشقاب ریختیم سیرها را داخل تابه می ریزیم و ( اگر نیاز به روغن بود مجددا داخل تابه می ریزیم ) تفت می دهیم و صبر می کنیم تا سرخ شوند و در بشقابی می ریزیم. برای اینکه خواص سیر از بین نرود، توصیه می شود که خیلی کم در روغن تفت بخورد.

  بلافاصله تابه را بررسی می کنیم اگر روغن در تابه نبود مجددا روغن داخل تابه می ریزیم و حرارت را کم می کنیم و نعناع خشک را داخل تابه می ریزیم و تفت می دهیم.همینکه نعناع ها کمی تغییر رنگ دادند تابه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم و مداوم تفت می دهیم تا نعناع داغ نسوزد و سیاه نشود.

  در قابلمه ای که برای پخت آش تدارک دیده ایم به اندازه ۱/۳ آن آب می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب زودتر به جوش بیاید.زمانیکه آب در حال جوشیدن بود عدس را در آبکش می ریزیم و می شوییم و داخل آب در حال جوش می ریزیم.

  همین طور نخود و لوبیاهای پخته شده را داخل آب در حال جوش می ریزیم.حبوبات را که داخل آّب می ریزیم،آب از جوش می افتد صبر می کنیم تا مجددا آب به جوش بیاید و بعد سبزی آشی را اضافه می کنیم و بلافاصله نصف قاشق مرباخوری نمک به آن اضافه می کنیم

  (نمک به این دلیل اضافه می کنیم که رنگ سبزی حفظ شود) و نیمی از سیر داغ و پیازداغ و نعناع داغ و کمی ادویه زردچوبه داخل آش می ریزیم و درب قابلمه را به هیچ عنوان نمی گذاریم و اجازه می دهیم تا به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه سبزی آش با حرارت متوسط بپزد.

  پس از پخت سبزی آش رشته ها را از وسط نصف می کنیم و داخل آش می ریزیم و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بعد طعم آش را می چشیم و اگر نیاز بود مجددا نمک به آش اضافه می کنیم و اگر تمایل به آش کشک دارید می توانید کشک را نیز به آش اضافه کنید

  در صورتی که بخواهید هم آش کشک داشته باشید هم آش ترشی ، می توانید آش را به دو قسمت تقسیم کنید و به نیمی از آش سرکه بزنید و به نیمه دیگر کشک اضافه کنید. فقط دقت داشته باشید اگر خواستید به همه آش کشک اضافه کنید؛

  ابتدا کشک را اضافه کنید و طعم آش را تست کنید، سپس اگر لازم بود به همراه فلفل سیاه کمی نمک هم اضافه کنید. در هر مرحله از پخت آش که احساس کردید آب آن کم است از آب جوش استفاده کنید تا روی طعم آش تاثیر منفی نگذارد. آش رشته آماده شده را در کاسه می کشیم و با پیازداغ، سیرداغ و نعناع داغ و کشک تزئین کنید و نوش جان.

  یکی از مشکلاتی که آشپزهای مبتدی با درست کردن آش رشته دارند این است که ممکن است آش شان پس از پخت ظاهری له شده و خمیری داشته باشد. دلیل این مشکل استفاده از قابلمه کوچک است. حتما قابلمه ای که برای پخت آش رشته در نظر می گیرید حجم خالی زیادی داشته باشد تا آش پس از جا افتادن رشته ها له نشود.

  از مشکلات بسیار شایع در پخت آش رشته این است که میزان رشته مورد استفاده در آش خیلی زیاد است که باعث می شود کیفیت آش پایین بیاید و خمیر شود. برای تنظیم رشته آش باید رشته را کم کم اضافه کرده و مخلوط کنیم تا بتوانیم به درستی میزان صحیح رشته را تشخیص دهیم.

  براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی، رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در مدت کوتاهه. تا ۲ دی فرصت داری تا با خرید رژیم گروهی سه ماهه‌ی برنافیت، 1 ماه رژیم رایگان هدیه بگیری.

  

  طرز تهیه سماق پلو سماق پلو یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ایرانی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای …

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  آش یکی از غذاهای سنتی ایرانی است که به عنوان ساده ترین غذا از آن یاد می شود. آش رشته یکی از متداول ترین این آش ها است که در شهرهای مختلف به روش های گوناگون پخته می شود. این روش که در دستور زیر بیان شده است، ساده ترین روش برای تهیه آش رشته خوشمزه است. سبزی آش شامل اسفناج و گشنیز و جعفری و شوید و تره است که به عنوان سبزی آش فروخته می شود. میزان حبوبات آش نیز دلبخواه است که کاملا سلیقه ای است. در این دستور میزان استاندارد حبوبات در آش بیان شده است. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه آش رشته در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید.

  در صورت تمایل می توان به جای مقدار مواد لازم بالا، از هر حبوبات ۱ پیمانه در نظر گرفت تا آش پر ملات تری داشته باشیم. برای تهیه آش رشته خوشمزه و مجلسی در ابتدای کار، حبوبات را شسته و از ۱ شب قبل در آب به صورت جداگانه خیس می کنیم.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  می توان در این مدت چند بار آب آن را عوض کرد تا نفخ آن به طور کامل گرفته شود. در ادامه یک قابلمه برداشته و ۸ پیمانه آب درون آن می ریزیم. حبوبات غیر از عدس را به آن اضافه کرده و می گذاریم بپزد. می توان حبوبات را جدا گانه نیز پخت.

  بعد از این که حبوبات پخته شد، سبزی که شامل اسفناج و گشنیز و جعفری و شوید و تره می باشد را پس از پاک کردن، می شوییم و کنار می گذاریم تا آب اضافی شان خارج شود، سپس سبزی ها را به صورت درشت خرد می کنیم.

  در این مرحله سبزی خرد شده را به همراه عدس و ادویه ها اضافه می کنیم. بعد از ۴۰ دقیقه تا ۱ ساعت که سبزی و حبوبات کامل پخته شد، نصف بسته رشته آش را به آن اضافه کرده و کمی هم نعنا خشک به آن اضافه می کنیم.

  دو عدد پیاز را شسته و پوست کنده و به صورت خلالی خرد می کنیم. سپس آن را درون تابه سرخ می کنیم. نصف آن را به آش اضافه می کنیم و نصف دیگر را برای تزیین کنار می گذاریم. حدود ۱۵ دقیقه بعد که رشته ها هم پخته شد، زیر گاز را خاموش می کنیم.

  می توان در این مرحله مقداری کشک نیز به آن اضافه کرد. در ادامه نمک آن را نیز تنظیم می کنیم. میزان نمک بستگی به شوری کشک و رشته دارد. سپس درون کاسه مورد نظر می ریزیم و با کشک و پیاز داغ و سیر داغ تزیین می کنیم.

  رشته های آشی به صورت عادی هم مستعدد چسبیدن به هم هستن و اگر یک سری نکات ریز را رعایت نکنیم این مشکل تشدید می شود. مهم ترین دلیل چسبیدن رشته های آش به هم این است که ظرفی که برای تهیه آش رشته استفاده کرده ایم کوچک است و گنجایش کافی ندارد. به همین دلیل توصیه می شود برای پخت آش رشته، حتما از یک قابلمه بزرگ استفاده شود.

  

  طرز تهیه پاستا اسفناج پاستا اسفناج یکی از انواع غذاهای پرطرفدار و بین المللی است که اصالت آن به کشور ایتالیا تعلق دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

  آش رشته یکی از انواع غذاهای سالم و خوشمزه ایرانی است که از ترکیب سبزی  و حبوبات تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه آش رشته ساده در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

  برای تهیه آش رشته خوشمزه ابتدا از شب قبل نخود و لوبیا را درون یک کاسه حاوی آب می ریزیم و اجازه می دهیم به خوبی خیس بخورند. برای اینکه نفخ حبوبات به طور کامل گرفته شود، بهتر است هر چند ساعت یک بار آب موجود در کاسه را تعویض کنیم.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  در این مرحله نخود و لوبیا را آبکشی می کنیم، سپس داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه ۸ لیوان آب اضافه کرده و قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم تا نخود و لوبیا به مدت یک ساعت بپزند و به خوبی نرم شوند.

  پس از گذشت یک ساعت سبزی آشی را به صورت درشت خرد می کنیم، سپس به قابلمه اضافه می کنیم. در ادامه عدس را به خوبی می شوییم، سپس به قابلمه می افزاییم. بعد از اضافه کردن سبزی دیگر درب قابلمه را نمی بندیم.

  در این مرحله پیازها را به صورت خلالی خرد می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و مقداری روغن اضافه می کنیم. در ادامه پیاز را به همراه مقداری فلفل و زردچوبه به خوبی تفت می دهیم تا کاملا طلایی شود، سپس از تابه خارج کرده و کنار می گذاریم.

  حالا سیرها را به صورت خلالی نازک خرد می کنیم و به همراه کمی روغن به تابه اضافه کرده و تفت می دهیم تا طلایی شوند، سپس از تابه خارج می کنیم. در ادامه نعناع را به همراه کمی روغن به تابه اضافه می کنیم.

  نعناع را فقط در حدی تفت می دهیم که رنگش کمی تیره شود. در ادامه مقداری از سیر داغ، نعناع داغ و پیاز داغ را برای تزیین کنار می گذاریم و باقیمانده مواد را به قابلمه اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا با دیگر مواد ترکیب شوند.

  در این مرحله عصاره های گوشت را با دست پودر کرده و به قابلمه اضافه می کنیم، سپس اجازه می دهیم آش با حرارت ملایم جا بیفتد. پس از گذشت ۳۰ دقیقه رشته آش را با دست خرد می کنیم و به آش اضافه می کنیم.

 • طرز تهیه شله زرد برای ۶ نفر فیلم
 • پس از اینکه رشته آش جا افتاد و نرم شد، نصف کشک را با کمی آب جوش رقیق می کنیم و به قابلمه اضافه می کنیم. در نهایت پس از اینکه آش جا افتاد، آنرا درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم و با نعناع داغ، پیاز داغ، سیر داغ و کشک تزیین می کنیم.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  آنچه در این مقاله می خوانید:

  مطالب مرتبط

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  آش رشته به عنوان یک غذای اصلی و یا یک پیش غذای کامل و خوشمزه برای سفره ی ایرانی ها خود نمایی می کند این غذای خوشمزه، برای دو نفر به راحتی با کمترین امکانات می توان تهیه کرد ولی آماده کردن آن برای 20،10 30 تا 40 نفر نیاز به 4 کیلو سبزی آش،350 گرم کشک،700 گرم لوبیا و عدس، نخود 400 گرم، سیر 5 حبه، لوبیا چیتی 100 گرم، نعنا 10 قاشق غذا خوری، پیاز داغ حدود 6 عدد پیاز بزرگ، فلفل، نمک، زردچوبه و آرد بستگی به سلیقه فرد دارد.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  معمولا آش رشته را به عنوان نذری توی ایام محرم، صفر می پزند و پخش می کنند وقتی که نذری درست می کنیم ممکن است با 20 نفر که می خواهیم در خانه از آن ها پذیرایی کنیم یکی نباشد یعنی مقدار آشی را که برای بیرون می برند ممکن است 20 کاسه نباشد برای درست کردن آش رشته برای 20 نفر موادی که لازم است عبارت است از:نخود، لوبیا قرمز و لوبیا چیتی و سفید از هر کدام یک نیم لیوان، عدس 2 لیوان، سبزی آش پاک شده و خرد شده یک کیلو و نیم، کشک به میزان دلخواه، رشته آش یک کیلو و نیم، برنج آشی به دلخواه می توانید آن را حذف کنید یک لیوان برای لعاب، پیاز 5 عدد، سیر 20 حبه، آب قلم گوسفندی و یا گاوی یک لیتر اگر باشه بهتر است، نعنا خشک، نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم.

  برای مرحله اول حبوبات را می خیسانید و سپس بپزید در ظرف دیگری پیاز ها و سیر را تفت می دهید و ادویه ها را اضافه می کنید یک قابلمه بزرگ که دو برابر مواد آشی باشد را تا نیمه آب می کنید و روی شعله زیاد می گذارید وقتی آب به جوش آمد سبزی و حبوبات و آب قلم و برنج خیس خورده با ادویجات را درون آن می ریزید وقتی که در حال قل زدن است در یک تا نیم ساعت آخر رشته آشی می ریزید و می گذارید تا خوب جا بیفتاد وقتی که دید آش قوام آورده و لعاب انداخته بدانید که پخته شده سپس آن را در ظروف نذری بکشید و با کشک و پیاز داغ و نعنا داغ تزئین کنید.

  آش رشته یکی از آش های خوشمزه و مجلسی است که امروزه در مجالس نیز به عنوان پیش غذا صرف می شود و در رستوران ها و فست فودی ها نیز سرو می شود مواد لازم برای آش رشته برای 4 نفر عبارت است از:نخود پخته نصف لیوان، لوبیا قرمز پخته و لوبیا چیتی پخته هر کدام نصف لیوان، سبزی آش نیم کیلو، عدس نصف لیوان، رشته آش یک بسته، برنج آشی نصف لیوان، سیر 10 حبه، پیاز یک عدد درشت، کشک و نعنا، نمک، زردچوبه، فلفل سیاه و روغن به میزان دلخواه.

  برای درست کردن آن ابتدا پیاز را خلالی خرد کرده و در روغن سرخ می کنید سپس سیرها را، اضافه کنید سپس زرد چوبه و ادویه ها و نعنا را می ریزید و زیر شعله را خاموش می کنید در قابلمه، دیگر حبوبات پخته شده را بریزید و تا دو سوم قابلمه را آب بریزید و درب قابلمه را بگذارید و با حرارت ملایم بگذارید جوش بخورد.

 • طرز تهیه خمیر پیتزا ایتالیایی رستورانی
 • طرز تهیه آش رشته رستورانی

  در حین جوشیدن آب برنج آشی و سبزی آشی را درون مواد می ریزید و درب قابلمه را نذارید و بعد از چند دقیقه رشته آش را خرد کنید و به مواد اضافه کنید و مدام هم بزنید تا به هم نچسبد وقتی که رشته ها نرم شد می توانید مزه آش را بچشید و نمک و سایر ادویه های آن را چک کنید سپس به مدت 20 دقیقه با حرارت ملایم بذارید رشته آش بپزد و جا افتاد وقتی پخته شد آن را در ظروف آشی مخصوص بکشید و روی آن را با کشک و نعنا داغ و گاهی با شاهدانه کوبیده و کنجد کوبیده تزئین می کنند نوش جان.

  آش رشته از معروف ترین نوع آش ایرانی است که گاهی با کشک و گاهی با سرکه تهیه می شود ولی نوع خوشمزه ی آن با کشک درست می شود برای درست کردن آش رشته برای 40 نفر به مواد زیر نیاز دارید:سبزی آش که شامل تره، اسفناج، گشنیز، جعفری و شوید است 10 کیلو، حبوبات شامل عدس، لوبیا، نخود به مقدار مساوی 5 کیلو، رشته آشی 5کیلو، آرد 20 قاشق غذا خوری، نمک، فلفل قرمز و سیاه، زردچوبه و نعناع خشک به میزان لازم، پیاز داغ دو لیوان و نیم، سیر داغ 10 قاشق غذاخوری است.

  برای تهیه این نوع آش اول حبوبات را می خیسانید تا نفخ آن گرفته شود حبوبات را با نمک و زردچوبه خوب بپزید یک دیگ بزرگ و جادار را تا نیمه آب بریزید و روی اجاق گاز قرار دهید تا آب به جوش آید سپس سبزی آش را در آب جوش بریزید و بگذارید یک ساعت بپزد حبوباات را همراه با پیاز داغ به مواد اضافه کنید.

  حدود 15 قاشق غذاخوری روغن را در یک کاسه بزرگ بریزید آرد، زردچوبه، فلفل را، با هم مخلوط کنید سپس آب سرد به مخلوط اضافه کنید و هم بزنید آب سرد باشد تا مواد گوله نشود مخلوط آردی را به مواد داخل دیگ اضافه کنید حدود 20 دقیقه بگذارید آرد بپزد سپس رشته را کم کم اضافه کنید فرصت دهید تا رشته نرم و پخته شود وقتی جا افتاد لعاب روی آن پایین می رود و آش کم و بیش، یک دست می شود آش را در ظرف بکشید و روی آن را با کشک و نعنا داغ و حبوبات پخته شده تزئین کنید.

  در ایران بیش از 400 نوع آش وجود دارد که معروف ترین آن ها آش رشته است برای درست کردن آش رشته برای 60 8 دو صدنفر به این مواد نیاز داریم:نخود یک کیلو گرم، لوبیا چیتی 2 کیلو گرم، عدس 3 کیلو گرم، ماش یک کیلو گرم، سبزی آش 10 کیلو گرم، سر داغ 2 کیلو گرم، پیاز داغ 2 کیلو گرم، رشته آش 10 کیلو گرم، کشک یک کیلو گرم، آرد نیم کیلو، نعناع نیم کیلو، نمک، فلفل، روغن، زردچوبه به مقدار لازم.

  برای درست کردن باید حبوبات را از قبل نیم پز کرده باشید سپس یک دیگ دو برابر مواد آشی باشد را تا نیمه، آب می کنید و روی حرارت قرار می دهید وقتی به جوش آمد حبوبات را، اضافه کنید و درب ظرف را ببندید تا از جوش نیفتاد.

  سپس در یک ماهتابه کمی روغن بریزید و پیاز و سیر سرخ شده را با آرد و ادویه ها با هم مخلوط و کمی بپزید به مدت 5 دقیقه این مخلوط را با حرارت کم می پزید تا حالت خامی آرد از بین برود وقتی دوباره آب دیگ به جوش آمد سبزی آش و نمک و مواد درون ماهیتابه را به مواد اضافه کنید وقتی مواد به خورد هم رفتند رشته آش را اضافه کنید و حدود 20 دقیقه می گذارید تا رشته ها پخته شود اکنون آش خوشمزه ی شما آماده است با پیاز داغ و کشک و نعناع داغ تزئیین می کنید.

  آش از پر تنوع ترین غذاهای ایرانی است که نوع آش رشته دارای طرفداران زیادی است برای تهیه آش رشته برای 15 150 12 200 نفر مواد زیر لازم است:نخود یک کیلو، لوبیا چیتی 2 کیلو، عدس 3 کیلو، سبزی آش 10 کیلو، پیاز داغ 1 کیلو، سیر داغ نیم کیلو، رشته آش 7 کیلو، آرد 300 گرم، نعناع داغ نیم کیلو، نمک، فلفل، زردچوبه، روغن و کشک به میزان لازم.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  قبل از هر کاری باید حبوبات را نیم پز کنید سپس یک قابلمه بزرگ در آن آب ریخته و روی حرارت قرار دهید وقتی اّب به جوش آمد سبزی را اضافه کنید تا کمی پخته شود در یک تابه روغن بریزید و پیاز داغ و سیر داغ و نعناع داغ را درون آن ریخته و آرد و ادویه ها را به آش اضافه کنید این ترکیب را روی حرارت کم به مدت دو دقیقه بگذارید تا بوی خامی آرد و زردچوبه گرفته شود سپس این مواد را در قابلمه بریزید بعد حبوبات را اضافه کنید وقتی کمی مواد با هم جا افتادند رشته آشی را اضافه کنید و به مدت 20 دقیقه بگذارید تا بپزد سپس آش آماده است آن را با کشک و نعناع داغ تزئین کنید.

  معمولا در خیلی از جاها آش رشته را برای عصرانه نیز تهیه می کنند و از خوردن آن لذت می برند خیلی از افراد برای بیرون رفتن به کوه و دشت این نوع آش را می پزنند هر کدام از افراد یک قسمت از مواد را برای تهیه آش با خود می برند و از خوردن و تهیه کرن آن لذت می برند اگر شما هم خواستید اردویی حدود 300 نفر به دامن طبیعت سفر کنید بهتر است بدانید برای تهیه آن چه مادی و چقدر لازم است تا در هنگام خرید و تهیه آن دچار مشکل نشوید برای تهیه آش رشته برای 25 330 300 نفر بهتر است:

  سبزی آش 28 کیلو گرم، رشته آش 36 جعبه یا 16 کیلو گرم، عدس شش کیلو و نیم، لوبیا چیتی 4 کیلو گرم، نخود 3 کیلو گرم، نمک، زردچوبه، و فلفل به میزان لازم، نعنا داغ یک کیلو، روغن مایع دو لیتر، سیر داغ 600 گرم، پیاز داغ 4 کیلو گرم است.

  برای تهیه آن همیشه این را به خاطر داشته باشید که حبوبات به هر نوعی که آش تهیه شود باید خیسانده و نیم پز شود تا نفخ آن گرفته شود یک دیگ بزرگ را روی اجاق می گذارید و تا نیمه آب می ریزید وقتی به جوش آمد سبزی های خرد شده را در درون آن می ریزید تا سبزی های پخته شوند بعد از گذشت 40 دقیقه حبوبات نیم پز را داخل آن بریزید.

  سپس پیاز داغ و سیر داغ و نعناع داغ را به همراه زردچوبه و و ادویه ها با هم تفت می دهید و به مواد آشی اضافه می کنید در بعضی از جاها برای ترش بودن آش از قرقروت استفاده می کنند که به همراه حبوبات را در آش می ریزند سپس رشته های آش را از وسط نصف کرده و به مواد آشی اضافه می کنید وقتی که رشته ها پخته شد آش آماده است مواد را چک می کنید اگر نمک و ادویه آن کمتر بود به آن نمک و ادویه اضافه کنید و سپس آش را بکشید و با کشک و پیاز داغ و نعنا داغ رویش را زیبا کنید که از خوردن آن سیر نشوید.

  آش رشته یکی از خوشمزه ترین میان وعده ها است که در اکثر نقاط ایران با طرز تهیه های مختلف درست می شود مواد اصلی آن در تمام نقاط رشته و کشک و سبزی است ولی مکن است در جاهای دیگر به آن موادی را اضافه و یا کم کنند که بستگی به آن منطقه دارد اکثر افراد این غذا را در خانه برای تعداد کم تهیه می کنند ولی نمی دانند برای تعداد زیاد چقدر باید از مواد را استفاده کنند ساده ترین راه این است موادی را که برای دو نفر استفاده می کنند برای تعداد افراد زیاد در افراد ضرب کنند تا بتوانند دقیق یک آش خوشمزه را با موادی به اندازه تهیه کنند برای درست کردن یک آش رشته برای 6 نفر می توانید موادی:نخود نصف لیوان که برای افراد بیشتر آن را بیشتر کنید مثلا برای 12 نفر در دو ضرب کنید، عدس نصف لیوان، لوبیا چیتی نصف لیوان، سبزی آش که شامل تره، اسفناج، گشنیز و شوید است هر کدام به اندازه های مساوی، پیاز یک عدد بزرگ، رشته آشی یک و نیم جعبه، ادویه ها که شامل:زردچوبه، فلفل، نمک است به مقدار لازم نعنا خشک و سیر داغ و کشک به میزان نیاز باشد.

  اول حبوبات را نیم پز می کنید پیاز را نگینی خرد کرده و با فلفل سیاه و زردچوبه خوب تفت می دهید تا طلایی رنگ شود آب آش را در قابلمه مورد نظر حدود دو برابر مواد تهیه آن است تا نیمه آب کرده و روی حرارت قرار می دهیم تا بجوشد سپس به ترتب سبزی ها را اضافه می کنیم سپس حبوبات و مواد سرخ شده که شامل سیر داغ و پیاز داغ با ادویه جات است را اضافه می کنیم و بیست دقیقه آخر رشته های آش را می ریزیم و می گذاریم تا خوب رشته ها پخته شود وقتی پخته شد و تمامی آش یکدست شد آن را در ظرف های تعیین شده می ریزید و روی آن را با کشک و پیاز داغ درست می کنید.

  این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  میانگین امتیاز
  ۵
  /
  ۵ تعداد رأی:
  ۱

  محمد آزادی

  تاجر ماکارونی

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  تمام حقوق برای آراد برندینگ محفوظ است.

  آش رشته یکی از خوراک‌های سنتی و قدیمیه ایرانیه که با هم‌نشینی حبوبات، سبزی و رشته به عمل میاد و همین تنوع به جایی میرسه که بعد از درست شدنش فضا رو با بوی نوستالژی و مطبوع خودش پر می‌کنه.

  طرز تهیه آش رشته به چند مدل مختلف انجام میشه که هرکدوم بنا به ذائقه افراد درست شده؛ آش رشته با کشک، آش ترش با سرکه و آش رشته ساده که با تزیین نعنا داغ به شدت دلبری می‌کنه.

  برای درست کردن آش رشته باید در طی چند حرکت، مواد غذایی مختلفی رو به صورت جداگانه بپزید یا سرخ کنید که با رعایت نکات دستور پخت با هم ترکیب بشن تا، طعم قدیمی و نوستالژی آش رشته عوض نشه.

  اگه می‌خواید آش رشته بپزید با ما همراه باشید که تو این مقاله قراره نحوه درست کردن یه آش رشته خوشمزه رو به همراه نکات مهم به شما عزیزان آموزش بدیم.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  خیساندن حبوبات: آش رشته برای اینکه به خوبی جا بیوفته و روند کار سریع پیش بره و همچنین به خاطر استفاده از حبوبات نفخ نداشته باشه، هر کدوم از حبوبات رو جداگانه داخل کاسه بریزید و، در حدود ۶ ساعت بزارید که خیس بخوره.

  دستور پخت

  ۱- طرز تهیه آش رشته رو با انتخاب ۲ عدد قابلمه شروع میکنیم، نخود و لوبیاها رو هرکردوم داخل قابلمه جدا بریزید و در حدی که روشون رو بپوشونه آب اضافه کرده و روی حرارت بزارید.

  ۲- اول کار حرارت رو زیاد کنید و زمانی که آب به جوش اومد حرارت رو پایین بیارید که نخود و لوبیاها روند پختشون رو طی کنن، اما یادتون باشه که نباید نرم و له بشن.

  ۳- برای تهیه آش رشته بهتره که نخود و لوبیا رو تست کنید و در صورتی که پخته باشن، قابلمه رو از روی حرارت بردارید. حالا سبزی آش رو پاک کرده و بعد از شستن اون شروع کنید به خورد کردن سبزی‌ها.

  ۴- نحوه پختن آش رشته رو با شستن پیاز‌ها ادامه داده به صورت نگینی کاملا خورد کنید. حالا یه تابه مناسب رو روی حرارت ملایم بزارید و پیازها رو با روغن تفت بدید و وقتی که طلایی شدن اون‌ها رو از تابه بیرون بیارید.

 • طرز تهیه اکبر جوجه با رب انار و گردو
 • ۵- برای ادامه کار به سراغ سیرها برید و به صورت ریز خورد کرده و بعد از سرخ کردن پیاز، شروع کنید به تفت دادن سیر اما سعی کنید که با کمترین روغن این کار رو انجام بدید و بعد از تفت دادن اونها رو داخل ظرف مناسب بریزید.

  ۶- حالا وقتشه که بریم نعنا داغ رو درست کنیم. واسه این کار میتونید بعد از تفت دادن سیر، نعنا خشک رو داخل تابه بریزید و با حرارت ملایم تفت بدید و اگه رنگ نعنا عوض شد، تابه رو از روی حرارت بردارید و به هم زدن ادامه بدید.

  نکته: نعنا داغ رو به خوبی هم بزنید که که نسوزه.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  ۷- طرز پخت آش رشته رو با انتخاب یه قابلمه نسبتا بزرگ ادامه بدید و اون رو روی حرارت گذاشته و حدود ۱.۳ قابلمه رو با آب پر کنید، درب قابلمه رو ببندید که آب به جوش بیاد که مواد رو بهش اضافه کنیم.

  نکته: قابلمه کوچیک باعث میشه که رشته های آشی به خمیر تبدیل بشن.

  ۸- بعد از به جوش اومدن آب، عدس خیس خورده رو به همراه نخود و لوبیای پخته شده رو داخل قابلمه بریزید و صبر کنید که دوباره آب به جوش بیاد و قل بخوره و در ادامه سبزی‌های آش رو داخل قابلمه بریزید.

  ۹- واسه حفظ رنگ سبزی، نصف قاشق چای خوری نمک به قابلمه اضافه کرده و یه مقدار هم بزنید که با مواد ترکیب بشه. حالا نصف سیر و پیاز داغ رو به همراه یه مقدار فلفل و زردچوبه به آش اضافه کنید و اجازه بدید که ۴۵ دقیقه سبزی آش پخته بشه.

  نکته: یادتون باشه که تو این مرحله درب قابلمه رو نبندید. و نصف قاشق چای خوری ادویه، و بیشتر نریزید.

  ۱۰- در ادامه روند پخت آش رشته، رشته های آش رو از وسط نصف کنید و به مواد آش در داخل قابلمه اضافه کنید، بعد از حدود چند دقیقه، از آش رشته بچشید و اگه نیاز بود دوباره نمک اضافه کنید. حالا صبر کنید که آش جا بیوفته.

  ۱۱- آش رشته رو به خوبی هم بزنید و هر وقت حس کردید کم آبه و هنوز نپخته، به آش آبجوش اضافه کنید که طعم آش رو از بین نبره و اگه تمابل داشتید میتونید به آش رشته ای که پختید، کشک اضافه کنید.

  ۱۲- آش رشته رو با یه قاشق تست کنید و اگه جا افتاده بود، داخل ظرف مناسب بریزید و نوش جان کنید.

  اینم از طرز تهیه آش رشته سنتی و خوشمزه که امیدوارم خوشتون بیاد.

  در آخر هم باید بگم که آش رشته یکی از معروف‌ترین و شناخته شده ترین خوراک های ایرانیه که به دلیل استفاده از حبوبات متنوع، هم خیلی مقویه و هم خیلی سالمه و شاید همین باعث شده که واسه اکثر روزهای خاص در سال، مخصوصا تو فصل های پاییز و زمستان آش رشته میپزن. همونطور که در این مقاله مشاهده کردید، طرز درست کردن آش رشته رو به همراه نکات مهمی توضیح دادیم که با رعایت دستور پخت و موارد مهم، میتونید یه آش خیلی خوشمزه رو درست کنید. ممنون که ما رو همراهی می‌کنید.

  پایان.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه *

  نام *

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  ایمیل *

  وب‌ سایت

  مجله قرمز » آشپزی » آشپزی ایرانی » طرز تهیه آش رشته ساده و سریع به روش رستورانی در خانه با نکات مهم

  کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به وبسایت مجله قرمز می باشد. کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مجله قرمز و لینک مستقیم بلا مانع است.

  آش رشته یکی از خوشمزه ترین میان وعده های ما ایرانی هاست که امروز با یه دستور خوب و امتحان شده طرز تهیه آش رشته مجلسی و رستورانی را تدریس میکنیم و در آخر چند مدل تزئین آش رشته را در اختیار شما قرار می دهیم.

  حبوبات را به مدت ۲۴ ساعت خیس میکنیم و چندین بار آبش عوض میکنیم و نخود و لوبیا را جداگانه میپزیم.

  عدس نیاز به خسیاندن ندارد و عدس را نیم پز میکنیم تا له نشود.

  پیاز را نگینی خرد کرده با زردچوبه و فلفل سیاه خوب تفت میدیم تا عطر پیاز خارج بشه و طلایی و زرد رنگ بشه.

  حالا حبوبات و آب را اضافه میکنیم تا به جوش بیاد.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  سبزی آش را اضافه کرده حرارت را کم میکنیم تا آش خوب جا بیفته.

  رشته را به سه قسمت یا دو قسمت تقسیم کرده و به آش اضافه میکنیم.

  ممکن است کمتر از یک بسته استفاده بشه (چون بعد پخت رشته آش سفت میشه).

  بعد از اضافه کردن رشته نمک آش را اندازه میکنیم و مقدار چند قاشق کشک را که با آب جوش حل میکنیم و به آش اضافه میکنیم. (این مرحله دلخواه است).

  سیر داغ و نعناع داغ را درست میکنیم و مقدار چند قاشق به آش مون اضافه می کنیم و در آخر با سیر داغ و نعنا داغ و پیاز داغ تزئین میکنیم. نوش جان.

  ذخیره نام، ایمیل و سایت توسط مرورگر برای ارسال دیدگاه در زمانی دیگر.

 • طرز تهیه پوره سیب زمینی شیرین برای نوزاد
 • از جمله معروف ترین آش های ایرانی میتوان به آش رشته اشاره کرد. این آش که طرفدران بسیاری دارد، ضمن عطر و مزه بی نظیر، ارزش غذایی بسیار بالایی دارد. عناصر اصلی آش رشته را سبزی تازه، حبوبات و ادویه جات تشکیل میدهند. عطر و طعم دلپذیر آش رشته باعث شده است که این آش پای ثابت بسیاری از رسومات ایرانی مانند سفره افطار در ماه مبارک رمضان، آش پشت پایی سربازان و افرادی که به سفر زیارتی رفته اند، چهارشنبه سوری و سیزده بدر است.

   از این رو تصمیم گرفتیم در این بخش طرز تهیه آش رشته مجلسی را به شما آموزش بدهیم. اگر شما هم به یاد گیری نحوه پختن آش رشته علاقه دارید تا پایان این نوشته با ما همراه باشید. همچنین اگر هوس آش رشته کرده اید، میتوانید همین حالا آش رشته باکیفیت، داغ و خوشمزه را به آش و حلیم سید مهدی سفارش دهید و در کوتاه ترین زمان ممکن آش رشته مورد نظر را درب منزل یا محل کار خود دریافت نمایید.

  مواد لازم برای پخت آش رشته

  برای شروع پخت آش رشته مجلسی، لازم است در ابتدا مواد زیر را تهیه نمایید:

   

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

   

  پس از تهیه مواد اولیه، لازم است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید تا در نتیجه یک آش رشته مجلسی و خوشمزه در اختیار داشته باشید.

   

  مرحله اول

   

  برای تهیه آش رشته لازم است از شب قبل حبوبات گفته شده مانند نخود، لوبیا و عدس را در ظرف های جداگانه خیس کنید و تا در این مدت چند بار آب حبوبات را عوض کنید. همانطور که میدانید حبوبات نفاخ هستند و مصرف آنها برای برخی افراد اذیت کننده است، این کار کمک میکند که نفخ حبوبات گرفته شود، همچنین این کار در بهتر پخته شدن حبوبات تاثیرگذار است.  

 • طرز تهیه آبگوشت مرغ با لپه
 •  

  مرحله دوم

   

  پیاز را پوست بگیرید و پس از شستن در یک ظرف به صورت خلالی خرد کنید. خلالی کردن پیاز کمک میکند که در موقع سرخ کردن، پیازها به هم نچسبد و له نشود. به عبارت دیگر کمک میکند که پیازها به صورت چیپسی تبدیل شود.

   

  مرحله سوم

   

  نخود را به همراه لوبیاهایی که از شب قبل خیس کرده اید، داخل یک قابلمه بریزید و به آن 5 لیوان آب اضافه کنید و روی شعله ملایم قرار دهید تا به جوش بیاید. وقتی محتوای قابلمه به جوش آمد، کف روی ظرف را بگیرید و حرارت گاز را کمتر کنید.

   

   درب قابلمه را به صورت نیمه باز روی آن قرار دهید. به مدت یک ساعت قابلمه را به همین حالت قرار دهید تا نخود و لوبیا ها به طور کامل پخته شوند. زمانی که حس کردید حبوبات پخته شده است، برای تست کردن کافی است یکی از لوبیاها را با دست فشار دهید تا بدانید به قدر کافی پخته و نرم شده است یا خیر؟

   

  مرحله چهارم

   

  سبزی آش را از قبل تهیه کنید و دقت کنید که سبزی به قدر کافی تازه و شاداب باشد. سبزی را پاک کرده، بشویید و پس از آبکشی خورد کنید. به یاد داشته باشید که سبزی آش نباید خیلی ریز و یا خیلی درشت خورد شود. اندازه متوسط کافی است. اگر سبزی آش خیلی ریز شود، در حین پخت له خواهد شد.

   

  مرحله پنجم

   

  پس از آماده سازی سبزی، به سراغ پیازهای خلالی شده بروید و آنها را در یک ماهیتابه سرخ کنید تا طلایی رنگ شود. در یک ظرف دیگر 4 قاشق غذاخوری روغن بریزید و اجازه دهید روغن داغ شود، سپس یک قاسق چایخوری زردچوبه به آن اضافه نمایید و پس از هم زدن، نعنا را به آن اضافه کنید.

   

  به یاد داشته باشید زردچوبه و نعنا به سرعت ممکن است تغییر رنگ بدهد و اصطلاحاً بسوزه به همین دلیل باید به یک تفت مختصر اکتفا کنید و آن را از روی گاز بردارید و نیز توجه داشته باشید که در این مدت باید شعله گاز بسیار کم باشد.

   

  مرحله ششم

   

  عدس و سبزی هایی را که آماده کرده اید، را در یک قابلمه جداگانه بریزید و اجازه دهید به مدت یک ساعت با یکدیگر بپزند، سپس لوبیا و نخود را به آن اضافه کنید و 5 لیوان آب به آن اضافه کنید و شعله را کمی زیاد کنید تا مواد داخل قابلمه به جوش بیایند. پس از جوش آمدن مواد داخل قابلمه، شعله را کم کنید و درب قابلمه را نیمه باز بگذارید تا مواد داخلی به مدت نیم ساعت باهم بپزند.

   

  مرحله هفتم

   

  بعد از گذشت نیم ساعت، 2 قاشق غذاخوری معادل 20 گرم آرد به همراه نصف لیوان آب به این ترکیب اضاف کنید و خوب به هم بزنید تا آرد گوله گوله نشود.

   

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  مرحله هشتم

   

  پس از آن نصف پیاز داغ و نعنا داغ را که از قبل تهیه کرده اید، به مواد آش اضافه کنید و هم بزنید تا به خوبی با هم ترکیب شوند.

   

  مرحله نهم

   

  در آخرین مرحله نوبت به رشته میرسد. رشته را به دو قسمت تقسیم کرده و کم کم در حالی که آش را به هم میزنید، رشته را نیز اضافه نمایید. در این مرحله باید آش را به طور مداوم هم بزنید تا رشته نرم شود و البته رشته ها به هم نچسبد. در این مرحله میتوانید نمک، فلفل و سایر ادویه های دلخواه پاپریکا یا هر ادویه دلخواه را اضافه نمایید. پس از گذشت 15 دقیقه، شعله را خاموش نمایید.

   

  مرحله نهایی

   

  در مرحله پایانی نوبت به تزئین آش برای سرو میباشد. در این مرحله میتوانید آش را با نعنا داغ، سیر داغ و پیاز داغ و کشک تزئین کنید و آن را برای سرو آماده نمایید.

   

  در این قسمت میخواهیم نکاتی را به شما آموزش بدهیم که آش رشته را به بهترین نحو بپزید و آن را برای خانواده آماده کنید. این نکات بسیار ساده و در عین حال کاربردی هستند:

   

   

  رعایت این نکات ساده به شما کمک میکند که یک آش بسیار خوشمزه و با کیفیت را آماده نمایید. اگر به هر دلیلی امکان تهیه و تدارک آش را ندارید اما هوس یک کاسه آش رشته داغ کرده اید، خبر خوب این است که میتوانید همین حالا در هرجای تهران که هستید، آش رشته مورد نظر خود را به مجموعه سید مهدی سفارش بدهید و در کوتاه ترین زمان ممکن آش رشته را درب منزل یا محل کار خود دریافت نمایید. فقط یکبار امتحان کردن آش سید مهدی کافیست تا به خیل مشتریان دائمی این مجموعه تبدیل بشوید و از خوردن آش رشته داغ و باکیفیت سید مهدی لذت ببرید.

   

  اکثر افراد آش رشته را به دلیل عطر و طعم بی نظیر آن دوست دارند و از ارزش غذایی بالای آن بی خبرند! به همین دلیل تصمیم گرفتیم این بخش را به بیان توضیحاتی درباره فواید آش رشته و مواد به کار رفته در آن اختصاص بدهیم.

   

  در بیان فواید آش رشته همین کافی است که هر یک از مواد به کار رفته در آش رشته از جمله حبوبات، حاوی مقادیر زیادی فیبر، سبزیجات حاوی مقادیر زیادی ویتامین و رشته و سایر ادویه جات چاشنی و طعم دهنده آش رشته هستند، که این مواد به تنهایی ارزش غذایی بالایی دارند و زمانی که با یکدیگر ترکیب میشوند، معجون بی نظیر و مقوی به وجود می آورند. اگر بخواهیم لیستی از فواید آش رشته را در اختیار شما قرار دهیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

   

   

  در این مطلب درباره آش رشته و طرز پخت و مراحل پخت آش رشته توضحیح دادیم. همچین نکات پخت آش رشته مجلسی را برای شما شرح دادیم. گفتیم که این نکات بسیار ساده و در عین حال کاربردی هستند. در انتهای فواید پخت و مصرف آش رشته را برای شما توضیح دادیم و گفتیم که آش رشته علاوه بر طعم بی نظیر، دارای ارزش غذایی بسیار بالایی است. از این رو مصرف آن به همه گروه های سنی توصیه میشود. امیدواریم خواندن این مطلب اطلاعات مفیدی را پیرامون آش رشته در اختیار شما قرار داده باشد. همچنین اگر هوس آش رشته کردید، میتوانید همین حالا آش مورد نظر را به مقدار دلخواه به مجموعه آش و حلیم سید مهدی شفارش بدهید.

   

  سایر مقالات رستوران آش و حلیم سید مهدیبهترین حلیم | بهترین حلیم تهران | بهترین آش و حلیم تهران | بهترین حلیم بوقلمون تهران | بهترین حلیم تهرانپارس | بهترین حلیم غرب تهران | بهترین حلیم سعادت آباد | بهترین حلیم شرق تهران | بهترین حلیم فروشی غرب تهران | حلیم اختیاریه | حلیم اقدسیه | حلیم پیروزی | حلیم سید مهدی باغ فردوس | آش و حلیم سید مهدی اشرفی اصفهانی | آش و حلیم سید مهدی ستارخان | آش و حلیم | سید مهدی صادقیه | آش و حلیم سید مهدی سعادت آباد | خرید آش | آش فروشی | خرید آش رشته آنلاین | خرید آش شله قلمکار | بهترین آش فروشی شرق تهران | بهترین آش دوغ تهران | بهترین آش شله قلمکار تهران | بهترین اش برای ماه رمضان | بهترین آش فروشی تهران | آش فروشی انقلاب | آش فروشی تهرانپارس | آش فروشی جنوب تهران | آش فروشی شبانه روزی تهران | آش فروشی غرب تهران | آش فروشی در پیروزی | آش فروشی در سعادت آباد | طرز تهیه آش رشته خوشمزه

   

  

  با طرز تهیه آش رشته، یکی از مشهورترین و لذیذترین آش‌های ایرانی آشنا شوید و با طبخ آن، عطر و بویی بی‌نظیر و نوستالژیک در خانه به راه بیندازید.

  هوس یک آش نذری و خوشمزه به سرتان زده است؟ می‌خواهید برای ناهار یا شام، یک آش رشته لذیذ بپزید؛ اما نمی‌دانید چطور؟ نگران نباشید و به آشپزخانه بروید تا همراه با کجارو، یک آش رشته بی‌نقیص و فوق‌العاده درست کنید. آش رشته را می‌توان به‌عنوان نذری برای ایام محرم، افطاری برای ماه رمضان یا در روزهای دیگر سال به‌عنوان پیش غذا یا غذای اصلی طبخ کرد.

  آش رشته یکی از اصیل‌ترین آش‌های ایرانی است که تاریخچه طبخ آن به سال‌های دور می‌رسد. شاید دانستن این موضوع برایتان جالب باشد که بیش از ۴۰۰ نوع آش در ایران وجود دارد؛ اما آش رشته قطعا مشهورترین و پرطرفدارترین آن‌ها است. این آش خوشمزه با انواع حبوبات (نخود، لوبیا چیتی، عدس، ماش، لوبیا قرمز)، سبزی آش (اسفناج، تره، جعفری، گشنیز)، سیر، رشته آشی، پیاز، روغن، نمک و زردچوبه درست می‌شود و کشک، نعنا داغ، سیر داغ و پیاز داغ از تزیینات معمول آن هستند. آش رشته را غالبا با کشک و گاهی با سرکه یا ترشی سرو می‌کنند. 

  آش رشته غذایی کامل و مغذی است که هر کسی می‌تواند در هر سنی و با هر شرایط سلامتی از آن لذت ببرد. این آش خوشمزه را می‌توان در موقعیت‌های خاص و به‌عنوان غذایی مجلسی در سفره‌های مهمانی سرو کرد. 

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  شاید تاکنون به خاستگاه کلماتی چون آشپز یا آشپزی فکر نکرده نباشید؛ اما باید بدانید که در روزگار قدیم، طبخ آش آن‌قدر رایج بوده است که به کسی که غذا را می‌پخت، آشپز می‌گفتند. استفاده از همین دو کلمه تا به امروز، ارزش و وجود آش در سفره‌های ایرانی از قدیم را به ما نشان می‌دهند. آش، یکی از قدیمی‌ترین غذاهای ایرانی است که انواع و اقسام فراوانی دارد و در هر نقطه‌ای از کشور به روش‌های مختلف طبخ می‌شود. آش را معمولا با مواد غذایی متنوع که در بیشتر مواقع سبزیجات و حبوبات هستند، طبخ می‌کنند؛ البته در تهیه برخی از آش‌ها از گوشت هم استفاده می‌شود.

  اوژن اوبن، سفیر فرانسه در ایران روزگار قاجار، سفره ایرانی را در خاطراتش این‌گونه توصیف می‌کند:

  با وجود آن‌که در میان اعیان در هر خوراک ایرانی، دو غذای اجتناب‌ناپذیر که از برنج درست می‌شود، همیشه در وسط سفره حاضر است؛ اما ‌آش باز حضور پررنگی دارد.

  برای ۴ نفر

 • دستور پخت سوپ رشته با عدس
 • ۱. لوبیا قرمز، لوبیا چیتی و نخود را در یک ظرف و عدس را در ظرفی دیگر از شب قبل خیس کنید و چند بار آب آن‌ها را عوض کنید تا نفخ آن‌ها گرفته شود.

  ۲. پیازها را خلالی خرد کنید و از یک شب قبل روی پارچه‌ای تمیز پهن کنید و با یک پارچه نازک روی آن را بپوشانید تا در هنگام سرخ کردن، له نشوند.

  ۳. یک قابلمه مناسب را با ۵ لیوان آب پر کنید و روی شعله بالای گاز قرار دهید تا آب به جوش بیاید.

  ۴. آب لوبیا قرمز، لوبیا چیتی و نخود خیس خورده را دور بریزید، سپس آن‌ها را در قابلمه آب جوش بریزید. توجه کنید که این کار، آب را از حالت جوش خارج می‌کند، پس درب قابلمه را بگذارید تا آب دوباره به قل قل بیفتد.

  ۵. پس از جوشیدن آب، کف روی حبوبات را با قاشق جمع کنید. شعله گاز را کم کنید و حبوبات را برای یک ساعت با درب نیمه باز بپزید.

  ۶. آماده‌سازی سبزی آش: سبزی آش را پس از شستشوی کامل و خشک شدن، خرد کنید. 

  ۷. پس از یک ساعت پخته شدن حبوبات، در ابتدا کمی نمک به آش اضافه کنید. سپس سبزی آش و عدس را به‌همراه ۵ لیوان آب جوش در قابلمه بریزید و شعله گاز را زیاد کنید تا مواد با هم به جوش بیایند.شعله گاز را کم کنید و برای نیم ساعت، سبزی و حبوبات را با درب نیمه باز بپزید.

  ۸. آماده‌سازی پیاز داغ: مقداری روغن در یک ماهیتابه بریزید و روی شعله متوسط گاز قرار دهید تا روغن داغ شود. سپس پیازهای خلالی شده را در آن بریزید و تفت دهید تا طلایی شوند. پیاز داغ را کنار بگذارید.

  ۹. آماده‌سازی نعنا داغ: در ماهیتابه‌ای دیگر، ۴ قاشق غذا خوری روغن را داغ کنید. سپس زردچوبه را برای ۳۰ ثانیه در آن تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود. نعنای خشک را به زردچوبه اضافه کنید و برای ۱۰ ثانیه تفت دهید. توجه داشته باشید که اگر نعنا را بیش از حد سرخ کنید، رنگ آن تیره می‌شود و طعم آن به تلخی می‌زند.

  ۱۰. آماده‌سازی سیر داغ: کمی زردچوبه و نمک در روغن تفت دهید. سپس سیرهای رنده شده را در ماهیتابه بریزید و سرخ کنید تا کاملا طلایی رنگ شوند. سیر داغ را روی دستمال مخصوص آشپزخانه پهن کنید تا روغن اضافه آن کشیده شود.

  ۱۱. دو قاشق غذا خوری آرد معادل ۲۰ گرم را با نصف لیوان آب جوش مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا گلوله‌ای از آرد در آب باقی نماند. آرد را به‌آرامی پس از نیم ساعت پخت سبزی و عدس به قابلمه آش اضافه کنید و هم بزنید.

  ۱۲. نیمی از مقدار نعنا داغ و پیاز داغ را در قابلمه آش بریزید و هم بزنید.

  ۱۳. در مرحله پایانی، رشته آش را از وسط نصف کنید و کم کم به‌صورت نامنظم در حین هم زدن، آن‌ها را به آش اضافه کنید. در این مرحله شما باید آش را به‌صورت مداوم هم بزنید تا رشته‌ها نرم شوند.

  ۱۴. مقداری نمک، زردچوبه و فلفل سیاه بنا به ذائقه خود به آش اضافه کنید و هم بزنید. رشته آش پس از ۲۰ دقیقه می‌پزد؛ اما شما آش را برای ۳۰ تا ۴۰ دقیقه دیگر بپزید تا کاملا جا بیفتد.

  ۱۵. آش رشته را در ظرف سرو خود بکشید و آن را با سیر داغ، باقی‌مانده پیاز داغ و نعنا داغ تزئین کنید. نوش جان!

  آش رشته، غذایی کامل، سالم و با ارزش تغذیه‌ای بالا است که خوردن آن برای تمام گروه‌های سنی و حتی بیماران خاص مشکلی ندارد. استفاده از رشته از گروه نان و غلات، حبوبات و گاهی آب گوشت از گروه گوشت و حبوبات، سبزی‌های مختلف و کشک، مجموعه کاملی از گروه‌های غذایی را در این غذای ایرانی فراهم می‌کنند. از فواید و خواص آش رشته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  آش رشته بوی ایران را می‌دهد، بوی سفره‌های افطار و دورهمی‌های خانوادگی در خانه‌های مادربزرگ و پدربزرگ‌ها. آش رشته یک خاطره مشترک است از کودکی تک تک ما و کمتر کسی پیدا می‌شود که عاشق طعم آن نباشد.

  این روزها با وجود انواع غذاهای مدرن، فرنگی و حاضری، بیشتر ما کماکان به‌دنبال غذاهای سنتی و خاطره‌ساز هستیم. آش رشته از آن دسته غذاهایی است که اگر فوت و فن‌های کوزه‌گری آن را بلد باشید و آن را خوب طبخ کنید، در سفره خواهد درخشید. پس درنگ نکنید و به آشپزخانه بروید تا یک آش رشته فوق‌العاده درست کنید.

  یکی از مهم‌ترین بخش‌های سرو آش رشته، تزیینات روی آن است. پیاز داغ، سیر داغ، نعنا داغ و کشک با عطر و بویی وسوسه‌کننده و رنگ‌های جذاب، ظاهری دلفریب به آش رشته اعطا می‌کنند. فراموش نکنید که این تزیینات را به‌صورت جداگانه هم به سر سفره بیاورید تا مهمانان بر طبق ذائقه خودشان به آش اضافه کنند. آش رشته را به‌جز مواقع نذری یا سفره افطار در ماه رمضان می‌توان در شب یلدا، چهارشنبه سوری و سیزده بدر نیز سرو کرد. 

  آیا موفق به طبخ آش رشته از مجموعه دستور پخت غذاهای ایرانی شده‌اید؟ اگر این طرز تهیه را دوست داشتید، حتما زیر همین مقاله، تجربه خود را برای ما و دیگر مخاطبان کجارو بنویسید. فراموش نکنید که از آش رشته لذیذ و زیبای خود عکس بگیرید و با تگ‌کردن کجارو در اینستاگرام (mykojaro@)، عکس‌های آن را با ما به اشتراک بگذارید.

  (function(){var now=new Date();var head=document.getElementsByTagName(‘head’)[0];var script=document.createElement(‘script’);script.async=true;var script_address=’https://cdn.yektanet.com/js/kojaro.com/article.v1.js’;script.src=script_address+’?v=’+now.getFullYear().toString()+’0’+now.getMonth()+’0’+now.getDate()+’0’+now.getHours();head.appendChild(script);})();

  var head=document.getElementsByTagName(“head”)[0];var script=document.createElement(“script”);script.type=”text/javascript”;script.async=1;script.src=”https://s1.mediaad.org/serve/kojaro.com/loader.js”;head.appendChild(script);

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  var suggestJsonList={“title”:”مقاصد پیشنهادی”,”suggest”:[{title:”تهران، ایران”,slug:”/dir/تهران-118-ci/”},{title:”مشهد، ایران”,slug:”/dir/mashhad-28516-ci/”},{title:”کیش، ایران”,slug:”/dir/kish-435-ci/”},{title:”شیراز، ایران”,slug:”/dir/shiraz-262-ci/”},]};

  var attractionDefault=[{“id”:435,”title”:”کیش”,”slug”:”Kish”,”provinceSlug”:”Hormozgan”,”countrySlug”:”iran”,”countryTitle”:”ایران”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان هرمزگان”,”isRecentlySearch”:false,”attractionInfoType”:3},{“id”:57,”title”:”اصفهان”,”slug”:”Isfahan”,”provinceSlug”:”esfahan”,”countrySlug”:”iran”,”countryTitle”:”ایران”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان اصفهان”,”isRecentlySearch”:false,”attractionInfoType”:3},{“id”:262,”title”:”شیراز”,”slug”:”Shiraz”,”provinceSlug”:”Fars”,”countrySlug”:”iran”,”countryTitle”:”ایران”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان فارس”,”isRecentlySearch”:false,”attractionInfoType”:3},{“id”:28355,”title”:”قشم”,”slug”:”Qeshm”,”provinceSlug”:”Hormozgan”,”countrySlug”:”iran”,”countryTitle”:”ایران”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان هرمزگان”,”isRecentlySearch”:false,”attractionInfoType”:3},{“id”:44,”title”:”اردبیل”,”slug”:”ardabil”,”provinceSlug”:”Ardabil”,”countrySlug”:”iran”,”countryTitle”:”ایران”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان اردبیل”,”isRecentlySearch”:false,”attractionInfoType”:3},{“id”:20015,”title”:”سرعین”,”slug”:”Sarein”,”provinceSlug”:”Ardabil”,”countrySlug”:”iran”,”countryTitle”:”ایران”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان اردبیل”,”isRecentlySearch”:false,”attractionInfoType”:3},{“id”:361,”title”:”آستارا”,”slug”:”astara”,”provinceSlug”:”Gilan”,”countrySlug”:”iran”,”countryTitle”:”ایران”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان گیلان”,”isRecentlySearch”:false,”attractionInfoType”:3},{“id”:25463,”title”:”آنتالیا”,”slug”:”antalya”,”provinceSlug”:”Antalya”,”countrySlug”:”turkey”,”countryTitle”:”ترکیه”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان آنتالیا”,”isRecentlySearch”:false,”attractionInfoType”:3},{“id”:113256,”title”:”گرجستان”,”slug”:”georgia”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”countryTitle”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”isRecentlySearch”:false,”attractionInfoType”:1},{“id”:113350,”title”:”ارمنستان”,”slug”:”armenia”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”countryTitle”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”isRecentlySearch”:false,”attractionInfoType”:1},{“id”:27047,”title”:”باکو”,”slug”:”Baku”,”provinceSlug”:”baku”,”countrySlug”:”azerbaijan-republic”,”countryTitle”:”جمهوری آذربایجان”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”بخش باکو”,”isRecentlySearch”:false,”attractionInfoType”:3},{“id”:113230,”title”:”بلغارستان”,”slug”:”bulgaria”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”countryTitle”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”isRecentlySearch”:false,”attractionInfoType”:1}];

  var tourDefault=[{“id”:344,”title”:”تور استانبول”,”slug”:”استانبول”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:null,”tourCount”:0,”categoryCount”:3,”tagCount”:7,”tourInfoType”:5},{“id”:586,”title”:”تور کیش”,”slug”:”کیش”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:null,”tourCount”:0,”categoryCount”:0,”tagCount”:0,”tourInfoType”:5},{“id”:547,”title”:”تور مشهد”,”slug”:”مشهد”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:null,”tourCount”:0,”categoryCount”:0,”tagCount”:0,”tourInfoType”:5},{“id”:345,”title”:”تور آنتالیا”,”slug”:”انتالیا”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:null,”tourCount”:0,”categoryCount”:0,”tagCount”:0,”tourInfoType”:5},{“id”:324,”title”:”تور دبی”,”slug”:”دبی”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:null,”tourCount”:0,”categoryCount”:0,”tagCount”:0,”tourInfoType”:5},{“id”:319,”title”:”تور ارمنستان”,”slug”:”ارمنستان”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:null,”tourCount”:0,”categoryCount”:0,”tagCount”:0,”tourInfoType”:5},{“id”:584,”title”:”تور قشم”,”slug”:”قشم”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:null,”tourCount”:0,”categoryCount”:3,”tagCount”:7,”tourInfoType”:5},{“id”:554,”title”:”تور چابهار”,”slug”:”چابهار”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:null,”tourCount”:0,”categoryCount”:0,”tagCount”:0,”tourInfoType”:5},{“id”:398,”title”:”تور گرجستان”,”slug”:”گرجستان”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:null,”tourCount”:0,”categoryCount”:0,”tagCount”:0,”tourInfoType”:5},{“id”:6,”title”:”تور کویر گردی”,”slug”:”کویرگردی”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:null,”tourCount”:0,”categoryCount”:0,”tagCount”:1,”tourInfoType”:6},{“id”:522,”title”:”تور اروپا”,”slug”:”اروپا”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:null,”tourCount”:0,”categoryCount”:0,”tagCount”:0,”tourInfoType”:5},{“id”:445,”title”:”تور آفریقا”,”slug”:”افریقا”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:null,”tourCount”:0,”categoryCount”:0,”tagCount”:0,”tourInfoType”:5},{“id”:338,”title”:”تور تایلند”,”slug”:”تایلند”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:null,”tourCount”:0,”categoryCount”:0,”tagCount”:0,”tourInfoType”:5},{“id”:5,”title”:”تور طبیعت‌گردی”,”slug”:”طبیعت-گردی”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:null,”tourCount”:0,”categoryCount”:0,”tagCount”:1,”tourInfoType”:6},{“id”:9,”title”:”تور کریسمس ۲۰۲۲”,”slug”:”تور-کریسمس”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:null,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:null,”tourCount”:0,”categoryCount”:0,”tagCount”:1,”tourInfoType”:6}];

  var hotelDefault=[{“id”:118,”title”:”تهران”,”slug”:”تهران”,”provinceSlug”:”Tehran”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان تهران”,”countryTitle”:”ایران”,”hotelInfoType”:3},{“id”:28516,”title”:”مشهد”,”slug”:”Mashhad”,”provinceSlug”:”Razavi-Khorasan”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان خراسان رضوی”,”countryTitle”:”ایران”,”hotelInfoType”:3},{“id”:57,”title”:”اصفهان”,”slug”:”Isfahan”,”provinceSlug”:”esfahan”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان اصفهان”,”countryTitle”:”ایران”,”hotelInfoType”:3},{“id”:262,”title”:”شیراز”,”slug”:”Shiraz”,”provinceSlug”:”Fars”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان فارس”,”countryTitle”:”ایران”,”hotelInfoType”:3},{“id”:30425,”title”:”تبریز”,”slug”:”Tabriz”,”provinceSlug”:”East-Azerbaijan”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان آذربایجان شرقی”,”countryTitle”:”ایران”,”hotelInfoType”:3},{“id”:435,”title”:”کیش”,”slug”:”Kish”,”provinceSlug”:”Hormozgan”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان هرمزگان”,”countryTitle”:”ایران”,”hotelInfoType”:3},{“id”:28355,”title”:”قشم”,”slug”:”Qeshm”,”provinceSlug”:”Hormozgan”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان هرمزگان”,”countryTitle”:”ایران”,”hotelInfoType”:3},{“id”:453,”title”:”یزد”,”slug”:”Yazd”,”provinceSlug”:”Yazd”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان یزد”,”countryTitle”:”ایران”,”hotelInfoType”:3},{“id”:3,”title”:”استان اردبیل”,”slug”:”Ardabil”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:”ایران”,”hotelInfoType”:2},{“id”:27,”title”:”استان مازندران”,”slug”:”Mazandaran”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:”ایران”,”hotelInfoType”:2},{“id”:25,”title”:”استان گیلان”,”slug”:”Gilan”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:”ایران”,”hotelInfoType”:2}];

  var internalCityList={isRtl:true,results:[{label:”تهران (Thr)”,code:”thr”,cityTitle:”تهران”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”اصفهان (Ifn)”,code:”ifn”,cityTitle:”اصفهان”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”مشهد (Mhd)”,code:”mhd”,cityTitle:”مشهد”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”کیش (Kih)”,code:”kih”,cityTitle:”کیش”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”اهواز (Awz)”,code:”awz”,cityTitle:”اهواز”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”شیراز (Syz)”,code:”syz”,cityTitle:”شیراز”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”تبریز (Tbz)”,code:”tbz”,cityTitle:”تبریز”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”بندر عباس (Bnd)”,code:”bnd”,cityTitle:”بندر عباس”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”قشم (Gsm)”,code:”gsm”,cityTitle:”قشم”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”رشت (Ras)”,code:”ras”,cityTitle:”رشت”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”مراغه (Acp)”,code:”acp”,cityTitle:”مراغه”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”خوی (Khy)”,code:”khy”,cityTitle:”خوی”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”ماکو (Imq)”,code:”imq”,cityTitle:”ماکو”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”ارومیه (Omh)”,code:”omh”,cityTitle:”ارومیه”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”اردبیل (Adu)”,code:”adu”,cityTitle:”اردبیل”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”پارس آباد (Pfq)”,code:”pfq”,cityTitle:”پارس آباد”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”کاشان (Kks)”,code:”kks”,cityTitle:”کاشان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”کرج (Pyk)”,code:”pyk”,cityTitle:”کرج”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”ایلام (Iil)”,code:”iil”,cityTitle:”ایلام”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”بوشهر (Buz)”,code:”buz”,cityTitle:”بوشهر”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”خارک (Khk)”,code:”khk”,cityTitle:”خارک”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”عسلویه (Pgu)”,code:”pgu”,cityTitle:”عسلویه”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”شهرکرد (Cqd)”,code:”cqd”,cityTitle:”شهرکرد”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”طبس (Tcx)”,code:”tcx”,cityTitle:”طبس”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”بیرجند (Xbj)”,code:”xbj”,cityTitle:”بیرجند”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”سبزوار (Afz)”,code:”afz”,cityTitle:”سبزوار”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”بجنورد (Bjb)”,code:”bjb”,cityTitle:”بجنورد”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”آبادان (Abd)”,code:”abd”,cityTitle:”آبادان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”دزفول (Def)”,code:”def”,cityTitle:”دزفول”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”مسجد سلیمان (Qmj)”,code:”qmj”,cityTitle:”مسجد سلیمان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”بندر ماهشهر (Mrx)”,code:”mrx”,cityTitle:”بندر ماهشهر”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”امیدیه (Akw)”,code:”akw”,cityTitle:”امیدیه”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”زنجان (Jwn)”,code:”jwn”,cityTitle:”زنجان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”سمنان (Snx)”,code:”snx”,cityTitle:”سمنان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”شاهرود (Rud)”,code:”rud”,cityTitle:”شاهرود”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”ایرانشهر (Ihr)”,code:”ihr”,cityTitle:”ایرانشهر”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”چابهار (Zbr)”,code:”zbr”,cityTitle:”چابهار”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”زابل (Acz)”,code:”acz”,cityTitle:”زابل”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”زاهدان (Zah)”,code:”zah”,cityTitle:”زاهدان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”جهرم (Jar)”,code:”jar”,cityTitle:”جهرم”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”فسا (Faz)”,code:”faz”,cityTitle:”فسا”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”لار (Lrr)”,code:”lrr”,cityTitle:”لار”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”لامرد (Lfm)”,code:”lfm”,cityTitle:”لامرد”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”سنندج (Sdg)”,code:”sdg”,cityTitle:”سنندج”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”بم (Bxr)”,code:”bxr”,cityTitle:”بم”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”جیرفت (Jyr)”,code:”jyr”,cityTitle:”جیرفت”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”رفسنجان (Rjn)”,code:”rjn”,cityTitle:”رفسنجان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”سیرجان (Syj)”,code:”syj”,cityTitle:”سیرجان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”کرمان (Ker)”,code:”ker”,cityTitle:”کرمان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”کرمانشاه (Ksh)”,code:”ksh”,cityTitle:”کرمانشاه”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”گرگان (Gbt)”,code:”gbt”,cityTitle:”گرگان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”کلاله (Klm)”,code:”klm”,cityTitle:”کلاله”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”ساری (Sry)”,code:”sry”,cityTitle:”ساری”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”نوشهر (Nsh)”,code:”nsh”,cityTitle:”نوشهر”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”رامسر (Rzr)”,code:”rzr”,cityTitle:”رامسر”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”اراک (Ajk)”,code:”ajk”,cityTitle:”اراک”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”بندرلنگه (Bdh)”,code:”bdh”,cityTitle:”بندرلنگه”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”جزیره لاوان (Lvp)”,code:”lvp”,cityTitle:”جزیره لاوان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”همدان (Hdm)”,code:”hdm”,cityTitle:”همدان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”یزد (Azd)”,code:”azd”,cityTitle:”یزد”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”خرم آباد (Khd)”,code:”khd”,cityTitle:”خرم آباد”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”یاسوج (Yes)”,code:”yes”,cityTitle:”یاسوج”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”گچساران (Gch)”,code:”gch”,cityTitle:”گچساران”,isFeatured:false,airports:null,},],};var destinationInternalCityList={isRtl:true,results:[{label:”مشهد (Mhd)”,code:”mhd”,cityTitle:”مشهد”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”تبریز (Tbz)”,code:”tbz”,cityTitle:”تبریز”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”تهران (Thr)”,code:”thr”,cityTitle:”تهران”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”جزیره کیش (Kih)”,code:”kih”,cityTitle:”جزیره کیش”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”شیراز (Syz)”,code:”syz”,cityTitle:”شیراز”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”اهواز (Awz)”,code:”awz”,cityTitle:”اهواز”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”قشم (Gsm)”,code:”gsm”,cityTitle:”قشم”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”اصفهان (Ifn)”,code:”ifn”,cityTitle:”اصفهان”,isFeatured:true,airports:null,},{label:”چابهار (Zbr)”,code:”zbr”,cityTitle:”چابهار”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”زنجان (Jwn)”,code:”jwn”,cityTitle:”زنجان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”زابل (Acz)”,code:”acz”,cityTitle:”زابل”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”گچساران (Gch)”,code:”gch”,cityTitle:”گچساران”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”اراک (Ajk)”,code:”ajk”,cityTitle:”اراک”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”کرمانشاه (Ksh)”,code:”ksh”,cityTitle:”کرمانشاه”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”کاشان (Kks)”,code:”kks”,cityTitle:”کاشان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”سیرجان (Syj)”,code:”syj”,cityTitle:”سیرجان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”ارومیه (Omh)”,code:”omh”,cityTitle:”ارومیه”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”دزفول (Def)”,code:”def”,cityTitle:”دزفول”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”عسلویه (Pgu)”,code:”pgu”,cityTitle:”عسلویه”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”طبس (Tcx)”,code:”tcx”,cityTitle:”طبس”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”ماکو (Mku)”,code:”mku”,cityTitle:”ماکو”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”ایرانشهر (Ihr)”,code:”ihr”,cityTitle:”ایرانشهر”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”جهرم (Jar)”,code:”jar”,cityTitle:”جهرم”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”خارک (Khk)”,code:”khk”,cityTitle:”خارک”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”خوی (Khy)”,code:”khy”,cityTitle:”خوی”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”شاهرود (Rud)”,code:”rud”,cityTitle:”شاهرود”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”کرج (Pyk)”,code:”pyk”,cityTitle:”کرج”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”کلاله (Klm)”,code:”klm”,cityTitle:”کلاله”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”لامرد (Lfm)”,code:”lfm”,cityTitle:”لامرد”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”ابوموسی (Aeu)”,code:”aeu”,cityTitle:”ابوموسی”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”آغاجاری (Akw)”,code:”akw”,cityTitle:”آغاجاری”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”فسا (Faz)”,code:”faz”,cityTitle:”فسا”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”آبادان (Abd)”,code:”abd”,cityTitle:”آبادان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”اردبیل (Adu)”,code:”adu”,cityTitle:”اردبیل”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”ایلام (Iil)”,code:”iil”,cityTitle:”ایلام”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”بجنورد (Bjb)”,code:”bjb”,cityTitle:”بجنورد”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”بم (Bxr)”,code:”bxr”,cityTitle:”بم”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”بندر عباس (Bnd)”,code:”bnd”,cityTitle:”بندر عباس”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”بندر لنگه (Bdh)”,code:”bdh”,cityTitle:”بندر لنگه”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”بندر ماهشهر (Mrx)”,code:”mrx”,cityTitle:”بندر ماهشهر”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”بوشهر (Buz)”,code:”buz”,cityTitle:”بوشهر”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”بیرجند (Xbj)”,code:”xbj”,cityTitle:”بیرجند”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”پارس آباد (Pfq)”,code:”pfq”,cityTitle:”پارس آباد”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”خرم آباد (Khd)”,code:”khd”,cityTitle:”خرم آباد”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”رامسر (Rzr)”,code:”rzr”,cityTitle:”رامسر”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”رشت (Ras)”,code:”ras”,cityTitle:”رشت”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”رفسنجان (Rjn)”,code:”rjn”,cityTitle:”رفسنجان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”زاهدان (Zah)”,code:”zah”,cityTitle:”زاهدان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”سبزوار (Afz)”,code:”afz”,cityTitle:”سبزوار”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”سنندج (Sdg)”,code:”sdg”,cityTitle:”سنندج”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”شهرکرد (Cqd)”,code:”cqd”,cityTitle:”شهرکرد”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”گرگان (Gbt)”,code:”gbt”,cityTitle:”گرگان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”لار (Lrr)”,code:”lrr”,cityTitle:”لار”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”مراغه (Acp)”,code:”acp”,cityTitle:”مراغه”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”نوشهر (Nsh)”,code:”nsh”,cityTitle:”نوشهر”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”همدان (Hdm)”,code:”hdm”,cityTitle:”همدان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”کرمان (Ker)”,code:”ker”,cityTitle:”کرمان”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”یزد (Azd)”,code:”azd”,cityTitle:”یزد”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”ساری (Sry)”,code:”sry”,cityTitle:”ساری”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”یاسوج (Yes)”,code:”yes”,cityTitle:”یاسوج”,isFeatured:false,airports:null,},{label:”جیرفت (Jyr)”,code:”jyr”,cityTitle:”جیرفت”,isFeatured:false,airports:null,},],};var externalCityList={isRtl:true,results:[{label:”بانکوک,تایلند”,code:”BKKALL”,cityTitle:”بانکوک”,isFeatured:true,airports:[{label:”بین‌المللی دن موئنگ(dmk)”,code:”DMK”,cityTitle:”بانکوک”},{label:”سووارنابومی(bkk)”,code:”BKK”,cityTitle:”بانکوک”},],},{label:”بارسلونا,اسپانیا”,code:”BCNALL”,cityTitle:”بارسلونا”,isFeatured:true,airports:[{label:”بارسلونا(bcn)”,code:”BCN”,cityTitle:”بارسلونا”},],},{label:”استانبول,ترکیه”,code:”ISTALL”,cityTitle:”استانبول”,isFeatured:true,airports:[{label:”فرودگاه جدید استانبول(ist)”,code:”IST”,cityTitle:”استانبول”,},{label:”فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول(saw)”,code:”SAW”,cityTitle:”استانبول”,},],},{label:”پاریس,فرانسه”,code:”PARALL”,cityTitle:”پاریس”,isFeatured:true,airports:[{label:”تیلی(bva)”,code:”BVA”,cityTitle:”پاریس”},{label:”شارل دو گول(cdg)”,code:”CDG”,cityTitle:”پاریس”},{label:”اورلی(ory)”,code:”ORY”,cityTitle:”پاریس”},],},{label:”پوکت,تایلند”,code:”HKTALL”,cityTitle:”پوکت”,isFeatured:true,airports:[{label:”بین‌المللی پوکت(hkt)”,code:”HKT”,cityTitle:”پوکت”},],},{label:”تفلیس,گرجستان”,code:”TBSALL”,cityTitle:”تفلیس”,isFeatured:true,airports:[{label:”فرودگاه بین‌المللی تفلیس(tbs)”,code:”TBS”,cityTitle:”تفلیس”,},],},{label:”تهران,ایران”,code:”THRALL”,cityTitle:”تهران”,isFeatured:true,airports:[{label:”فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ika)”,code:”IKA”,cityTitle:”تهران”,},],},{label:”ونکوور,کانادا”,code:”YVRALL”,cityTitle:”ونکوور”,isFeatured:true,airports:[{label:”کول هاربور سیپلین بیس(cxh)”,code:”CXH”,cityTitle:”ونکوور”,},{label:”ابتسفرد(yxx)”,code:”YXX”,cityTitle:”ونکوور”},{label:”بین‌المللی ونکوور(yvr)”,code:”YVR”,cityTitle:”ونکوور”},],},],};var destinationExternalCityList={isRtl:true,results:[{label:”بانکوک,تایلند”,code:”BKKALL”,cityTitle:”بانکوک”,isFeatured:true,airports:[{label:”بین‌المللی دن موئنگ(dmk)”,code:”DMK”,cityTitle:”بانکوک”},{label:”سووارنابومی(bkk)”,code:”BKK”,cityTitle:”بانکوک”},],},{label:”بارسلونا,اسپانیا”,code:”BCNALL”,cityTitle:”بارسلونا”,isFeatured:true,airports:[{label:”بارسلونا(bcn)”,code:”BCN”,cityTitle:”بارسلونا”},],},{label:”استانبول,ترکیه”,code:”ISTALL”,cityTitle:”استانبول”,isFeatured:true,airports:[{label:”فرودگاه جدید استانبول(ist)”,code:”IST”,cityTitle:”استانبول”,},{label:”فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول(saw)”,code:”SAW”,cityTitle:”استانبول”,},],},{label:”پاریس,فرانسه”,code:”PARALL”,cityTitle:”پاریس”,isFeatured:true,airports:[{label:”تیلی(bva)”,code:”BVA”,cityTitle:”پاریس”},{label:”شارل دو گول(cdg)”,code:”CDG”,cityTitle:”پاریس”},{label:”اورلی(ory)”,code:”ORY”,cityTitle:”پاریس”},],},{label:”پوکت,تایلند”,code:”HKTALL”,cityTitle:”پوکت”,isFeatured:true,airports:[{label:”بین‌المللی پوکت(hkt)”,code:”HKT”,cityTitle:”پوکت”},],},{label:”تفلیس,گرجستان”,code:”TBSALL”,cityTitle:”تفلیس”,isFeatured:true,airports:[{label:”فرودگاه بین‌المللی تفلیس(tbs)”,code:”TBS”,cityTitle:”تفلیس”,},],},{label:”تهران,ایران”,code:”THRALL”,cityTitle:”تهران”,isFeatured:true,airports:[{label:”فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ika)”,code:”IKA”,cityTitle:”تهران”,},],},{label:”ونکوور,کانادا”,code:”YVRALL”,cityTitle:”ونکوور”,isFeatured:true,airports:[{label:”کول هاربور سیپلین بیس(cxh)”,code:”CXH”,cityTitle:”ونکوور”,},{label:”ابتسفرد(yxx)”,code:”YXX”,cityTitle:”ونکوور”},{label:”بین‌المللی ونکوور(yvr)”,code:”YVR”,cityTitle:”ونکوور”},],},],};

  var restaurantDefault=[{“id”:118,”title”:”تهران”,”slug”:”تهران”,”provinceSlug”:”Tehran”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان تهران”,”countryTitle”:”ایران”,”restaurantInfoType”:3},{“id”:28516,”title”:”مشهد”,”slug”:”Mashhad”,”provinceSlug”:”Razavi-Khorasan”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان خراسان رضوی”,”countryTitle”:”ایران”,”restaurantInfoType”:3},{“id”:57,”title”:”اصفهان”,”slug”:”Isfahan”,”provinceSlug”:”esfahan”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان اصفهان”,”countryTitle”:”ایران”,”restaurantInfoType”:3},{“id”:262,”title”:”شیراز”,”slug”:”Shiraz”,”provinceSlug”:”Fars”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان فارس”,”countryTitle”:”ایران”,”restaurantInfoType”:3},{“id”:30425,”title”:”تبریز”,”slug”:”Tabriz”,”provinceSlug”:”East-Azerbaijan”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان آذربایجان شرقی”,”countryTitle”:”ایران”,”restaurantInfoType”:3},{“id”:435,”title”:”کیش”,”slug”:”Kish”,”provinceSlug”:”Hormozgan”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان هرمزگان”,”countryTitle”:”ایران”,”restaurantInfoType”:3},{“id”:28355,”title”:”قشم”,”slug”:”Qeshm”,”provinceSlug”:”Hormozgan”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان هرمزگان”,”countryTitle”:”ایران”,”restaurantInfoType”:3},{“id”:453,”title”:”یزد”,”slug”:”Yazd”,”provinceSlug”:”Yazd”,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:”استان یزد”,”countryTitle”:”ایران”,”restaurantInfoType”:3},{“id”:3,”title”:”استان اردبیل”,”slug”:”Ardabil”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:”ایران”,”restaurantInfoType”:2},{“id”:27,”title”:”استان مازندران”,”slug”:”Mazandaran”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:”ایران”,”restaurantInfoType”:2},{“id”:25,”title”:”استان گیلان”,”slug”:”Gilan”,”provinceSlug”:null,”countrySlug”:”iran”,”cityTitle”:null,”provinceTitle”:null,”countryTitle”:”ایران”,”restaurantInfoType”:2}];

  کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب کجارو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.


  نظرتو بگو

  توی ایران یکی از معروف ترین و خوشمزه ترین آش ها، آش رشته هستش که بزرگ و کوچیک و زن و مرد هم نمیشناسه و همه عاشقشن، مخصوصا اگر خونگی و پُر ملات باشه، توی مطلب امروز آموزش پخت آش رشته برای 6 تا 8 نفر رو گذاشتیم که امیدوارم توی خونه درستش کنید و از طعمش لذت ببرید، فقط این مطلب رو در نظر داشته باشید که مواد اولیه آش رشته بسیار سلیقه ایه و بستگی به ذائقه و زادگاه هر فردی داره، مثلا خیلی ها توی آش انواع سبزی های محلی میریزن یا خیلی ها دوست دارن سبزی آش رو بیشتر بریزن یا با حبوبات زیاد آش رو درست کنن و یا مثل خودم که پر از رشته میکنم آش هامو و خیلی هم دوست دارم ، برای همین فقط مراحل پخت آش رو بلد باشید کافیه چون مواد اصلی رو دلبخواه میتونید کم و زیاد کنید.

  فهرست

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  طرز تهیه آش رشته مجلسی برای 4 تا 6 نفر

  مرحله آماده کردن حبوبات

  نخود و لوبیا را از یک شب قبل خیس کنید اما عدس را 2 ساعت زودتر از پخت بخیسانید.

  مرحله پختن حبوبات

  نخود و لوبیا رو جداگانه بپزید، چون نخود ها کمی دیر تر میپزند.

  مرحله درست کردن پیاز داغ

 • طرز پخت خورشت بامیه خانگی
 • پیاز ها رو پوست بکنید و خلالی خورد کنید و خوب بشویید و آبکش کنید تا آبش بره بعد توی روغن سرخ کنید و زردچوبه بزنید تا عطر و طعم خوبی داشته باشه، بعد از داخل روغن جمع کنید تا نرم نشن.

  مرحله درست کردن سیرداغ و نعناع داغ

  پوست سیر ها رو بکنید بشویید و توی روغن کمی تفت بدین بعد نعناع داغ رو اضافه کنید و یکی دوبار هم بزنید و زود شعله رو خاموش کنید چون نعناع زود میسوزه.

  مرحله پختن عدس

  عدس ها رو تمیز کنید بشورید و بعد داخل قابلمه ای که قراره آش توی اون پخته بشه بریزید و لااقل تا دو سوم قابلمه آب بریزید و حرارت رو ملایم کنید و صبر کنید تا عدس ها نیم پز بشن (حدودا 30 الی 40 دقیقه).

  مرحله اضافه کردن سبزی آش

  وقتی عدس نیم پز شد نخود، لوبیای پخته شده و سبزی آش رو که خورد کردید و شستید رو اضافه کنید و تا پخته شدن کامل عدس ها صبر کنید، فقط حواستون باشه هر 5 دقیقه یکبار مواد آش رو هم بزنید.

  مرحله اضافه کردن رشته آش

  زمانی که عدس ها کاملا پختن زمان ریختن رشته هاس، رشته ها رو به 2 الی 3 قسمت خورد کنید و کم کم به قابلمه اضافه کنید و هی هم بزنید چون رشته ها زود بهم میچسبن و خمیر میشن، در این مرحله مدام باید آش رو هم بزنید، زمانی که رشته ها نرم شدن مقداری از پیاز داغ و مقداری از مخلوط سیر داغ و نعناع داغ رو داخل آش بریزید و کمی آش رو مزه کنید بعد نمک و ادویه های دلخواهتون رو بریزید و حرارت رو خاموش کنید و درب قابلمه رو بگذارید و لااقل 20 دقیقه زمان بدید تا رشته ها کاملا بپزن و آش جا بیفته.

  مرحله سرو آش رشته خوشمزه

  آش رو در ظرف های سرو بریزید و روی آش رو با کشک و پیاز داغ و نعناع داغ تزئین و سرو کنید.

  چطور آش شله قلمکار درست کنم؟ + مواد لازم برای 20 نفر

  1- برای اینکه آش قشنگ دیده بشه نباید نخود و لوبیا و عدس ها اونقدر بپزن که له بشن.

  2- بعد از اضافه کردن سبزی دیگه درب قابلمه رو نذارید.

  3- سبزی آش رشته باید بدون ساقه باشد و ریز خرد نشوند، باید سبزی ها در آش کاملا دیده شوند تا آش رشته زیباتر به نظر بیاید.

  4- اگر احساس کردید که آش آبدار شده و رشته هم به اندازه کافی ریختین و دیگه نمیشه رشته اضافه کرد میتونید 2 الی 3 قاشق غذاخوری آرد رو با کمی آب سرد مخلوط کنید و داخل آش بریزید و بذارید کمی بجوشه تا آبش کشیده بشه، اما برای لعابدار کردن آش بهتره که همراه با عدس کمی برنج آشی بریزید تا بپزه و باعث لعابدار شدن آش بشه.

  5- سعی کنید نمک رو با احتیاط توی آش بریزید، چون رشته و کشک اصولاً شور هستن.

  6- برای خوش رنگ تر شدن آش، حتما داخل پیاز ها زردچوبه بریزید.

  7- اگر اسفناج در بازار نیست از برگ چغندر استفاده کنید.

  8- نعنا داغ را با روغن مایع درست نکنید چون وا می رود.

  9- برای تهیه کشک زرد، کشک را با زعفران دم کرده و کمی آب جوش مخلوط کنید.

  10- داخل یه کیسه فریزر کشک بریزید و یکطرف کیسه رو پاره کنید و آش رو با کشک تزئین کنید.

  11- از رشته های ضخیم استفاده کنید تا توی آش وا نرن.

  12- برای خوشمزه تر شدن آش سعی کنید از عصاره گوشت و یا از آب قلم که پر مغز باشه و توی آب روغن پس داده باشه استفاده کنید، مخصوصا از آب قلم استفاده کنید.

  چطور آش دوغ سرعین درست کنم؟ برای 6 الی 8 نفر

  اگر نخود و لوبیا رو از قبل بپزید از زمان ریختن مواد آش تا زمان جا افتادن آش تقریبا یک و نیم ساعت زمان نیازه تا آش بپزه و جا بیفته. برای همین همیشه توی فریزرتون نخود و لوبیا پخته شده داشته باشین تا آش زودتر بپزه.

  بعله حتما اینکارو انجام بدید تا هم نفخشون از بین بره و هم زودتر بپزن، اما عدس رو فقط 2 ساعت خیس بکنید.

  چطور آش دندونی درست کنم؟ + مواد لازم برای 20 نفر

  در اکثر آش رشته ها تره، جعفری، گشنیز، اسفناج و مقداری هم شوید استفاده میکنن، نسبت 4 سبزی مساویه ولی شوید تقریبا نصف بقیه سبزی ها استفاده میشه، مثلا اگر هر کدام از 4 سبزی 100 گرم باشه شوید حدودا 40 الی 50 گرم استفاده میشه. توی برخی از شهرهای ایران از سبزی های دیگه مثل ترخون و مرزه استفاده میکنن.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  نسبت به این مطلب چه حسی داشتی ؟

  روی شکلکی که نزدیک به حست هست کلیک کن

  میانگین آراء 4.4 / 5. تعداد: 27

  عاطفه مروتی

  2022-09-10

  خانه » تغذیه و سلامت » طرز تهیه آش رشته برای 6 تا 8 نفر-بسیار ساده و خوشمزه-رستورانی

  از داروی اپدیوو در درمان سرطان استفاده می شود

  با خرید ژل شستشو ضد جوش، از فوایدی مانند از بین بردن چربی‌ها و کثیفی‌های اضافی روی سطح پوست و باز کردن منافذ ، بهره‌مند می‌شوید.

  نوار درمانی کشی که با عنوان کینزیوتیپ (چسب عضله) شناخته می‌شود، یک نوار پارچه‌ای همراه با چسب اکرلیک است.

  یکی از داروهایی که به کاهش سطح استرس کمک می کند قرص پرگابالین است

  آرتان طب بزرگترین داروخانه مجازی ایران با امکان تحویل دارو درب منزل در تهران و تمامی شهرهای ایران

  برای اطلاع از قیمت سمعک و یا خرید سمعک گوش بصورت اقساطی می توانید با کلینیک شنوایی تهران صفیر تماس بگیرید

  خرید بلیط هواپیما , تور مسافرتی و رزرو هتل با الی گشت

  وسیله ای برای ترک سیگار

  همکاری در فروش

  بلیط اتوبوس سفرهای خود را از سایت جامع پایانه ها به صورت اینترنتی بخرید.

  رزرو سواری دربستی با چند کلیک ساده از سایت بازارگاه

  ما از روش بالا برای معرفی سایت شما استفاده می کنیم.برای اطلاعات بیشتر با شماره 09144029928 تماس بگیرید.

  نکته: شماره تماس فقط برای هماهنگی تبلیغات می باشد !

  نکته : هیچ محصولی برای فروش نداریم

  تماس جهت هماهنگی تبلیغات : 09144029928

   

  توصیه های پزشکی موجود در سایت فقط جهت اطلاع رسانی بوده و جایگزین تشخیص پزشک نیست . شما به هیچ عنوان مجاز به خوددرمانی با استفاده از اطلاعات این سایت نیستید. هیچ گاه در مورده بیماری ها و روش های درمان ، در گوگل جستجو نکرده و به اطلاعات موجود در اینترنت اطمینان نکنید.

  طراحی قالب ، سئو و پشتیبانی توسط : seoyari.ir

  بیشترین جستجو شده ها

  امتیاز دهید


  3.4
  از

  640

  خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

  آش رشته یکی از محبوب ترین آش های ایرانی می باشد. این آش جزو غذاهای سنتی ایران محسوب میشه که هم به عنوان غذای اصلی و هم به عنوان پیش غذا می توان آن را سرو کرد.

  در فصل پاییز و زمستان، لذت خوردن یک کاسه آش رشته داغ را نمی توان با چیز دیگری مقایسه کرد. طبخ آش رشته در دورهمی ها را شاید بتوان یکی از رسوم ایرانی به حساب آورد. همچنین در مناسبت های خاص مثل شب یلدا، چهارشنبه سوری و سیزده بدر، معمولا برای عصرانه این آش خوشمزه را تهیه می کنند.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  آش رشته نذری هم جایگاه ویژه ای در بین تمام انواع آش نذری دارد. با عطر و طعمی بی نظیر که لذت خوردن آن را دو چندان می کند. همچنین در ماه رمضان روزه داران برای سفره افطار آش رشته تهیه می کنند. آش شله قلمکار و آش کشک هم از دیگر از آش های سنتی ایرانی هستند که اغلب به عنوان نذری استفاده میشوند.

   

  شاید تهیه آش رشته برای خیلی از خانوم ها سخت به نظر برسد، به خصوص وقتی برای تعداد زیادی طبخ شود. اما شما با دانستن ترفند های آش رشته خوشمزه میتوانید بهترین نوع آن را آماده کنید.

  ایران کوک در این مطلب طرز تهیه آش رشته مجلسی با تمام فوت و فن های جا افتادن و خوشمزه تر شدن آن را به شما آموزش می دهد. در دستور آش رشته برای 10 نفر با ما همراه شوید.

   

 • طرز تهیه خمیر پیتزا ساده خانگی
 •  

   

   

  برای تهیه آش رشته لازم است که حبوبات به جز عدس را از روز قبل و برای 24 ساعت خیس کرده و چند مرتبه آب آن ها را عوض کنید تا نفخ حبوبات گرفته شود. (عدس نیازی به خیساندن از قبل ندارد، زیرا در این صورت حین پخت وا می ورد)

   

  لوبیا قرمز، لوبیا چیتی و نخود را به طور جداگانه بپزید. عدس را نیم پز کنید. (نیم پز یعنی وقت بین دو انگشت فشار دهید سفت است ولی له می شود) توجه کنید که عدس حتما باید نیم پز شود، در غیر این صورت داخل آش له می شود.

   

  در قابلمه که گنجایش مواد را دارد و میخواهید آش را درون آن تهیه کنید، پیاز ها را نگینی خرد کرده و درون آن تفت دهید تا رنگ آن ها طلایی روشن شود. سپس زردچوبه و فلفل را اضافه کرده و تفت دهید تا خامی آن ها گرفته شده و عطر مواد بلند شود.

   

  در این مرحله حبوبات پخته شده را درون قابلمه ریخته و به مقدار لازم آب اضافه کنید. در قابلمه را ببندید تا آب به جوش بیاید. (می توانید برای لعاب، غلظت و طعم آش، به جای آب از آب گوشت یا آب قلم استفاده کنید) همچنین برای لعاب بیشتر آش می توانید در این مرحله 1 قاشق غذاخوری آرد و یا جو پرک اضافه کنید.

   

  وقتی آب جوش آمد سبزی آش را به محتویات درون قابلمه اضافه کنید. حرارت را روی ملایم قرار داده تا سبزی آهسته پخته شود و آش لعاب بیندازد.

   

  پس از پخته شدن سبزی ها حالا نوبت اضافه کردن رشته آشی می باشد. رشته ها را بشکنید و کمی خرد کنید. (نباید خیلی خرد کنید زیرا ممکن است داخل آش له شود و شکل آن خراب شود) رشته ها را کم کم اضافه کنید و آرام هم بزنید تا رشته ها از هم باز شوند.

  (ممکن است تمام رشته ها نیاز نباشد و در صورتی که یک جا اضافه کنید آش خیلی سفت شود.) اگر آش خیلی سفت شد می توانید کمی آب جوش اضافه کرده تا رقیق شود.

   

  در قابلمه را نیمه بگذارید و روی حرارت ملایم اجازه دهید تا رشته ها خوب پخته شده و لعاب بیندازند. در این حین گاهی هم بزنید تا آش ته نگیرد. اگر پس از پخته شدن احساس کردید که آش بیش از اندازه سفت است، 1 الی 2 لیوان آب جوش اضافه کرده بگذارید چند قل ریز بزند تا آش به غلظت دلخواه برسد. (در نظر داشته باشید آش پس از سرد شدن معمولا کمی سفت تر خواهد شد)

   

  وقتی آش به خوبی جا افتاد و مواد جدا از هم نبود، آش رشته خوشمزه شما آماده است. می توانید مقداری از نعناع داغ و کشک را در حین پخت هم اضافه کرده تا طعم آن ها به خورد آش رود.

  کمی از طعم آش را بچشید و اگر نیاز بود کمی نمک اضافه کنید و اجازه دهید چند جوش بزند تا نمک به خورد آش برود. در آخر آش را در ظرف های مناسب سرو کرده و روی آن را با کشک، پیاز داغ، نعناع داغ و سیر داغ تزئین کنید. نوش جان.

   

   

  – برای تهیه نعناع داغ، ابتدا روغن را درون تابه ای داغ کنید سپس چند قاشق نعناع خشک داخل روغن بریزید و کمی تفت دهید و سریع از روی حرارت بردارید تا نعناع سیاه نشود.

  – می توانید حبوبات را هم زمان در یک قابلمه هم بپزید اما ممکن است رنگ آش شما تیره شود.

  – می توانید در صورت تمایل به جای عدس، ماش داخل آش بریزید.

  – زمان پخت حبوبات معمولا 3 ساعت تا 3 ساعت و نیم طول می کشد.

  – آش رشته نذری را هم میتوانید با همین دستور تهیه کنید.

   

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

   

  خوشحال می شویم آش رشته را طبق دستور ایران کوک تهیه کرده و عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام با هشتگ آشپزی_ایران_کوک به اشتراک بگذارید.

   

  بسیار عالی بود ممنون

  متشکر از توضیحات ساده و روان
  منم اولین بارمه میخام بپزم

  خواهش میکنم. موفق باشید.

  سلام ممنون از دستور خوبی ک دادید
  ببخشید این دستوری ک نوشتید برای چند نفر هست؟

  برای چند نفره این مواد؟
  چرا نصف دستورای این سایت مشخص نیست برا چند نفره؟

  وااا،نوشته بالاش که برای ده نفر

  عزیزم کامنت من برای سال ۹۶ بوده. اون زمان اکثر دستورای سایت تعداد نفرات نداشت‌. بانو جان لطف کردن و اضافه کردن بعدا.

  سلام .. کشک روش چطور درست کنم ؟؟

  خیییییییبببببلی خوب بودممنون ازلطفتون

  سلام من درست کردم عالی شد میشه یکم از لوبیا چیتی رو لوبیا قرمز بریزیم؟ خوشمزه تر نمیشه؟

  واسه چند نفره

  این دستور برای چند نفره؟

  سلام زمان پخت حبوبات چقدر باشه

  ۱۰ تا پیاز؟؟؟؟؟

  سلام
  عزیز آش رشته آرد نمیخواد عایا؟!?

  سلام. نجمه جان رشته آشی خودش لعاب میندازه به آرد احتیاجی نیست!

  خانوم عزیز اگه توجه کرده باشین و کاملا توضیحات رو خونده باشین اونم حتما دیدین

  عالی ساده

  Mercy

  سلام عزیزان چرا کشک من میبره در مرحله آخر کشک رو میجوشونم و میریزم تو آش که یکم خنک شده و از جوش افتاده لطفاً راهنمایی کنید

  بهناز جان کشک رو باید وقتی به آش اضافه کنی که روی حرارت قرار داره ، مرتب هم باید هم بزنی تا داخل آش حل شه و کمی که جوشید از روی حرارت برداری 🙂

  من اش رشته زیاد درست میکنم کشک رو با آب سرد حل کن یواش یواش به اش درحال جوش خوردن اضافه کن و هم بزن
  میتونین دوغ گازدار هم اضافه کنین به اش رسته مزه اش عالی میشه

  کشک اصلا نباید بجوشه…در حد چن دقه بدون جوشیدن بمونه..بعد شعله باید خاموش چه…بعدش هم چن دقیقه قابلمه رو از روی حرارت برداری و کنار بگذاری و دربش رو نگیری…اش بهتر جا میفته

  ممنون از شما. در مورد استفاده از کشک توی آش توی مطلب آش کشک بیشتر توضیح داده شده.

  من عاشق اش رشتم ولی مامانم برام درس نمیکنه همیشه میگه سخته و ازبیرون میخره منم غذاهای بیرون و دوس ندارم تصمیم گرفتم خودم درس کنم به نظرتون میتونم …؟؟؟بازم ممنون از مطالبتون

  مهتا جان منم اولین بار که اش رشته درست کردم دبیرستانی بودم ! خودمم باورم نمیشد بتونم یه دیگ بزرگ آش رشته درست کنم اما به تشویق اطرافیان دست به کار شدم و نتیجه عالی شد … مطمئنم تو هم میتونی عزیزم 🙂

  خیلی خیلی عالییییییییییییی بودمن اش زیاددرست میکنم ولی اینو ازهمه بیشتردوست داشتم ممنون

  سلام . با تشکر از توضیحات خوبتون

  خـــوب و عـــالی

  عالی بود

  مرسی

  بین سایر آموزش دهنده ها بهترین و کاملترین آموزش رو داشتین ممنونم از راهنماییتون:منتظر آموزشای فوق العادتون هستیم

  خیلی ممنون

  سلام سایتتون واقعا بی نظیره مرسی من تازه عروسم زیادم آشپزی بلد نیستم اموزش تصویری خیلی کمکم میکنه واقعا ممنون

  سلام بسیار عالی

  سلام.من میخوام برای 2نفر اش بذارم اندازه مواد رو نصف کنم؟

  مریم جان میتونی با نصف این مقدار هم آش تهیه کنی 🙂

  لطفا طرز تهیه کیک اسفنجی رو برام ایمیل کنید البته در صورت امکان با تشکر

  فاطمه جان دستور کیک اسفنجی در بخش کیک ها هست که میتونی مطالعه کنی 🙂

  ممنون عزیزم واقعا که خیلی خیلی عالی بود

  وقتی سه لیوان آب رو نخود لوبیا ریختیم تا بپزه خووووو آبه تبخیر میشه ما بازم باید آب اضاف کنیم

  آرزو جون باید حرارت ملایم باشه ، میتونی برای شروع آب بیشتری هم بریزی ، اگه بازم خواستی آب اضافه کنی باید کم کم و البته آب جوش بریزی ،اینو میتونی با توجه به غلظت آش متوجه شی 🙂

  سلام خانومی .
  خسته نباشی…

  نیلوفر جان ، منظورت از 20 عدد سیر حبه است یا بوته ؟

  با تشکر

  ممنون مریم جان ، منظورم حبه است ، 20 تا حبه حدود 4 تا بوته میشه

  دیدگاه *

  نام (ضروری)

  ایمیل (منتشر نخواهد شد) (ضروری)

  Δdocument.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  آموزش آشپزی|فال شیخ بهایی|تزیین غذا | رژیم چاقی و لاغری

  غذای اصلی | کیک و شیرینی | تغذیه و سلامتی | Feed

  © 2016 ایران کوک: هر گونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد لازم به ذکر است که مسئولیت عواقب پزشکی در خصوص بخش رژیم های غذایی بر عهده خوانندگان محترم می باشد.

  امتیاز دهید


  3.4
  از

  640

  خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

  آش رشته یکی از محبوب ترین آش های ایرانی می باشد. این آش جزو غذاهای سنتی ایران محسوب میشه که هم به عنوان غذای اصلی و هم به عنوان پیش غذا می توان آن را سرو کرد.

  در فصل پاییز و زمستان، لذت خوردن یک کاسه آش رشته داغ را نمی توان با چیز دیگری مقایسه کرد. طبخ آش رشته در دورهمی ها را شاید بتوان یکی از رسوم ایرانی به حساب آورد. همچنین در مناسبت های خاص مثل شب یلدا، چهارشنبه سوری و سیزده بدر، معمولا برای عصرانه این آش خوشمزه را تهیه می کنند.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  آش رشته نذری هم جایگاه ویژه ای در بین تمام انواع آش نذری دارد. با عطر و طعمی بی نظیر که لذت خوردن آن را دو چندان می کند. همچنین در ماه رمضان روزه داران برای سفره افطار آش رشته تهیه می کنند. آش شله قلمکار و آش کشک هم از دیگر از آش های سنتی ایرانی هستند که اغلب به عنوان نذری استفاده میشوند.

   

  شاید تهیه آش رشته برای خیلی از خانوم ها سخت به نظر برسد، به خصوص وقتی برای تعداد زیادی طبخ شود. اما شما با دانستن ترفند های آش رشته خوشمزه میتوانید بهترین نوع آن را آماده کنید.

  ایران کوک در این مطلب طرز تهیه آش رشته مجلسی با تمام فوت و فن های جا افتادن و خوشمزه تر شدن آن را به شما آموزش می دهد. در دستور آش رشته برای 10 نفر با ما همراه شوید.

   

 • فیلم طرز تهیه زولبیا و بامیه آشپزخانه کوچک من
 •  

   

   

  برای تهیه آش رشته لازم است که حبوبات به جز عدس را از روز قبل و برای 24 ساعت خیس کرده و چند مرتبه آب آن ها را عوض کنید تا نفخ حبوبات گرفته شود. (عدس نیازی به خیساندن از قبل ندارد، زیرا در این صورت حین پخت وا می ورد)

   

  لوبیا قرمز، لوبیا چیتی و نخود را به طور جداگانه بپزید. عدس را نیم پز کنید. (نیم پز یعنی وقت بین دو انگشت فشار دهید سفت است ولی له می شود) توجه کنید که عدس حتما باید نیم پز شود، در غیر این صورت داخل آش له می شود.

   

  در قابلمه که گنجایش مواد را دارد و میخواهید آش را درون آن تهیه کنید، پیاز ها را نگینی خرد کرده و درون آن تفت دهید تا رنگ آن ها طلایی روشن شود. سپس زردچوبه و فلفل را اضافه کرده و تفت دهید تا خامی آن ها گرفته شده و عطر مواد بلند شود.

   

  در این مرحله حبوبات پخته شده را درون قابلمه ریخته و به مقدار لازم آب اضافه کنید. در قابلمه را ببندید تا آب به جوش بیاید. (می توانید برای لعاب، غلظت و طعم آش، به جای آب از آب گوشت یا آب قلم استفاده کنید) همچنین برای لعاب بیشتر آش می توانید در این مرحله 1 قاشق غذاخوری آرد و یا جو پرک اضافه کنید.

   

  وقتی آب جوش آمد سبزی آش را به محتویات درون قابلمه اضافه کنید. حرارت را روی ملایم قرار داده تا سبزی آهسته پخته شود و آش لعاب بیندازد.

   

  پس از پخته شدن سبزی ها حالا نوبت اضافه کردن رشته آشی می باشد. رشته ها را بشکنید و کمی خرد کنید. (نباید خیلی خرد کنید زیرا ممکن است داخل آش له شود و شکل آن خراب شود) رشته ها را کم کم اضافه کنید و آرام هم بزنید تا رشته ها از هم باز شوند.

  (ممکن است تمام رشته ها نیاز نباشد و در صورتی که یک جا اضافه کنید آش خیلی سفت شود.) اگر آش خیلی سفت شد می توانید کمی آب جوش اضافه کرده تا رقیق شود.

   

  در قابلمه را نیمه بگذارید و روی حرارت ملایم اجازه دهید تا رشته ها خوب پخته شده و لعاب بیندازند. در این حین گاهی هم بزنید تا آش ته نگیرد. اگر پس از پخته شدن احساس کردید که آش بیش از اندازه سفت است، 1 الی 2 لیوان آب جوش اضافه کرده بگذارید چند قل ریز بزند تا آش به غلظت دلخواه برسد. (در نظر داشته باشید آش پس از سرد شدن معمولا کمی سفت تر خواهد شد)

   

  وقتی آش به خوبی جا افتاد و مواد جدا از هم نبود، آش رشته خوشمزه شما آماده است. می توانید مقداری از نعناع داغ و کشک را در حین پخت هم اضافه کرده تا طعم آن ها به خورد آش رود.

  کمی از طعم آش را بچشید و اگر نیاز بود کمی نمک اضافه کنید و اجازه دهید چند جوش بزند تا نمک به خورد آش برود. در آخر آش را در ظرف های مناسب سرو کرده و روی آن را با کشک، پیاز داغ، نعناع داغ و سیر داغ تزئین کنید. نوش جان.

   

   

  – برای تهیه نعناع داغ، ابتدا روغن را درون تابه ای داغ کنید سپس چند قاشق نعناع خشک داخل روغن بریزید و کمی تفت دهید و سریع از روی حرارت بردارید تا نعناع سیاه نشود.

  – می توانید حبوبات را هم زمان در یک قابلمه هم بپزید اما ممکن است رنگ آش شما تیره شود.

  – می توانید در صورت تمایل به جای عدس، ماش داخل آش بریزید.

  – زمان پخت حبوبات معمولا 3 ساعت تا 3 ساعت و نیم طول می کشد.

  – آش رشته نذری را هم میتوانید با همین دستور تهیه کنید.

   

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

   

  خوشحال می شویم آش رشته را طبق دستور ایران کوک تهیه کرده و عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام با هشتگ آشپزی_ایران_کوک به اشتراک بگذارید.

   

  بسیار عالی بود ممنون

  متشکر از توضیحات ساده و روان
  منم اولین بارمه میخام بپزم

  خواهش میکنم. موفق باشید.

  سلام ممنون از دستور خوبی ک دادید
  ببخشید این دستوری ک نوشتید برای چند نفر هست؟

  برای چند نفره این مواد؟
  چرا نصف دستورای این سایت مشخص نیست برا چند نفره؟

  وااا،نوشته بالاش که برای ده نفر

  عزیزم کامنت من برای سال ۹۶ بوده. اون زمان اکثر دستورای سایت تعداد نفرات نداشت‌. بانو جان لطف کردن و اضافه کردن بعدا.

  سلام .. کشک روش چطور درست کنم ؟؟

  خیییییییبببببلی خوب بودممنون ازلطفتون

  سلام من درست کردم عالی شد میشه یکم از لوبیا چیتی رو لوبیا قرمز بریزیم؟ خوشمزه تر نمیشه؟

  واسه چند نفره

  این دستور برای چند نفره؟

  سلام زمان پخت حبوبات چقدر باشه

  ۱۰ تا پیاز؟؟؟؟؟

  سلام
  عزیز آش رشته آرد نمیخواد عایا؟!?

  سلام. نجمه جان رشته آشی خودش لعاب میندازه به آرد احتیاجی نیست!

  خانوم عزیز اگه توجه کرده باشین و کاملا توضیحات رو خونده باشین اونم حتما دیدین

  عالی ساده

  Mercy

  سلام عزیزان چرا کشک من میبره در مرحله آخر کشک رو میجوشونم و میریزم تو آش که یکم خنک شده و از جوش افتاده لطفاً راهنمایی کنید

  بهناز جان کشک رو باید وقتی به آش اضافه کنی که روی حرارت قرار داره ، مرتب هم باید هم بزنی تا داخل آش حل شه و کمی که جوشید از روی حرارت برداری 🙂

  من اش رشته زیاد درست میکنم کشک رو با آب سرد حل کن یواش یواش به اش درحال جوش خوردن اضافه کن و هم بزن
  میتونین دوغ گازدار هم اضافه کنین به اش رسته مزه اش عالی میشه

  کشک اصلا نباید بجوشه…در حد چن دقه بدون جوشیدن بمونه..بعد شعله باید خاموش چه…بعدش هم چن دقیقه قابلمه رو از روی حرارت برداری و کنار بگذاری و دربش رو نگیری…اش بهتر جا میفته

  ممنون از شما. در مورد استفاده از کشک توی آش توی مطلب آش کشک بیشتر توضیح داده شده.

  من عاشق اش رشتم ولی مامانم برام درس نمیکنه همیشه میگه سخته و ازبیرون میخره منم غذاهای بیرون و دوس ندارم تصمیم گرفتم خودم درس کنم به نظرتون میتونم …؟؟؟بازم ممنون از مطالبتون

  مهتا جان منم اولین بار که اش رشته درست کردم دبیرستانی بودم ! خودمم باورم نمیشد بتونم یه دیگ بزرگ آش رشته درست کنم اما به تشویق اطرافیان دست به کار شدم و نتیجه عالی شد … مطمئنم تو هم میتونی عزیزم 🙂

  خیلی خیلی عالییییییییییییی بودمن اش زیاددرست میکنم ولی اینو ازهمه بیشتردوست داشتم ممنون

  سلام . با تشکر از توضیحات خوبتون

  خـــوب و عـــالی

  عالی بود

  مرسی

  بین سایر آموزش دهنده ها بهترین و کاملترین آموزش رو داشتین ممنونم از راهنماییتون:منتظر آموزشای فوق العادتون هستیم

  خیلی ممنون

  سلام سایتتون واقعا بی نظیره مرسی من تازه عروسم زیادم آشپزی بلد نیستم اموزش تصویری خیلی کمکم میکنه واقعا ممنون

  سلام بسیار عالی

  سلام.من میخوام برای 2نفر اش بذارم اندازه مواد رو نصف کنم؟

  مریم جان میتونی با نصف این مقدار هم آش تهیه کنی 🙂

  لطفا طرز تهیه کیک اسفنجی رو برام ایمیل کنید البته در صورت امکان با تشکر

  فاطمه جان دستور کیک اسفنجی در بخش کیک ها هست که میتونی مطالعه کنی 🙂

  ممنون عزیزم واقعا که خیلی خیلی عالی بود

  وقتی سه لیوان آب رو نخود لوبیا ریختیم تا بپزه خووووو آبه تبخیر میشه ما بازم باید آب اضاف کنیم

  آرزو جون باید حرارت ملایم باشه ، میتونی برای شروع آب بیشتری هم بریزی ، اگه بازم خواستی آب اضافه کنی باید کم کم و البته آب جوش بریزی ،اینو میتونی با توجه به غلظت آش متوجه شی 🙂

  سلام خانومی .
  خسته نباشی…

  نیلوفر جان ، منظورت از 20 عدد سیر حبه است یا بوته ؟

  با تشکر

  ممنون مریم جان ، منظورم حبه است ، 20 تا حبه حدود 4 تا بوته میشه

  دیدگاه *

  نام (ضروری)

  ایمیل (منتشر نخواهد شد) (ضروری)

  Δdocument.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  آموزش آشپزی|فال شیخ بهایی|تزیین غذا | رژیم چاقی و لاغری

  غذای اصلی | کیک و شیرینی | تغذیه و سلامتی | Feed

  © 2016 ایران کوک: هر گونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد لازم به ذکر است که مسئولیت عواقب پزشکی در خصوص بخش رژیم های غذایی بر عهده خوانندگان محترم می باشد.

  امتیاز دهید


  3.4
  از

  640

  خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

  آش رشته یکی از محبوب ترین آش های ایرانی می باشد. این آش جزو غذاهای سنتی ایران محسوب میشه که هم به عنوان غذای اصلی و هم به عنوان پیش غذا می توان آن را سرو کرد.

  در فصل پاییز و زمستان، لذت خوردن یک کاسه آش رشته داغ را نمی توان با چیز دیگری مقایسه کرد. طبخ آش رشته در دورهمی ها را شاید بتوان یکی از رسوم ایرانی به حساب آورد. همچنین در مناسبت های خاص مثل شب یلدا، چهارشنبه سوری و سیزده بدر، معمولا برای عصرانه این آش خوشمزه را تهیه می کنند.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  آش رشته نذری هم جایگاه ویژه ای در بین تمام انواع آش نذری دارد. با عطر و طعمی بی نظیر که لذت خوردن آن را دو چندان می کند. همچنین در ماه رمضان روزه داران برای سفره افطار آش رشته تهیه می کنند. آش شله قلمکار و آش کشک هم از دیگر از آش های سنتی ایرانی هستند که اغلب به عنوان نذری استفاده میشوند.

   

  شاید تهیه آش رشته برای خیلی از خانوم ها سخت به نظر برسد، به خصوص وقتی برای تعداد زیادی طبخ شود. اما شما با دانستن ترفند های آش رشته خوشمزه میتوانید بهترین نوع آن را آماده کنید.

  ایران کوک در این مطلب طرز تهیه آش رشته مجلسی با تمام فوت و فن های جا افتادن و خوشمزه تر شدن آن را به شما آموزش می دهد. در دستور آش رشته برای 10 نفر با ما همراه شوید.

   

 • طرز پخت اکبر جوجه با شیر
 •  

   

   

  برای تهیه آش رشته لازم است که حبوبات به جز عدس را از روز قبل و برای 24 ساعت خیس کرده و چند مرتبه آب آن ها را عوض کنید تا نفخ حبوبات گرفته شود. (عدس نیازی به خیساندن از قبل ندارد، زیرا در این صورت حین پخت وا می ورد)

   

  لوبیا قرمز، لوبیا چیتی و نخود را به طور جداگانه بپزید. عدس را نیم پز کنید. (نیم پز یعنی وقت بین دو انگشت فشار دهید سفت است ولی له می شود) توجه کنید که عدس حتما باید نیم پز شود، در غیر این صورت داخل آش له می شود.

   

  در قابلمه که گنجایش مواد را دارد و میخواهید آش را درون آن تهیه کنید، پیاز ها را نگینی خرد کرده و درون آن تفت دهید تا رنگ آن ها طلایی روشن شود. سپس زردچوبه و فلفل را اضافه کرده و تفت دهید تا خامی آن ها گرفته شده و عطر مواد بلند شود.

   

  در این مرحله حبوبات پخته شده را درون قابلمه ریخته و به مقدار لازم آب اضافه کنید. در قابلمه را ببندید تا آب به جوش بیاید. (می توانید برای لعاب، غلظت و طعم آش، به جای آب از آب گوشت یا آب قلم استفاده کنید) همچنین برای لعاب بیشتر آش می توانید در این مرحله 1 قاشق غذاخوری آرد و یا جو پرک اضافه کنید.

   

  وقتی آب جوش آمد سبزی آش را به محتویات درون قابلمه اضافه کنید. حرارت را روی ملایم قرار داده تا سبزی آهسته پخته شود و آش لعاب بیندازد.

   

  پس از پخته شدن سبزی ها حالا نوبت اضافه کردن رشته آشی می باشد. رشته ها را بشکنید و کمی خرد کنید. (نباید خیلی خرد کنید زیرا ممکن است داخل آش له شود و شکل آن خراب شود) رشته ها را کم کم اضافه کنید و آرام هم بزنید تا رشته ها از هم باز شوند.

  (ممکن است تمام رشته ها نیاز نباشد و در صورتی که یک جا اضافه کنید آش خیلی سفت شود.) اگر آش خیلی سفت شد می توانید کمی آب جوش اضافه کرده تا رقیق شود.

   

  در قابلمه را نیمه بگذارید و روی حرارت ملایم اجازه دهید تا رشته ها خوب پخته شده و لعاب بیندازند. در این حین گاهی هم بزنید تا آش ته نگیرد. اگر پس از پخته شدن احساس کردید که آش بیش از اندازه سفت است، 1 الی 2 لیوان آب جوش اضافه کرده بگذارید چند قل ریز بزند تا آش به غلظت دلخواه برسد. (در نظر داشته باشید آش پس از سرد شدن معمولا کمی سفت تر خواهد شد)

   

  وقتی آش به خوبی جا افتاد و مواد جدا از هم نبود، آش رشته خوشمزه شما آماده است. می توانید مقداری از نعناع داغ و کشک را در حین پخت هم اضافه کرده تا طعم آن ها به خورد آش رود.

  کمی از طعم آش را بچشید و اگر نیاز بود کمی نمک اضافه کنید و اجازه دهید چند جوش بزند تا نمک به خورد آش برود. در آخر آش را در ظرف های مناسب سرو کرده و روی آن را با کشک، پیاز داغ، نعناع داغ و سیر داغ تزئین کنید. نوش جان.

   

   

  – برای تهیه نعناع داغ، ابتدا روغن را درون تابه ای داغ کنید سپس چند قاشق نعناع خشک داخل روغن بریزید و کمی تفت دهید و سریع از روی حرارت بردارید تا نعناع سیاه نشود.

  – می توانید حبوبات را هم زمان در یک قابلمه هم بپزید اما ممکن است رنگ آش شما تیره شود.

  – می توانید در صورت تمایل به جای عدس، ماش داخل آش بریزید.

  – زمان پخت حبوبات معمولا 3 ساعت تا 3 ساعت و نیم طول می کشد.

  – آش رشته نذری را هم میتوانید با همین دستور تهیه کنید.

   

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

   

  خوشحال می شویم آش رشته را طبق دستور ایران کوک تهیه کرده و عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام با هشتگ آشپزی_ایران_کوک به اشتراک بگذارید.

   

  بسیار عالی بود ممنون

  متشکر از توضیحات ساده و روان
  منم اولین بارمه میخام بپزم

  خواهش میکنم. موفق باشید.

  سلام ممنون از دستور خوبی ک دادید
  ببخشید این دستوری ک نوشتید برای چند نفر هست؟

  برای چند نفره این مواد؟
  چرا نصف دستورای این سایت مشخص نیست برا چند نفره؟

  وااا،نوشته بالاش که برای ده نفر

  عزیزم کامنت من برای سال ۹۶ بوده. اون زمان اکثر دستورای سایت تعداد نفرات نداشت‌. بانو جان لطف کردن و اضافه کردن بعدا.

  سلام .. کشک روش چطور درست کنم ؟؟

  خیییییییبببببلی خوب بودممنون ازلطفتون

  سلام من درست کردم عالی شد میشه یکم از لوبیا چیتی رو لوبیا قرمز بریزیم؟ خوشمزه تر نمیشه؟

  واسه چند نفره

  این دستور برای چند نفره؟

  سلام زمان پخت حبوبات چقدر باشه

  ۱۰ تا پیاز؟؟؟؟؟

  سلام
  عزیز آش رشته آرد نمیخواد عایا؟!?

  سلام. نجمه جان رشته آشی خودش لعاب میندازه به آرد احتیاجی نیست!

  خانوم عزیز اگه توجه کرده باشین و کاملا توضیحات رو خونده باشین اونم حتما دیدین

  عالی ساده

  Mercy

  سلام عزیزان چرا کشک من میبره در مرحله آخر کشک رو میجوشونم و میریزم تو آش که یکم خنک شده و از جوش افتاده لطفاً راهنمایی کنید

  بهناز جان کشک رو باید وقتی به آش اضافه کنی که روی حرارت قرار داره ، مرتب هم باید هم بزنی تا داخل آش حل شه و کمی که جوشید از روی حرارت برداری 🙂

  من اش رشته زیاد درست میکنم کشک رو با آب سرد حل کن یواش یواش به اش درحال جوش خوردن اضافه کن و هم بزن
  میتونین دوغ گازدار هم اضافه کنین به اش رسته مزه اش عالی میشه

  کشک اصلا نباید بجوشه…در حد چن دقه بدون جوشیدن بمونه..بعد شعله باید خاموش چه…بعدش هم چن دقیقه قابلمه رو از روی حرارت برداری و کنار بگذاری و دربش رو نگیری…اش بهتر جا میفته

  ممنون از شما. در مورد استفاده از کشک توی آش توی مطلب آش کشک بیشتر توضیح داده شده.

  من عاشق اش رشتم ولی مامانم برام درس نمیکنه همیشه میگه سخته و ازبیرون میخره منم غذاهای بیرون و دوس ندارم تصمیم گرفتم خودم درس کنم به نظرتون میتونم …؟؟؟بازم ممنون از مطالبتون

  مهتا جان منم اولین بار که اش رشته درست کردم دبیرستانی بودم ! خودمم باورم نمیشد بتونم یه دیگ بزرگ آش رشته درست کنم اما به تشویق اطرافیان دست به کار شدم و نتیجه عالی شد … مطمئنم تو هم میتونی عزیزم 🙂

  خیلی خیلی عالییییییییییییی بودمن اش زیاددرست میکنم ولی اینو ازهمه بیشتردوست داشتم ممنون

  سلام . با تشکر از توضیحات خوبتون

  خـــوب و عـــالی

  عالی بود

  مرسی

  بین سایر آموزش دهنده ها بهترین و کاملترین آموزش رو داشتین ممنونم از راهنماییتون:منتظر آموزشای فوق العادتون هستیم

  خیلی ممنون

  سلام سایتتون واقعا بی نظیره مرسی من تازه عروسم زیادم آشپزی بلد نیستم اموزش تصویری خیلی کمکم میکنه واقعا ممنون

  سلام بسیار عالی

  سلام.من میخوام برای 2نفر اش بذارم اندازه مواد رو نصف کنم؟

  مریم جان میتونی با نصف این مقدار هم آش تهیه کنی 🙂

  لطفا طرز تهیه کیک اسفنجی رو برام ایمیل کنید البته در صورت امکان با تشکر

  فاطمه جان دستور کیک اسفنجی در بخش کیک ها هست که میتونی مطالعه کنی 🙂

  ممنون عزیزم واقعا که خیلی خیلی عالی بود

  وقتی سه لیوان آب رو نخود لوبیا ریختیم تا بپزه خووووو آبه تبخیر میشه ما بازم باید آب اضاف کنیم

  آرزو جون باید حرارت ملایم باشه ، میتونی برای شروع آب بیشتری هم بریزی ، اگه بازم خواستی آب اضافه کنی باید کم کم و البته آب جوش بریزی ،اینو میتونی با توجه به غلظت آش متوجه شی 🙂

  سلام خانومی .
  خسته نباشی…

  نیلوفر جان ، منظورت از 20 عدد سیر حبه است یا بوته ؟

  با تشکر

  ممنون مریم جان ، منظورم حبه است ، 20 تا حبه حدود 4 تا بوته میشه

  دیدگاه *

  نام (ضروری)

  ایمیل (منتشر نخواهد شد) (ضروری)

  Δdocument.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  آموزش آشپزی|فال شیخ بهایی|تزیین غذا | رژیم چاقی و لاغری

  غذای اصلی | کیک و شیرینی | تغذیه و سلامتی | Feed

  © 2016 ایران کوک: هر گونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد لازم به ذکر است که مسئولیت عواقب پزشکی در خصوص بخش رژیم های غذایی بر عهده خوانندگان محترم می باشد.

  امتیاز دهید


  3.4
  از

  640

  خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

  آش رشته یکی از محبوب ترین آش های ایرانی می باشد. این آش جزو غذاهای سنتی ایران محسوب میشه که هم به عنوان غذای اصلی و هم به عنوان پیش غذا می توان آن را سرو کرد.

  در فصل پاییز و زمستان، لذت خوردن یک کاسه آش رشته داغ را نمی توان با چیز دیگری مقایسه کرد. طبخ آش رشته در دورهمی ها را شاید بتوان یکی از رسوم ایرانی به حساب آورد. همچنین در مناسبت های خاص مثل شب یلدا، چهارشنبه سوری و سیزده بدر، معمولا برای عصرانه این آش خوشمزه را تهیه می کنند.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  آش رشته نذری هم جایگاه ویژه ای در بین تمام انواع آش نذری دارد. با عطر و طعمی بی نظیر که لذت خوردن آن را دو چندان می کند. همچنین در ماه رمضان روزه داران برای سفره افطار آش رشته تهیه می کنند. آش شله قلمکار و آش کشک هم از دیگر از آش های سنتی ایرانی هستند که اغلب به عنوان نذری استفاده میشوند.

   

  شاید تهیه آش رشته برای خیلی از خانوم ها سخت به نظر برسد، به خصوص وقتی برای تعداد زیادی طبخ شود. اما شما با دانستن ترفند های آش رشته خوشمزه میتوانید بهترین نوع آن را آماده کنید.

  ایران کوک در این مطلب طرز تهیه آش رشته مجلسی با تمام فوت و فن های جا افتادن و خوشمزه تر شدن آن را به شما آموزش می دهد. در دستور آش رشته برای 10 نفر با ما همراه شوید.

   

 • طرز تهیه سوسیس بندری با پنیر پیتزا
 •  

   

   

  برای تهیه آش رشته لازم است که حبوبات به جز عدس را از روز قبل و برای 24 ساعت خیس کرده و چند مرتبه آب آن ها را عوض کنید تا نفخ حبوبات گرفته شود. (عدس نیازی به خیساندن از قبل ندارد، زیرا در این صورت حین پخت وا می ورد)

   

  لوبیا قرمز، لوبیا چیتی و نخود را به طور جداگانه بپزید. عدس را نیم پز کنید. (نیم پز یعنی وقت بین دو انگشت فشار دهید سفت است ولی له می شود) توجه کنید که عدس حتما باید نیم پز شود، در غیر این صورت داخل آش له می شود.

   

  در قابلمه که گنجایش مواد را دارد و میخواهید آش را درون آن تهیه کنید، پیاز ها را نگینی خرد کرده و درون آن تفت دهید تا رنگ آن ها طلایی روشن شود. سپس زردچوبه و فلفل را اضافه کرده و تفت دهید تا خامی آن ها گرفته شده و عطر مواد بلند شود.

   

  در این مرحله حبوبات پخته شده را درون قابلمه ریخته و به مقدار لازم آب اضافه کنید. در قابلمه را ببندید تا آب به جوش بیاید. (می توانید برای لعاب، غلظت و طعم آش، به جای آب از آب گوشت یا آب قلم استفاده کنید) همچنین برای لعاب بیشتر آش می توانید در این مرحله 1 قاشق غذاخوری آرد و یا جو پرک اضافه کنید.

   

  وقتی آب جوش آمد سبزی آش را به محتویات درون قابلمه اضافه کنید. حرارت را روی ملایم قرار داده تا سبزی آهسته پخته شود و آش لعاب بیندازد.

   

  پس از پخته شدن سبزی ها حالا نوبت اضافه کردن رشته آشی می باشد. رشته ها را بشکنید و کمی خرد کنید. (نباید خیلی خرد کنید زیرا ممکن است داخل آش له شود و شکل آن خراب شود) رشته ها را کم کم اضافه کنید و آرام هم بزنید تا رشته ها از هم باز شوند.

  (ممکن است تمام رشته ها نیاز نباشد و در صورتی که یک جا اضافه کنید آش خیلی سفت شود.) اگر آش خیلی سفت شد می توانید کمی آب جوش اضافه کرده تا رقیق شود.

   

  در قابلمه را نیمه بگذارید و روی حرارت ملایم اجازه دهید تا رشته ها خوب پخته شده و لعاب بیندازند. در این حین گاهی هم بزنید تا آش ته نگیرد. اگر پس از پخته شدن احساس کردید که آش بیش از اندازه سفت است، 1 الی 2 لیوان آب جوش اضافه کرده بگذارید چند قل ریز بزند تا آش به غلظت دلخواه برسد. (در نظر داشته باشید آش پس از سرد شدن معمولا کمی سفت تر خواهد شد)

   

  وقتی آش به خوبی جا افتاد و مواد جدا از هم نبود، آش رشته خوشمزه شما آماده است. می توانید مقداری از نعناع داغ و کشک را در حین پخت هم اضافه کرده تا طعم آن ها به خورد آش رود.

  کمی از طعم آش را بچشید و اگر نیاز بود کمی نمک اضافه کنید و اجازه دهید چند جوش بزند تا نمک به خورد آش برود. در آخر آش را در ظرف های مناسب سرو کرده و روی آن را با کشک، پیاز داغ، نعناع داغ و سیر داغ تزئین کنید. نوش جان.

   

   

  – برای تهیه نعناع داغ، ابتدا روغن را درون تابه ای داغ کنید سپس چند قاشق نعناع خشک داخل روغن بریزید و کمی تفت دهید و سریع از روی حرارت بردارید تا نعناع سیاه نشود.

  – می توانید حبوبات را هم زمان در یک قابلمه هم بپزید اما ممکن است رنگ آش شما تیره شود.

  – می توانید در صورت تمایل به جای عدس، ماش داخل آش بریزید.

  – زمان پخت حبوبات معمولا 3 ساعت تا 3 ساعت و نیم طول می کشد.

  – آش رشته نذری را هم میتوانید با همین دستور تهیه کنید.

   

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

   

  خوشحال می شویم آش رشته را طبق دستور ایران کوک تهیه کرده و عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام با هشتگ آشپزی_ایران_کوک به اشتراک بگذارید.

   

  بسیار عالی بود ممنون

  متشکر از توضیحات ساده و روان
  منم اولین بارمه میخام بپزم

  خواهش میکنم. موفق باشید.

  سلام ممنون از دستور خوبی ک دادید
  ببخشید این دستوری ک نوشتید برای چند نفر هست؟

  برای چند نفره این مواد؟
  چرا نصف دستورای این سایت مشخص نیست برا چند نفره؟

  وااا،نوشته بالاش که برای ده نفر

  عزیزم کامنت من برای سال ۹۶ بوده. اون زمان اکثر دستورای سایت تعداد نفرات نداشت‌. بانو جان لطف کردن و اضافه کردن بعدا.

  سلام .. کشک روش چطور درست کنم ؟؟

  خیییییییبببببلی خوب بودممنون ازلطفتون

  سلام من درست کردم عالی شد میشه یکم از لوبیا چیتی رو لوبیا قرمز بریزیم؟ خوشمزه تر نمیشه؟

  واسه چند نفره

  این دستور برای چند نفره؟

  سلام زمان پخت حبوبات چقدر باشه

  ۱۰ تا پیاز؟؟؟؟؟

  سلام
  عزیز آش رشته آرد نمیخواد عایا؟!?

  سلام. نجمه جان رشته آشی خودش لعاب میندازه به آرد احتیاجی نیست!

  خانوم عزیز اگه توجه کرده باشین و کاملا توضیحات رو خونده باشین اونم حتما دیدین

  عالی ساده

  Mercy

  سلام عزیزان چرا کشک من میبره در مرحله آخر کشک رو میجوشونم و میریزم تو آش که یکم خنک شده و از جوش افتاده لطفاً راهنمایی کنید

  بهناز جان کشک رو باید وقتی به آش اضافه کنی که روی حرارت قرار داره ، مرتب هم باید هم بزنی تا داخل آش حل شه و کمی که جوشید از روی حرارت برداری 🙂

  من اش رشته زیاد درست میکنم کشک رو با آب سرد حل کن یواش یواش به اش درحال جوش خوردن اضافه کن و هم بزن
  میتونین دوغ گازدار هم اضافه کنین به اش رسته مزه اش عالی میشه

  کشک اصلا نباید بجوشه…در حد چن دقه بدون جوشیدن بمونه..بعد شعله باید خاموش چه…بعدش هم چن دقیقه قابلمه رو از روی حرارت برداری و کنار بگذاری و دربش رو نگیری…اش بهتر جا میفته

  ممنون از شما. در مورد استفاده از کشک توی آش توی مطلب آش کشک بیشتر توضیح داده شده.

  من عاشق اش رشتم ولی مامانم برام درس نمیکنه همیشه میگه سخته و ازبیرون میخره منم غذاهای بیرون و دوس ندارم تصمیم گرفتم خودم درس کنم به نظرتون میتونم …؟؟؟بازم ممنون از مطالبتون

  مهتا جان منم اولین بار که اش رشته درست کردم دبیرستانی بودم ! خودمم باورم نمیشد بتونم یه دیگ بزرگ آش رشته درست کنم اما به تشویق اطرافیان دست به کار شدم و نتیجه عالی شد … مطمئنم تو هم میتونی عزیزم 🙂

  خیلی خیلی عالییییییییییییی بودمن اش زیاددرست میکنم ولی اینو ازهمه بیشتردوست داشتم ممنون

  سلام . با تشکر از توضیحات خوبتون

  خـــوب و عـــالی

  عالی بود

  مرسی

  بین سایر آموزش دهنده ها بهترین و کاملترین آموزش رو داشتین ممنونم از راهنماییتون:منتظر آموزشای فوق العادتون هستیم

  خیلی ممنون

  سلام سایتتون واقعا بی نظیره مرسی من تازه عروسم زیادم آشپزی بلد نیستم اموزش تصویری خیلی کمکم میکنه واقعا ممنون

  سلام بسیار عالی

  سلام.من میخوام برای 2نفر اش بذارم اندازه مواد رو نصف کنم؟

  مریم جان میتونی با نصف این مقدار هم آش تهیه کنی 🙂

  لطفا طرز تهیه کیک اسفنجی رو برام ایمیل کنید البته در صورت امکان با تشکر

  فاطمه جان دستور کیک اسفنجی در بخش کیک ها هست که میتونی مطالعه کنی 🙂

  ممنون عزیزم واقعا که خیلی خیلی عالی بود

  وقتی سه لیوان آب رو نخود لوبیا ریختیم تا بپزه خووووو آبه تبخیر میشه ما بازم باید آب اضاف کنیم

  آرزو جون باید حرارت ملایم باشه ، میتونی برای شروع آب بیشتری هم بریزی ، اگه بازم خواستی آب اضافه کنی باید کم کم و البته آب جوش بریزی ،اینو میتونی با توجه به غلظت آش متوجه شی 🙂

  سلام خانومی .
  خسته نباشی…

  نیلوفر جان ، منظورت از 20 عدد سیر حبه است یا بوته ؟

  با تشکر

  ممنون مریم جان ، منظورم حبه است ، 20 تا حبه حدود 4 تا بوته میشه

  دیدگاه *

  نام (ضروری)

  ایمیل (منتشر نخواهد شد) (ضروری)

  Δdocument.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  آموزش آشپزی|فال شیخ بهایی|تزیین غذا | رژیم چاقی و لاغری

  غذای اصلی | کیک و شیرینی | تغذیه و سلامتی | Feed

  © 2016 ایران کوک: هر گونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد لازم به ذکر است که مسئولیت عواقب پزشکی در خصوص بخش رژیم های غذایی بر عهده خوانندگان محترم می باشد.

  امتیاز دهید


  3.4
  از

  640

  خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

  آش رشته یکی از محبوب ترین آش های ایرانی می باشد. این آش جزو غذاهای سنتی ایران محسوب میشه که هم به عنوان غذای اصلی و هم به عنوان پیش غذا می توان آن را سرو کرد.

  در فصل پاییز و زمستان، لذت خوردن یک کاسه آش رشته داغ را نمی توان با چیز دیگری مقایسه کرد. طبخ آش رشته در دورهمی ها را شاید بتوان یکی از رسوم ایرانی به حساب آورد. همچنین در مناسبت های خاص مثل شب یلدا، چهارشنبه سوری و سیزده بدر، معمولا برای عصرانه این آش خوشمزه را تهیه می کنند.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  آش رشته نذری هم جایگاه ویژه ای در بین تمام انواع آش نذری دارد. با عطر و طعمی بی نظیر که لذت خوردن آن را دو چندان می کند. همچنین در ماه رمضان روزه داران برای سفره افطار آش رشته تهیه می کنند. آش شله قلمکار و آش کشک هم از دیگر از آش های سنتی ایرانی هستند که اغلب به عنوان نذری استفاده میشوند.

   

  شاید تهیه آش رشته برای خیلی از خانوم ها سخت به نظر برسد، به خصوص وقتی برای تعداد زیادی طبخ شود. اما شما با دانستن ترفند های آش رشته خوشمزه میتوانید بهترین نوع آن را آماده کنید.

  ایران کوک در این مطلب طرز تهیه آش رشته مجلسی با تمام فوت و فن های جا افتادن و خوشمزه تر شدن آن را به شما آموزش می دهد. در دستور آش رشته برای 10 نفر با ما همراه شوید.

   

 • طرز تهیه پیراشکی گوشت نی نی سایت
 •  

   

   

  برای تهیه آش رشته لازم است که حبوبات به جز عدس را از روز قبل و برای 24 ساعت خیس کرده و چند مرتبه آب آن ها را عوض کنید تا نفخ حبوبات گرفته شود. (عدس نیازی به خیساندن از قبل ندارد، زیرا در این صورت حین پخت وا می ورد)

   

  لوبیا قرمز، لوبیا چیتی و نخود را به طور جداگانه بپزید. عدس را نیم پز کنید. (نیم پز یعنی وقت بین دو انگشت فشار دهید سفت است ولی له می شود) توجه کنید که عدس حتما باید نیم پز شود، در غیر این صورت داخل آش له می شود.

   

  در قابلمه که گنجایش مواد را دارد و میخواهید آش را درون آن تهیه کنید، پیاز ها را نگینی خرد کرده و درون آن تفت دهید تا رنگ آن ها طلایی روشن شود. سپس زردچوبه و فلفل را اضافه کرده و تفت دهید تا خامی آن ها گرفته شده و عطر مواد بلند شود.

   

  در این مرحله حبوبات پخته شده را درون قابلمه ریخته و به مقدار لازم آب اضافه کنید. در قابلمه را ببندید تا آب به جوش بیاید. (می توانید برای لعاب، غلظت و طعم آش، به جای آب از آب گوشت یا آب قلم استفاده کنید) همچنین برای لعاب بیشتر آش می توانید در این مرحله 1 قاشق غذاخوری آرد و یا جو پرک اضافه کنید.

   

  وقتی آب جوش آمد سبزی آش را به محتویات درون قابلمه اضافه کنید. حرارت را روی ملایم قرار داده تا سبزی آهسته پخته شود و آش لعاب بیندازد.

   

  پس از پخته شدن سبزی ها حالا نوبت اضافه کردن رشته آشی می باشد. رشته ها را بشکنید و کمی خرد کنید. (نباید خیلی خرد کنید زیرا ممکن است داخل آش له شود و شکل آن خراب شود) رشته ها را کم کم اضافه کنید و آرام هم بزنید تا رشته ها از هم باز شوند.

  (ممکن است تمام رشته ها نیاز نباشد و در صورتی که یک جا اضافه کنید آش خیلی سفت شود.) اگر آش خیلی سفت شد می توانید کمی آب جوش اضافه کرده تا رقیق شود.

   

  در قابلمه را نیمه بگذارید و روی حرارت ملایم اجازه دهید تا رشته ها خوب پخته شده و لعاب بیندازند. در این حین گاهی هم بزنید تا آش ته نگیرد. اگر پس از پخته شدن احساس کردید که آش بیش از اندازه سفت است، 1 الی 2 لیوان آب جوش اضافه کرده بگذارید چند قل ریز بزند تا آش به غلظت دلخواه برسد. (در نظر داشته باشید آش پس از سرد شدن معمولا کمی سفت تر خواهد شد)

   

  وقتی آش به خوبی جا افتاد و مواد جدا از هم نبود، آش رشته خوشمزه شما آماده است. می توانید مقداری از نعناع داغ و کشک را در حین پخت هم اضافه کرده تا طعم آن ها به خورد آش رود.

  کمی از طعم آش را بچشید و اگر نیاز بود کمی نمک اضافه کنید و اجازه دهید چند جوش بزند تا نمک به خورد آش برود. در آخر آش را در ظرف های مناسب سرو کرده و روی آن را با کشک، پیاز داغ، نعناع داغ و سیر داغ تزئین کنید. نوش جان.

   

   

  – برای تهیه نعناع داغ، ابتدا روغن را درون تابه ای داغ کنید سپس چند قاشق نعناع خشک داخل روغن بریزید و کمی تفت دهید و سریع از روی حرارت بردارید تا نعناع سیاه نشود.

  – می توانید حبوبات را هم زمان در یک قابلمه هم بپزید اما ممکن است رنگ آش شما تیره شود.

  – می توانید در صورت تمایل به جای عدس، ماش داخل آش بریزید.

  – زمان پخت حبوبات معمولا 3 ساعت تا 3 ساعت و نیم طول می کشد.

  – آش رشته نذری را هم میتوانید با همین دستور تهیه کنید.

   

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

   

  خوشحال می شویم آش رشته را طبق دستور ایران کوک تهیه کرده و عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام با هشتگ آشپزی_ایران_کوک به اشتراک بگذارید.

   

  بسیار عالی بود ممنون

  متشکر از توضیحات ساده و روان
  منم اولین بارمه میخام بپزم

  خواهش میکنم. موفق باشید.

  سلام ممنون از دستور خوبی ک دادید
  ببخشید این دستوری ک نوشتید برای چند نفر هست؟

  برای چند نفره این مواد؟
  چرا نصف دستورای این سایت مشخص نیست برا چند نفره؟

  وااا،نوشته بالاش که برای ده نفر

  عزیزم کامنت من برای سال ۹۶ بوده. اون زمان اکثر دستورای سایت تعداد نفرات نداشت‌. بانو جان لطف کردن و اضافه کردن بعدا.

  سلام .. کشک روش چطور درست کنم ؟؟

  خیییییییبببببلی خوب بودممنون ازلطفتون

  سلام من درست کردم عالی شد میشه یکم از لوبیا چیتی رو لوبیا قرمز بریزیم؟ خوشمزه تر نمیشه؟

  واسه چند نفره

  این دستور برای چند نفره؟

  سلام زمان پخت حبوبات چقدر باشه

  ۱۰ تا پیاز؟؟؟؟؟

  سلام
  عزیز آش رشته آرد نمیخواد عایا؟!?

  سلام. نجمه جان رشته آشی خودش لعاب میندازه به آرد احتیاجی نیست!

  خانوم عزیز اگه توجه کرده باشین و کاملا توضیحات رو خونده باشین اونم حتما دیدین

  عالی ساده

  Mercy

  سلام عزیزان چرا کشک من میبره در مرحله آخر کشک رو میجوشونم و میریزم تو آش که یکم خنک شده و از جوش افتاده لطفاً راهنمایی کنید

  بهناز جان کشک رو باید وقتی به آش اضافه کنی که روی حرارت قرار داره ، مرتب هم باید هم بزنی تا داخل آش حل شه و کمی که جوشید از روی حرارت برداری 🙂

  من اش رشته زیاد درست میکنم کشک رو با آب سرد حل کن یواش یواش به اش درحال جوش خوردن اضافه کن و هم بزن
  میتونین دوغ گازدار هم اضافه کنین به اش رسته مزه اش عالی میشه

  کشک اصلا نباید بجوشه…در حد چن دقه بدون جوشیدن بمونه..بعد شعله باید خاموش چه…بعدش هم چن دقیقه قابلمه رو از روی حرارت برداری و کنار بگذاری و دربش رو نگیری…اش بهتر جا میفته

  ممنون از شما. در مورد استفاده از کشک توی آش توی مطلب آش کشک بیشتر توضیح داده شده.

  من عاشق اش رشتم ولی مامانم برام درس نمیکنه همیشه میگه سخته و ازبیرون میخره منم غذاهای بیرون و دوس ندارم تصمیم گرفتم خودم درس کنم به نظرتون میتونم …؟؟؟بازم ممنون از مطالبتون

  مهتا جان منم اولین بار که اش رشته درست کردم دبیرستانی بودم ! خودمم باورم نمیشد بتونم یه دیگ بزرگ آش رشته درست کنم اما به تشویق اطرافیان دست به کار شدم و نتیجه عالی شد … مطمئنم تو هم میتونی عزیزم 🙂

  خیلی خیلی عالییییییییییییی بودمن اش زیاددرست میکنم ولی اینو ازهمه بیشتردوست داشتم ممنون

  سلام . با تشکر از توضیحات خوبتون

  خـــوب و عـــالی

  عالی بود

  مرسی

  بین سایر آموزش دهنده ها بهترین و کاملترین آموزش رو داشتین ممنونم از راهنماییتون:منتظر آموزشای فوق العادتون هستیم

  خیلی ممنون

  سلام سایتتون واقعا بی نظیره مرسی من تازه عروسم زیادم آشپزی بلد نیستم اموزش تصویری خیلی کمکم میکنه واقعا ممنون

  سلام بسیار عالی

  سلام.من میخوام برای 2نفر اش بذارم اندازه مواد رو نصف کنم؟

  مریم جان میتونی با نصف این مقدار هم آش تهیه کنی 🙂

  لطفا طرز تهیه کیک اسفنجی رو برام ایمیل کنید البته در صورت امکان با تشکر

  فاطمه جان دستور کیک اسفنجی در بخش کیک ها هست که میتونی مطالعه کنی 🙂

  ممنون عزیزم واقعا که خیلی خیلی عالی بود

  وقتی سه لیوان آب رو نخود لوبیا ریختیم تا بپزه خووووو آبه تبخیر میشه ما بازم باید آب اضاف کنیم

  آرزو جون باید حرارت ملایم باشه ، میتونی برای شروع آب بیشتری هم بریزی ، اگه بازم خواستی آب اضافه کنی باید کم کم و البته آب جوش بریزی ،اینو میتونی با توجه به غلظت آش متوجه شی 🙂

  سلام خانومی .
  خسته نباشی…

  نیلوفر جان ، منظورت از 20 عدد سیر حبه است یا بوته ؟

  با تشکر

  ممنون مریم جان ، منظورم حبه است ، 20 تا حبه حدود 4 تا بوته میشه

  دیدگاه *

  نام (ضروری)

  ایمیل (منتشر نخواهد شد) (ضروری)

  Δdocument.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  آموزش آشپزی|فال شیخ بهایی|تزیین غذا | رژیم چاقی و لاغری

  غذای اصلی | کیک و شیرینی | تغذیه و سلامتی | Feed

  © 2016 ایران کوک: هر گونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد لازم به ذکر است که مسئولیت عواقب پزشکی در خصوص بخش رژیم های غذایی بر عهده خوانندگان محترم می باشد.

  امتیاز دهید


  3.4
  از

  640

  خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

  آش رشته یکی از محبوب ترین آش های ایرانی می باشد. این آش جزو غذاهای سنتی ایران محسوب میشه که هم به عنوان غذای اصلی و هم به عنوان پیش غذا می توان آن را سرو کرد.

  در فصل پاییز و زمستان، لذت خوردن یک کاسه آش رشته داغ را نمی توان با چیز دیگری مقایسه کرد. طبخ آش رشته در دورهمی ها را شاید بتوان یکی از رسوم ایرانی به حساب آورد. همچنین در مناسبت های خاص مثل شب یلدا، چهارشنبه سوری و سیزده بدر، معمولا برای عصرانه این آش خوشمزه را تهیه می کنند.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  آش رشته نذری هم جایگاه ویژه ای در بین تمام انواع آش نذری دارد. با عطر و طعمی بی نظیر که لذت خوردن آن را دو چندان می کند. همچنین در ماه رمضان روزه داران برای سفره افطار آش رشته تهیه می کنند. آش شله قلمکار و آش کشک هم از دیگر از آش های سنتی ایرانی هستند که اغلب به عنوان نذری استفاده میشوند.

   

  شاید تهیه آش رشته برای خیلی از خانوم ها سخت به نظر برسد، به خصوص وقتی برای تعداد زیادی طبخ شود. اما شما با دانستن ترفند های آش رشته خوشمزه میتوانید بهترین نوع آن را آماده کنید.

  ایران کوک در این مطلب طرز تهیه آش رشته مجلسی با تمام فوت و فن های جا افتادن و خوشمزه تر شدن آن را به شما آموزش می دهد. در دستور آش رشته برای 10 نفر با ما همراه شوید.

   

 • طرز تهيه باقالي پلو با ماهيچه مجلسي
 •  

   

   

  برای تهیه آش رشته لازم است که حبوبات به جز عدس را از روز قبل و برای 24 ساعت خیس کرده و چند مرتبه آب آن ها را عوض کنید تا نفخ حبوبات گرفته شود. (عدس نیازی به خیساندن از قبل ندارد، زیرا در این صورت حین پخت وا می ورد)

   

  لوبیا قرمز، لوبیا چیتی و نخود را به طور جداگانه بپزید. عدس را نیم پز کنید. (نیم پز یعنی وقت بین دو انگشت فشار دهید سفت است ولی له می شود) توجه کنید که عدس حتما باید نیم پز شود، در غیر این صورت داخل آش له می شود.

   

  در قابلمه که گنجایش مواد را دارد و میخواهید آش را درون آن تهیه کنید، پیاز ها را نگینی خرد کرده و درون آن تفت دهید تا رنگ آن ها طلایی روشن شود. سپس زردچوبه و فلفل را اضافه کرده و تفت دهید تا خامی آن ها گرفته شده و عطر مواد بلند شود.

   

  در این مرحله حبوبات پخته شده را درون قابلمه ریخته و به مقدار لازم آب اضافه کنید. در قابلمه را ببندید تا آب به جوش بیاید. (می توانید برای لعاب، غلظت و طعم آش، به جای آب از آب گوشت یا آب قلم استفاده کنید) همچنین برای لعاب بیشتر آش می توانید در این مرحله 1 قاشق غذاخوری آرد و یا جو پرک اضافه کنید.

   

  وقتی آب جوش آمد سبزی آش را به محتویات درون قابلمه اضافه کنید. حرارت را روی ملایم قرار داده تا سبزی آهسته پخته شود و آش لعاب بیندازد.

   

  پس از پخته شدن سبزی ها حالا نوبت اضافه کردن رشته آشی می باشد. رشته ها را بشکنید و کمی خرد کنید. (نباید خیلی خرد کنید زیرا ممکن است داخل آش له شود و شکل آن خراب شود) رشته ها را کم کم اضافه کنید و آرام هم بزنید تا رشته ها از هم باز شوند.

  (ممکن است تمام رشته ها نیاز نباشد و در صورتی که یک جا اضافه کنید آش خیلی سفت شود.) اگر آش خیلی سفت شد می توانید کمی آب جوش اضافه کرده تا رقیق شود.

   

  در قابلمه را نیمه بگذارید و روی حرارت ملایم اجازه دهید تا رشته ها خوب پخته شده و لعاب بیندازند. در این حین گاهی هم بزنید تا آش ته نگیرد. اگر پس از پخته شدن احساس کردید که آش بیش از اندازه سفت است، 1 الی 2 لیوان آب جوش اضافه کرده بگذارید چند قل ریز بزند تا آش به غلظت دلخواه برسد. (در نظر داشته باشید آش پس از سرد شدن معمولا کمی سفت تر خواهد شد)

   

  وقتی آش به خوبی جا افتاد و مواد جدا از هم نبود، آش رشته خوشمزه شما آماده است. می توانید مقداری از نعناع داغ و کشک را در حین پخت هم اضافه کرده تا طعم آن ها به خورد آش رود.

  کمی از طعم آش را بچشید و اگر نیاز بود کمی نمک اضافه کنید و اجازه دهید چند جوش بزند تا نمک به خورد آش برود. در آخر آش را در ظرف های مناسب سرو کرده و روی آن را با کشک، پیاز داغ، نعناع داغ و سیر داغ تزئین کنید. نوش جان.

   

   

  – برای تهیه نعناع داغ، ابتدا روغن را درون تابه ای داغ کنید سپس چند قاشق نعناع خشک داخل روغن بریزید و کمی تفت دهید و سریع از روی حرارت بردارید تا نعناع سیاه نشود.

  – می توانید حبوبات را هم زمان در یک قابلمه هم بپزید اما ممکن است رنگ آش شما تیره شود.

  – می توانید در صورت تمایل به جای عدس، ماش داخل آش بریزید.

  – زمان پخت حبوبات معمولا 3 ساعت تا 3 ساعت و نیم طول می کشد.

  – آش رشته نذری را هم میتوانید با همین دستور تهیه کنید.

   

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

   

  خوشحال می شویم آش رشته را طبق دستور ایران کوک تهیه کرده و عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام با هشتگ آشپزی_ایران_کوک به اشتراک بگذارید.

   

  بسیار عالی بود ممنون

  متشکر از توضیحات ساده و روان
  منم اولین بارمه میخام بپزم

  خواهش میکنم. موفق باشید.

  سلام ممنون از دستور خوبی ک دادید
  ببخشید این دستوری ک نوشتید برای چند نفر هست؟

  برای چند نفره این مواد؟
  چرا نصف دستورای این سایت مشخص نیست برا چند نفره؟

  وااا،نوشته بالاش که برای ده نفر

  عزیزم کامنت من برای سال ۹۶ بوده. اون زمان اکثر دستورای سایت تعداد نفرات نداشت‌. بانو جان لطف کردن و اضافه کردن بعدا.

  سلام .. کشک روش چطور درست کنم ؟؟

  خیییییییبببببلی خوب بودممنون ازلطفتون

  سلام من درست کردم عالی شد میشه یکم از لوبیا چیتی رو لوبیا قرمز بریزیم؟ خوشمزه تر نمیشه؟

  واسه چند نفره

  این دستور برای چند نفره؟

  سلام زمان پخت حبوبات چقدر باشه

  ۱۰ تا پیاز؟؟؟؟؟

  سلام
  عزیز آش رشته آرد نمیخواد عایا؟!?

  سلام. نجمه جان رشته آشی خودش لعاب میندازه به آرد احتیاجی نیست!

  خانوم عزیز اگه توجه کرده باشین و کاملا توضیحات رو خونده باشین اونم حتما دیدین

  عالی ساده

  Mercy

  سلام عزیزان چرا کشک من میبره در مرحله آخر کشک رو میجوشونم و میریزم تو آش که یکم خنک شده و از جوش افتاده لطفاً راهنمایی کنید

  بهناز جان کشک رو باید وقتی به آش اضافه کنی که روی حرارت قرار داره ، مرتب هم باید هم بزنی تا داخل آش حل شه و کمی که جوشید از روی حرارت برداری 🙂

  من اش رشته زیاد درست میکنم کشک رو با آب سرد حل کن یواش یواش به اش درحال جوش خوردن اضافه کن و هم بزن
  میتونین دوغ گازدار هم اضافه کنین به اش رسته مزه اش عالی میشه

  کشک اصلا نباید بجوشه…در حد چن دقه بدون جوشیدن بمونه..بعد شعله باید خاموش چه…بعدش هم چن دقیقه قابلمه رو از روی حرارت برداری و کنار بگذاری و دربش رو نگیری…اش بهتر جا میفته

  ممنون از شما. در مورد استفاده از کشک توی آش توی مطلب آش کشک بیشتر توضیح داده شده.

  من عاشق اش رشتم ولی مامانم برام درس نمیکنه همیشه میگه سخته و ازبیرون میخره منم غذاهای بیرون و دوس ندارم تصمیم گرفتم خودم درس کنم به نظرتون میتونم …؟؟؟بازم ممنون از مطالبتون

  مهتا جان منم اولین بار که اش رشته درست کردم دبیرستانی بودم ! خودمم باورم نمیشد بتونم یه دیگ بزرگ آش رشته درست کنم اما به تشویق اطرافیان دست به کار شدم و نتیجه عالی شد … مطمئنم تو هم میتونی عزیزم 🙂

  خیلی خیلی عالییییییییییییی بودمن اش زیاددرست میکنم ولی اینو ازهمه بیشتردوست داشتم ممنون

  سلام . با تشکر از توضیحات خوبتون

  خـــوب و عـــالی

  عالی بود

  مرسی

  بین سایر آموزش دهنده ها بهترین و کاملترین آموزش رو داشتین ممنونم از راهنماییتون:منتظر آموزشای فوق العادتون هستیم

  خیلی ممنون

  سلام سایتتون واقعا بی نظیره مرسی من تازه عروسم زیادم آشپزی بلد نیستم اموزش تصویری خیلی کمکم میکنه واقعا ممنون

  سلام بسیار عالی

  سلام.من میخوام برای 2نفر اش بذارم اندازه مواد رو نصف کنم؟

  مریم جان میتونی با نصف این مقدار هم آش تهیه کنی 🙂

  لطفا طرز تهیه کیک اسفنجی رو برام ایمیل کنید البته در صورت امکان با تشکر

  فاطمه جان دستور کیک اسفنجی در بخش کیک ها هست که میتونی مطالعه کنی 🙂

  ممنون عزیزم واقعا که خیلی خیلی عالی بود

  وقتی سه لیوان آب رو نخود لوبیا ریختیم تا بپزه خووووو آبه تبخیر میشه ما بازم باید آب اضاف کنیم

  آرزو جون باید حرارت ملایم باشه ، میتونی برای شروع آب بیشتری هم بریزی ، اگه بازم خواستی آب اضافه کنی باید کم کم و البته آب جوش بریزی ،اینو میتونی با توجه به غلظت آش متوجه شی 🙂

  سلام خانومی .
  خسته نباشی…

  نیلوفر جان ، منظورت از 20 عدد سیر حبه است یا بوته ؟

  با تشکر

  ممنون مریم جان ، منظورم حبه است ، 20 تا حبه حدود 4 تا بوته میشه

  دیدگاه *

  نام (ضروری)

  ایمیل (منتشر نخواهد شد) (ضروری)

  Δdocument.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  آموزش آشپزی|فال شیخ بهایی|تزیین غذا | رژیم چاقی و لاغری

  غذای اصلی | کیک و شیرینی | تغذیه و سلامتی | Feed

  © 2016 ایران کوک: هر گونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد لازم به ذکر است که مسئولیت عواقب پزشکی در خصوص بخش رژیم های غذایی بر عهده خوانندگان محترم می باشد.

  امتیاز دهید


  3.4
  از

  640

  خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

  آش رشته یکی از محبوب ترین آش های ایرانی می باشد. این آش جزو غذاهای سنتی ایران محسوب میشه که هم به عنوان غذای اصلی و هم به عنوان پیش غذا می توان آن را سرو کرد.

  در فصل پاییز و زمستان، لذت خوردن یک کاسه آش رشته داغ را نمی توان با چیز دیگری مقایسه کرد. طبخ آش رشته در دورهمی ها را شاید بتوان یکی از رسوم ایرانی به حساب آورد. همچنین در مناسبت های خاص مثل شب یلدا، چهارشنبه سوری و سیزده بدر، معمولا برای عصرانه این آش خوشمزه را تهیه می کنند.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  آش رشته نذری هم جایگاه ویژه ای در بین تمام انواع آش نذری دارد. با عطر و طعمی بی نظیر که لذت خوردن آن را دو چندان می کند. همچنین در ماه رمضان روزه داران برای سفره افطار آش رشته تهیه می کنند. آش شله قلمکار و آش کشک هم از دیگر از آش های سنتی ایرانی هستند که اغلب به عنوان نذری استفاده میشوند.

   

  شاید تهیه آش رشته برای خیلی از خانوم ها سخت به نظر برسد، به خصوص وقتی برای تعداد زیادی طبخ شود. اما شما با دانستن ترفند های آش رشته خوشمزه میتوانید بهترین نوع آن را آماده کنید.

  ایران کوک در این مطلب طرز تهیه آش رشته مجلسی با تمام فوت و فن های جا افتادن و خوشمزه تر شدن آن را به شما آموزش می دهد. در دستور آش رشته برای 10 نفر با ما همراه شوید.

   

 • طرز تهیه ترشی لیته بندری با رب گوجه فرنگی
 •  

   

   

  برای تهیه آش رشته لازم است که حبوبات به جز عدس را از روز قبل و برای 24 ساعت خیس کرده و چند مرتبه آب آن ها را عوض کنید تا نفخ حبوبات گرفته شود. (عدس نیازی به خیساندن از قبل ندارد، زیرا در این صورت حین پخت وا می ورد)

   

  لوبیا قرمز، لوبیا چیتی و نخود را به طور جداگانه بپزید. عدس را نیم پز کنید. (نیم پز یعنی وقت بین دو انگشت فشار دهید سفت است ولی له می شود) توجه کنید که عدس حتما باید نیم پز شود، در غیر این صورت داخل آش له می شود.

   

  در قابلمه که گنجایش مواد را دارد و میخواهید آش را درون آن تهیه کنید، پیاز ها را نگینی خرد کرده و درون آن تفت دهید تا رنگ آن ها طلایی روشن شود. سپس زردچوبه و فلفل را اضافه کرده و تفت دهید تا خامی آن ها گرفته شده و عطر مواد بلند شود.

   

  در این مرحله حبوبات پخته شده را درون قابلمه ریخته و به مقدار لازم آب اضافه کنید. در قابلمه را ببندید تا آب به جوش بیاید. (می توانید برای لعاب، غلظت و طعم آش، به جای آب از آب گوشت یا آب قلم استفاده کنید) همچنین برای لعاب بیشتر آش می توانید در این مرحله 1 قاشق غذاخوری آرد و یا جو پرک اضافه کنید.

   

  وقتی آب جوش آمد سبزی آش را به محتویات درون قابلمه اضافه کنید. حرارت را روی ملایم قرار داده تا سبزی آهسته پخته شود و آش لعاب بیندازد.

   

  پس از پخته شدن سبزی ها حالا نوبت اضافه کردن رشته آشی می باشد. رشته ها را بشکنید و کمی خرد کنید. (نباید خیلی خرد کنید زیرا ممکن است داخل آش له شود و شکل آن خراب شود) رشته ها را کم کم اضافه کنید و آرام هم بزنید تا رشته ها از هم باز شوند.

  (ممکن است تمام رشته ها نیاز نباشد و در صورتی که یک جا اضافه کنید آش خیلی سفت شود.) اگر آش خیلی سفت شد می توانید کمی آب جوش اضافه کرده تا رقیق شود.

   

  در قابلمه را نیمه بگذارید و روی حرارت ملایم اجازه دهید تا رشته ها خوب پخته شده و لعاب بیندازند. در این حین گاهی هم بزنید تا آش ته نگیرد. اگر پس از پخته شدن احساس کردید که آش بیش از اندازه سفت است، 1 الی 2 لیوان آب جوش اضافه کرده بگذارید چند قل ریز بزند تا آش به غلظت دلخواه برسد. (در نظر داشته باشید آش پس از سرد شدن معمولا کمی سفت تر خواهد شد)

   

  وقتی آش به خوبی جا افتاد و مواد جدا از هم نبود، آش رشته خوشمزه شما آماده است. می توانید مقداری از نعناع داغ و کشک را در حین پخت هم اضافه کرده تا طعم آن ها به خورد آش رود.

  کمی از طعم آش را بچشید و اگر نیاز بود کمی نمک اضافه کنید و اجازه دهید چند جوش بزند تا نمک به خورد آش برود. در آخر آش را در ظرف های مناسب سرو کرده و روی آن را با کشک، پیاز داغ، نعناع داغ و سیر داغ تزئین کنید. نوش جان.

   

   

  – برای تهیه نعناع داغ، ابتدا روغن را درون تابه ای داغ کنید سپس چند قاشق نعناع خشک داخل روغن بریزید و کمی تفت دهید و سریع از روی حرارت بردارید تا نعناع سیاه نشود.

  – می توانید حبوبات را هم زمان در یک قابلمه هم بپزید اما ممکن است رنگ آش شما تیره شود.

  – می توانید در صورت تمایل به جای عدس، ماش داخل آش بریزید.

  – زمان پخت حبوبات معمولا 3 ساعت تا 3 ساعت و نیم طول می کشد.

  – آش رشته نذری را هم میتوانید با همین دستور تهیه کنید.

   

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

   

  خوشحال می شویم آش رشته را طبق دستور ایران کوک تهیه کرده و عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام با هشتگ آشپزی_ایران_کوک به اشتراک بگذارید.

   

  بسیار عالی بود ممنون

  متشکر از توضیحات ساده و روان
  منم اولین بارمه میخام بپزم

  خواهش میکنم. موفق باشید.

  سلام ممنون از دستور خوبی ک دادید
  ببخشید این دستوری ک نوشتید برای چند نفر هست؟

  برای چند نفره این مواد؟
  چرا نصف دستورای این سایت مشخص نیست برا چند نفره؟

  وااا،نوشته بالاش که برای ده نفر

  عزیزم کامنت من برای سال ۹۶ بوده. اون زمان اکثر دستورای سایت تعداد نفرات نداشت‌. بانو جان لطف کردن و اضافه کردن بعدا.

  سلام .. کشک روش چطور درست کنم ؟؟

  خیییییییبببببلی خوب بودممنون ازلطفتون

  سلام من درست کردم عالی شد میشه یکم از لوبیا چیتی رو لوبیا قرمز بریزیم؟ خوشمزه تر نمیشه؟

  واسه چند نفره

  این دستور برای چند نفره؟

  سلام زمان پخت حبوبات چقدر باشه

  ۱۰ تا پیاز؟؟؟؟؟

  سلام
  عزیز آش رشته آرد نمیخواد عایا؟!?

  سلام. نجمه جان رشته آشی خودش لعاب میندازه به آرد احتیاجی نیست!

  خانوم عزیز اگه توجه کرده باشین و کاملا توضیحات رو خونده باشین اونم حتما دیدین

  عالی ساده

  Mercy

  سلام عزیزان چرا کشک من میبره در مرحله آخر کشک رو میجوشونم و میریزم تو آش که یکم خنک شده و از جوش افتاده لطفاً راهنمایی کنید

  بهناز جان کشک رو باید وقتی به آش اضافه کنی که روی حرارت قرار داره ، مرتب هم باید هم بزنی تا داخل آش حل شه و کمی که جوشید از روی حرارت برداری 🙂

  من اش رشته زیاد درست میکنم کشک رو با آب سرد حل کن یواش یواش به اش درحال جوش خوردن اضافه کن و هم بزن
  میتونین دوغ گازدار هم اضافه کنین به اش رسته مزه اش عالی میشه

  کشک اصلا نباید بجوشه…در حد چن دقه بدون جوشیدن بمونه..بعد شعله باید خاموش چه…بعدش هم چن دقیقه قابلمه رو از روی حرارت برداری و کنار بگذاری و دربش رو نگیری…اش بهتر جا میفته

  ممنون از شما. در مورد استفاده از کشک توی آش توی مطلب آش کشک بیشتر توضیح داده شده.

  من عاشق اش رشتم ولی مامانم برام درس نمیکنه همیشه میگه سخته و ازبیرون میخره منم غذاهای بیرون و دوس ندارم تصمیم گرفتم خودم درس کنم به نظرتون میتونم …؟؟؟بازم ممنون از مطالبتون

  مهتا جان منم اولین بار که اش رشته درست کردم دبیرستانی بودم ! خودمم باورم نمیشد بتونم یه دیگ بزرگ آش رشته درست کنم اما به تشویق اطرافیان دست به کار شدم و نتیجه عالی شد … مطمئنم تو هم میتونی عزیزم 🙂

  خیلی خیلی عالییییییییییییی بودمن اش زیاددرست میکنم ولی اینو ازهمه بیشتردوست داشتم ممنون

  سلام . با تشکر از توضیحات خوبتون

  خـــوب و عـــالی

  عالی بود

  مرسی

  بین سایر آموزش دهنده ها بهترین و کاملترین آموزش رو داشتین ممنونم از راهنماییتون:منتظر آموزشای فوق العادتون هستیم

  خیلی ممنون

  سلام سایتتون واقعا بی نظیره مرسی من تازه عروسم زیادم آشپزی بلد نیستم اموزش تصویری خیلی کمکم میکنه واقعا ممنون

  سلام بسیار عالی

  سلام.من میخوام برای 2نفر اش بذارم اندازه مواد رو نصف کنم؟

  مریم جان میتونی با نصف این مقدار هم آش تهیه کنی 🙂

  لطفا طرز تهیه کیک اسفنجی رو برام ایمیل کنید البته در صورت امکان با تشکر

  فاطمه جان دستور کیک اسفنجی در بخش کیک ها هست که میتونی مطالعه کنی 🙂

  ممنون عزیزم واقعا که خیلی خیلی عالی بود

  وقتی سه لیوان آب رو نخود لوبیا ریختیم تا بپزه خووووو آبه تبخیر میشه ما بازم باید آب اضاف کنیم

  آرزو جون باید حرارت ملایم باشه ، میتونی برای شروع آب بیشتری هم بریزی ، اگه بازم خواستی آب اضافه کنی باید کم کم و البته آب جوش بریزی ،اینو میتونی با توجه به غلظت آش متوجه شی 🙂

  سلام خانومی .
  خسته نباشی…

  نیلوفر جان ، منظورت از 20 عدد سیر حبه است یا بوته ؟

  با تشکر

  ممنون مریم جان ، منظورم حبه است ، 20 تا حبه حدود 4 تا بوته میشه

  دیدگاه *

  نام (ضروری)

  ایمیل (منتشر نخواهد شد) (ضروری)

  Δdocument.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  آموزش آشپزی|فال شیخ بهایی|تزیین غذا | رژیم چاقی و لاغری

  غذای اصلی | کیک و شیرینی | تغذیه و سلامتی | Feed

  © 2016 ایران کوک: هر گونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد لازم به ذکر است که مسئولیت عواقب پزشکی در خصوص بخش رژیم های غذایی بر عهده خوانندگان محترم می باشد.

  امتیاز دهید


  3.4
  از

  640

  خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

  آش رشته یکی از محبوب ترین آش های ایرانی می باشد. این آش جزو غذاهای سنتی ایران محسوب میشه که هم به عنوان غذای اصلی و هم به عنوان پیش غذا می توان آن را سرو کرد.

  در فصل پاییز و زمستان، لذت خوردن یک کاسه آش رشته داغ را نمی توان با چیز دیگری مقایسه کرد. طبخ آش رشته در دورهمی ها را شاید بتوان یکی از رسوم ایرانی به حساب آورد. همچنین در مناسبت های خاص مثل شب یلدا، چهارشنبه سوری و سیزده بدر، معمولا برای عصرانه این آش خوشمزه را تهیه می کنند.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  آش رشته نذری هم جایگاه ویژه ای در بین تمام انواع آش نذری دارد. با عطر و طعمی بی نظیر که لذت خوردن آن را دو چندان می کند. همچنین در ماه رمضان روزه داران برای سفره افطار آش رشته تهیه می کنند. آش شله قلمکار و آش کشک هم از دیگر از آش های سنتی ایرانی هستند که اغلب به عنوان نذری استفاده میشوند.

   

  شاید تهیه آش رشته برای خیلی از خانوم ها سخت به نظر برسد، به خصوص وقتی برای تعداد زیادی طبخ شود. اما شما با دانستن ترفند های آش رشته خوشمزه میتوانید بهترین نوع آن را آماده کنید.

  ایران کوک در این مطلب طرز تهیه آش رشته مجلسی با تمام فوت و فن های جا افتادن و خوشمزه تر شدن آن را به شما آموزش می دهد. در دستور آش رشته برای 10 نفر با ما همراه شوید.

   

 • طرز تهیه پاستا با پنیر پیتزا بدون خامه
 •  

   

   

  برای تهیه آش رشته لازم است که حبوبات به جز عدس را از روز قبل و برای 24 ساعت خیس کرده و چند مرتبه آب آن ها را عوض کنید تا نفخ حبوبات گرفته شود. (عدس نیازی به خیساندن از قبل ندارد، زیرا در این صورت حین پخت وا می ورد)

   

  لوبیا قرمز، لوبیا چیتی و نخود را به طور جداگانه بپزید. عدس را نیم پز کنید. (نیم پز یعنی وقت بین دو انگشت فشار دهید سفت است ولی له می شود) توجه کنید که عدس حتما باید نیم پز شود، در غیر این صورت داخل آش له می شود.

   

  در قابلمه که گنجایش مواد را دارد و میخواهید آش را درون آن تهیه کنید، پیاز ها را نگینی خرد کرده و درون آن تفت دهید تا رنگ آن ها طلایی روشن شود. سپس زردچوبه و فلفل را اضافه کرده و تفت دهید تا خامی آن ها گرفته شده و عطر مواد بلند شود.

   

  در این مرحله حبوبات پخته شده را درون قابلمه ریخته و به مقدار لازم آب اضافه کنید. در قابلمه را ببندید تا آب به جوش بیاید. (می توانید برای لعاب، غلظت و طعم آش، به جای آب از آب گوشت یا آب قلم استفاده کنید) همچنین برای لعاب بیشتر آش می توانید در این مرحله 1 قاشق غذاخوری آرد و یا جو پرک اضافه کنید.

   

  وقتی آب جوش آمد سبزی آش را به محتویات درون قابلمه اضافه کنید. حرارت را روی ملایم قرار داده تا سبزی آهسته پخته شود و آش لعاب بیندازد.

   

  پس از پخته شدن سبزی ها حالا نوبت اضافه کردن رشته آشی می باشد. رشته ها را بشکنید و کمی خرد کنید. (نباید خیلی خرد کنید زیرا ممکن است داخل آش له شود و شکل آن خراب شود) رشته ها را کم کم اضافه کنید و آرام هم بزنید تا رشته ها از هم باز شوند.

  (ممکن است تمام رشته ها نیاز نباشد و در صورتی که یک جا اضافه کنید آش خیلی سفت شود.) اگر آش خیلی سفت شد می توانید کمی آب جوش اضافه کرده تا رقیق شود.

   

  در قابلمه را نیمه بگذارید و روی حرارت ملایم اجازه دهید تا رشته ها خوب پخته شده و لعاب بیندازند. در این حین گاهی هم بزنید تا آش ته نگیرد. اگر پس از پخته شدن احساس کردید که آش بیش از اندازه سفت است، 1 الی 2 لیوان آب جوش اضافه کرده بگذارید چند قل ریز بزند تا آش به غلظت دلخواه برسد. (در نظر داشته باشید آش پس از سرد شدن معمولا کمی سفت تر خواهد شد)

   

  وقتی آش به خوبی جا افتاد و مواد جدا از هم نبود، آش رشته خوشمزه شما آماده است. می توانید مقداری از نعناع داغ و کشک را در حین پخت هم اضافه کرده تا طعم آن ها به خورد آش رود.

  کمی از طعم آش را بچشید و اگر نیاز بود کمی نمک اضافه کنید و اجازه دهید چند جوش بزند تا نمک به خورد آش برود. در آخر آش را در ظرف های مناسب سرو کرده و روی آن را با کشک، پیاز داغ، نعناع داغ و سیر داغ تزئین کنید. نوش جان.

   

   

  – برای تهیه نعناع داغ، ابتدا روغن را درون تابه ای داغ کنید سپس چند قاشق نعناع خشک داخل روغن بریزید و کمی تفت دهید و سریع از روی حرارت بردارید تا نعناع سیاه نشود.

  – می توانید حبوبات را هم زمان در یک قابلمه هم بپزید اما ممکن است رنگ آش شما تیره شود.

  – می توانید در صورت تمایل به جای عدس، ماش داخل آش بریزید.

  – زمان پخت حبوبات معمولا 3 ساعت تا 3 ساعت و نیم طول می کشد.

  – آش رشته نذری را هم میتوانید با همین دستور تهیه کنید.

   

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

   

  خوشحال می شویم آش رشته را طبق دستور ایران کوک تهیه کرده و عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام با هشتگ آشپزی_ایران_کوک به اشتراک بگذارید.

   

  بسیار عالی بود ممنون

  متشکر از توضیحات ساده و روان
  منم اولین بارمه میخام بپزم

  خواهش میکنم. موفق باشید.

  سلام ممنون از دستور خوبی ک دادید
  ببخشید این دستوری ک نوشتید برای چند نفر هست؟

  برای چند نفره این مواد؟
  چرا نصف دستورای این سایت مشخص نیست برا چند نفره؟

  وااا،نوشته بالاش که برای ده نفر

  عزیزم کامنت من برای سال ۹۶ بوده. اون زمان اکثر دستورای سایت تعداد نفرات نداشت‌. بانو جان لطف کردن و اضافه کردن بعدا.

  سلام .. کشک روش چطور درست کنم ؟؟

  خیییییییبببببلی خوب بودممنون ازلطفتون

  سلام من درست کردم عالی شد میشه یکم از لوبیا چیتی رو لوبیا قرمز بریزیم؟ خوشمزه تر نمیشه؟

  واسه چند نفره

  این دستور برای چند نفره؟

  سلام زمان پخت حبوبات چقدر باشه

  ۱۰ تا پیاز؟؟؟؟؟

  سلام
  عزیز آش رشته آرد نمیخواد عایا؟!?

  سلام. نجمه جان رشته آشی خودش لعاب میندازه به آرد احتیاجی نیست!

  خانوم عزیز اگه توجه کرده باشین و کاملا توضیحات رو خونده باشین اونم حتما دیدین

  عالی ساده

  Mercy

  سلام عزیزان چرا کشک من میبره در مرحله آخر کشک رو میجوشونم و میریزم تو آش که یکم خنک شده و از جوش افتاده لطفاً راهنمایی کنید

  بهناز جان کشک رو باید وقتی به آش اضافه کنی که روی حرارت قرار داره ، مرتب هم باید هم بزنی تا داخل آش حل شه و کمی که جوشید از روی حرارت برداری 🙂

  من اش رشته زیاد درست میکنم کشک رو با آب سرد حل کن یواش یواش به اش درحال جوش خوردن اضافه کن و هم بزن
  میتونین دوغ گازدار هم اضافه کنین به اش رسته مزه اش عالی میشه

  کشک اصلا نباید بجوشه…در حد چن دقه بدون جوشیدن بمونه..بعد شعله باید خاموش چه…بعدش هم چن دقیقه قابلمه رو از روی حرارت برداری و کنار بگذاری و دربش رو نگیری…اش بهتر جا میفته

  ممنون از شما. در مورد استفاده از کشک توی آش توی مطلب آش کشک بیشتر توضیح داده شده.

  من عاشق اش رشتم ولی مامانم برام درس نمیکنه همیشه میگه سخته و ازبیرون میخره منم غذاهای بیرون و دوس ندارم تصمیم گرفتم خودم درس کنم به نظرتون میتونم …؟؟؟بازم ممنون از مطالبتون

  مهتا جان منم اولین بار که اش رشته درست کردم دبیرستانی بودم ! خودمم باورم نمیشد بتونم یه دیگ بزرگ آش رشته درست کنم اما به تشویق اطرافیان دست به کار شدم و نتیجه عالی شد … مطمئنم تو هم میتونی عزیزم 🙂

  خیلی خیلی عالییییییییییییی بودمن اش زیاددرست میکنم ولی اینو ازهمه بیشتردوست داشتم ممنون

  سلام . با تشکر از توضیحات خوبتون

  خـــوب و عـــالی

  عالی بود

  مرسی

  بین سایر آموزش دهنده ها بهترین و کاملترین آموزش رو داشتین ممنونم از راهنماییتون:منتظر آموزشای فوق العادتون هستیم

  خیلی ممنون

  سلام سایتتون واقعا بی نظیره مرسی من تازه عروسم زیادم آشپزی بلد نیستم اموزش تصویری خیلی کمکم میکنه واقعا ممنون

  سلام بسیار عالی

  سلام.من میخوام برای 2نفر اش بذارم اندازه مواد رو نصف کنم؟

  مریم جان میتونی با نصف این مقدار هم آش تهیه کنی 🙂

  لطفا طرز تهیه کیک اسفنجی رو برام ایمیل کنید البته در صورت امکان با تشکر

  فاطمه جان دستور کیک اسفنجی در بخش کیک ها هست که میتونی مطالعه کنی 🙂

  ممنون عزیزم واقعا که خیلی خیلی عالی بود

  وقتی سه لیوان آب رو نخود لوبیا ریختیم تا بپزه خووووو آبه تبخیر میشه ما بازم باید آب اضاف کنیم

  آرزو جون باید حرارت ملایم باشه ، میتونی برای شروع آب بیشتری هم بریزی ، اگه بازم خواستی آب اضافه کنی باید کم کم و البته آب جوش بریزی ،اینو میتونی با توجه به غلظت آش متوجه شی 🙂

  سلام خانومی .
  خسته نباشی…

  نیلوفر جان ، منظورت از 20 عدد سیر حبه است یا بوته ؟

  با تشکر

  ممنون مریم جان ، منظورم حبه است ، 20 تا حبه حدود 4 تا بوته میشه

  دیدگاه *

  نام (ضروری)

  ایمیل (منتشر نخواهد شد) (ضروری)

  Δdocument.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  آموزش آشپزی|فال شیخ بهایی|تزیین غذا | رژیم چاقی و لاغری

  غذای اصلی | کیک و شیرینی | تغذیه و سلامتی | Feed

  © 2016 ایران کوک: هر گونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد لازم به ذکر است که مسئولیت عواقب پزشکی در خصوص بخش رژیم های غذایی بر عهده خوانندگان محترم می باشد.

  امتیاز دهید


  3.4
  از

  640

  خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

  آش رشته یکی از محبوب ترین آش های ایرانی می باشد. این آش جزو غذاهای سنتی ایران محسوب میشه که هم به عنوان غذای اصلی و هم به عنوان پیش غذا می توان آن را سرو کرد.

  در فصل پاییز و زمستان، لذت خوردن یک کاسه آش رشته داغ را نمی توان با چیز دیگری مقایسه کرد. طبخ آش رشته در دورهمی ها را شاید بتوان یکی از رسوم ایرانی به حساب آورد. همچنین در مناسبت های خاص مثل شب یلدا، چهارشنبه سوری و سیزده بدر، معمولا برای عصرانه این آش خوشمزه را تهیه می کنند.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  آش رشته نذری هم جایگاه ویژه ای در بین تمام انواع آش نذری دارد. با عطر و طعمی بی نظیر که لذت خوردن آن را دو چندان می کند. همچنین در ماه رمضان روزه داران برای سفره افطار آش رشته تهیه می کنند. آش شله قلمکار و آش کشک هم از دیگر از آش های سنتی ایرانی هستند که اغلب به عنوان نذری استفاده میشوند.

   

  شاید تهیه آش رشته برای خیلی از خانوم ها سخت به نظر برسد، به خصوص وقتی برای تعداد زیادی طبخ شود. اما شما با دانستن ترفند های آش رشته خوشمزه میتوانید بهترین نوع آن را آماده کنید.

  ایران کوک در این مطلب طرز تهیه آش رشته مجلسی با تمام فوت و فن های جا افتادن و خوشمزه تر شدن آن را به شما آموزش می دهد. در دستور آش رشته برای 10 نفر با ما همراه شوید.

   

 • طرز تهیه پیتزا سبزیجات ایتالیایی
 •  

   

   

  برای تهیه آش رشته لازم است که حبوبات به جز عدس را از روز قبل و برای 24 ساعت خیس کرده و چند مرتبه آب آن ها را عوض کنید تا نفخ حبوبات گرفته شود. (عدس نیازی به خیساندن از قبل ندارد، زیرا در این صورت حین پخت وا می ورد)

   

  لوبیا قرمز، لوبیا چیتی و نخود را به طور جداگانه بپزید. عدس را نیم پز کنید. (نیم پز یعنی وقت بین دو انگشت فشار دهید سفت است ولی له می شود) توجه کنید که عدس حتما باید نیم پز شود، در غیر این صورت داخل آش له می شود.

   

  در قابلمه که گنجایش مواد را دارد و میخواهید آش را درون آن تهیه کنید، پیاز ها را نگینی خرد کرده و درون آن تفت دهید تا رنگ آن ها طلایی روشن شود. سپس زردچوبه و فلفل را اضافه کرده و تفت دهید تا خامی آن ها گرفته شده و عطر مواد بلند شود.

   

  در این مرحله حبوبات پخته شده را درون قابلمه ریخته و به مقدار لازم آب اضافه کنید. در قابلمه را ببندید تا آب به جوش بیاید. (می توانید برای لعاب، غلظت و طعم آش، به جای آب از آب گوشت یا آب قلم استفاده کنید) همچنین برای لعاب بیشتر آش می توانید در این مرحله 1 قاشق غذاخوری آرد و یا جو پرک اضافه کنید.

   

  وقتی آب جوش آمد سبزی آش را به محتویات درون قابلمه اضافه کنید. حرارت را روی ملایم قرار داده تا سبزی آهسته پخته شود و آش لعاب بیندازد.

   

  پس از پخته شدن سبزی ها حالا نوبت اضافه کردن رشته آشی می باشد. رشته ها را بشکنید و کمی خرد کنید. (نباید خیلی خرد کنید زیرا ممکن است داخل آش له شود و شکل آن خراب شود) رشته ها را کم کم اضافه کنید و آرام هم بزنید تا رشته ها از هم باز شوند.

  (ممکن است تمام رشته ها نیاز نباشد و در صورتی که یک جا اضافه کنید آش خیلی سفت شود.) اگر آش خیلی سفت شد می توانید کمی آب جوش اضافه کرده تا رقیق شود.

   

  در قابلمه را نیمه بگذارید و روی حرارت ملایم اجازه دهید تا رشته ها خوب پخته شده و لعاب بیندازند. در این حین گاهی هم بزنید تا آش ته نگیرد. اگر پس از پخته شدن احساس کردید که آش بیش از اندازه سفت است، 1 الی 2 لیوان آب جوش اضافه کرده بگذارید چند قل ریز بزند تا آش به غلظت دلخواه برسد. (در نظر داشته باشید آش پس از سرد شدن معمولا کمی سفت تر خواهد شد)

   

  وقتی آش به خوبی جا افتاد و مواد جدا از هم نبود، آش رشته خوشمزه شما آماده است. می توانید مقداری از نعناع داغ و کشک را در حین پخت هم اضافه کرده تا طعم آن ها به خورد آش رود.

  کمی از طعم آش را بچشید و اگر نیاز بود کمی نمک اضافه کنید و اجازه دهید چند جوش بزند تا نمک به خورد آش برود. در آخر آش را در ظرف های مناسب سرو کرده و روی آن را با کشک، پیاز داغ، نعناع داغ و سیر داغ تزئین کنید. نوش جان.

   

   

  – برای تهیه نعناع داغ، ابتدا روغن را درون تابه ای داغ کنید سپس چند قاشق نعناع خشک داخل روغن بریزید و کمی تفت دهید و سریع از روی حرارت بردارید تا نعناع سیاه نشود.

  – می توانید حبوبات را هم زمان در یک قابلمه هم بپزید اما ممکن است رنگ آش شما تیره شود.

  – می توانید در صورت تمایل به جای عدس، ماش داخل آش بریزید.

  – زمان پخت حبوبات معمولا 3 ساعت تا 3 ساعت و نیم طول می کشد.

  – آش رشته نذری را هم میتوانید با همین دستور تهیه کنید.

   

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

   

  خوشحال می شویم آش رشته را طبق دستور ایران کوک تهیه کرده و عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام با هشتگ آشپزی_ایران_کوک به اشتراک بگذارید.

   

  بسیار عالی بود ممنون

  متشکر از توضیحات ساده و روان
  منم اولین بارمه میخام بپزم

  خواهش میکنم. موفق باشید.

  سلام ممنون از دستور خوبی ک دادید
  ببخشید این دستوری ک نوشتید برای چند نفر هست؟

  برای چند نفره این مواد؟
  چرا نصف دستورای این سایت مشخص نیست برا چند نفره؟

  وااا،نوشته بالاش که برای ده نفر

  عزیزم کامنت من برای سال ۹۶ بوده. اون زمان اکثر دستورای سایت تعداد نفرات نداشت‌. بانو جان لطف کردن و اضافه کردن بعدا.

  سلام .. کشک روش چطور درست کنم ؟؟

  خیییییییبببببلی خوب بودممنون ازلطفتون

  سلام من درست کردم عالی شد میشه یکم از لوبیا چیتی رو لوبیا قرمز بریزیم؟ خوشمزه تر نمیشه؟

  واسه چند نفره

  این دستور برای چند نفره؟

  سلام زمان پخت حبوبات چقدر باشه

  ۱۰ تا پیاز؟؟؟؟؟

  سلام
  عزیز آش رشته آرد نمیخواد عایا؟!?

  سلام. نجمه جان رشته آشی خودش لعاب میندازه به آرد احتیاجی نیست!

  خانوم عزیز اگه توجه کرده باشین و کاملا توضیحات رو خونده باشین اونم حتما دیدین

  عالی ساده

  Mercy

  سلام عزیزان چرا کشک من میبره در مرحله آخر کشک رو میجوشونم و میریزم تو آش که یکم خنک شده و از جوش افتاده لطفاً راهنمایی کنید

  بهناز جان کشک رو باید وقتی به آش اضافه کنی که روی حرارت قرار داره ، مرتب هم باید هم بزنی تا داخل آش حل شه و کمی که جوشید از روی حرارت برداری 🙂

  من اش رشته زیاد درست میکنم کشک رو با آب سرد حل کن یواش یواش به اش درحال جوش خوردن اضافه کن و هم بزن
  میتونین دوغ گازدار هم اضافه کنین به اش رسته مزه اش عالی میشه

  کشک اصلا نباید بجوشه…در حد چن دقه بدون جوشیدن بمونه..بعد شعله باید خاموش چه…بعدش هم چن دقیقه قابلمه رو از روی حرارت برداری و کنار بگذاری و دربش رو نگیری…اش بهتر جا میفته

  ممنون از شما. در مورد استفاده از کشک توی آش توی مطلب آش کشک بیشتر توضیح داده شده.

  من عاشق اش رشتم ولی مامانم برام درس نمیکنه همیشه میگه سخته و ازبیرون میخره منم غذاهای بیرون و دوس ندارم تصمیم گرفتم خودم درس کنم به نظرتون میتونم …؟؟؟بازم ممنون از مطالبتون

  مهتا جان منم اولین بار که اش رشته درست کردم دبیرستانی بودم ! خودمم باورم نمیشد بتونم یه دیگ بزرگ آش رشته درست کنم اما به تشویق اطرافیان دست به کار شدم و نتیجه عالی شد … مطمئنم تو هم میتونی عزیزم 🙂

  خیلی خیلی عالییییییییییییی بودمن اش زیاددرست میکنم ولی اینو ازهمه بیشتردوست داشتم ممنون

  سلام . با تشکر از توضیحات خوبتون

  خـــوب و عـــالی

  عالی بود

  مرسی

  بین سایر آموزش دهنده ها بهترین و کاملترین آموزش رو داشتین ممنونم از راهنماییتون:منتظر آموزشای فوق العادتون هستیم

  خیلی ممنون

  سلام سایتتون واقعا بی نظیره مرسی من تازه عروسم زیادم آشپزی بلد نیستم اموزش تصویری خیلی کمکم میکنه واقعا ممنون

  سلام بسیار عالی

  سلام.من میخوام برای 2نفر اش بذارم اندازه مواد رو نصف کنم؟

  مریم جان میتونی با نصف این مقدار هم آش تهیه کنی 🙂

  لطفا طرز تهیه کیک اسفنجی رو برام ایمیل کنید البته در صورت امکان با تشکر

  فاطمه جان دستور کیک اسفنجی در بخش کیک ها هست که میتونی مطالعه کنی 🙂

  ممنون عزیزم واقعا که خیلی خیلی عالی بود

  وقتی سه لیوان آب رو نخود لوبیا ریختیم تا بپزه خووووو آبه تبخیر میشه ما بازم باید آب اضاف کنیم

  آرزو جون باید حرارت ملایم باشه ، میتونی برای شروع آب بیشتری هم بریزی ، اگه بازم خواستی آب اضافه کنی باید کم کم و البته آب جوش بریزی ،اینو میتونی با توجه به غلظت آش متوجه شی 🙂

  سلام خانومی .
  خسته نباشی…

  نیلوفر جان ، منظورت از 20 عدد سیر حبه است یا بوته ؟

  با تشکر

  ممنون مریم جان ، منظورم حبه است ، 20 تا حبه حدود 4 تا بوته میشه

  دیدگاه *

  نام (ضروری)

  ایمیل (منتشر نخواهد شد) (ضروری)

  Δdocument.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  آموزش آشپزی|فال شیخ بهایی|تزیین غذا | رژیم چاقی و لاغری

  غذای اصلی | کیک و شیرینی | تغذیه و سلامتی | Feed

  © 2016 ایران کوک: هر گونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد لازم به ذکر است که مسئولیت عواقب پزشکی در خصوص بخش رژیم های غذایی بر عهده خوانندگان محترم می باشد.

  امتیاز دهید


  3.4
  از

  640

  خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

  آش رشته یکی از محبوب ترین آش های ایرانی می باشد. این آش جزو غذاهای سنتی ایران محسوب میشه که هم به عنوان غذای اصلی و هم به عنوان پیش غذا می توان آن را سرو کرد.

  در فصل پاییز و زمستان، لذت خوردن یک کاسه آش رشته داغ را نمی توان با چیز دیگری مقایسه کرد. طبخ آش رشته در دورهمی ها را شاید بتوان یکی از رسوم ایرانی به حساب آورد. همچنین در مناسبت های خاص مثل شب یلدا، چهارشنبه سوری و سیزده بدر، معمولا برای عصرانه این آش خوشمزه را تهیه می کنند.

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

  آش رشته نذری هم جایگاه ویژه ای در بین تمام انواع آش نذری دارد. با عطر و طعمی بی نظیر که لذت خوردن آن را دو چندان می کند. همچنین در ماه رمضان روزه داران برای سفره افطار آش رشته تهیه می کنند. آش شله قلمکار و آش کشک هم از دیگر از آش های سنتی ایرانی هستند که اغلب به عنوان نذری استفاده میشوند.

   

  شاید تهیه آش رشته برای خیلی از خانوم ها سخت به نظر برسد، به خصوص وقتی برای تعداد زیادی طبخ شود. اما شما با دانستن ترفند های آش رشته خوشمزه میتوانید بهترین نوع آن را آماده کنید.

  ایران کوک در این مطلب طرز تهیه آش رشته مجلسی با تمام فوت و فن های جا افتادن و خوشمزه تر شدن آن را به شما آموزش می دهد. در دستور آش رشته برای 10 نفر با ما همراه شوید.

   

 • طرز تهیه سرکه سیب دکتر خیراندیش
 •  

   

   

  برای تهیه آش رشته لازم است که حبوبات به جز عدس را از روز قبل و برای 24 ساعت خیس کرده و چند مرتبه آب آن ها را عوض کنید تا نفخ حبوبات گرفته شود. (عدس نیازی به خیساندن از قبل ندارد، زیرا در این صورت حین پخت وا می ورد)

   

  لوبیا قرمز، لوبیا چیتی و نخود را به طور جداگانه بپزید. عدس را نیم پز کنید. (نیم پز یعنی وقت بین دو انگشت فشار دهید سفت است ولی له می شود) توجه کنید که عدس حتما باید نیم پز شود، در غیر این صورت داخل آش له می شود.

   

  در قابلمه که گنجایش مواد را دارد و میخواهید آش را درون آن تهیه کنید، پیاز ها را نگینی خرد کرده و درون آن تفت دهید تا رنگ آن ها طلایی روشن شود. سپس زردچوبه و فلفل را اضافه کرده و تفت دهید تا خامی آن ها گرفته شده و عطر مواد بلند شود.

   

  در این مرحله حبوبات پخته شده را درون قابلمه ریخته و به مقدار لازم آب اضافه کنید. در قابلمه را ببندید تا آب به جوش بیاید. (می توانید برای لعاب، غلظت و طعم آش، به جای آب از آب گوشت یا آب قلم استفاده کنید) همچنین برای لعاب بیشتر آش می توانید در این مرحله 1 قاشق غذاخوری آرد و یا جو پرک اضافه کنید.

   

  وقتی آب جوش آمد سبزی آش را به محتویات درون قابلمه اضافه کنید. حرارت را روی ملایم قرار داده تا سبزی آهسته پخته شود و آش لعاب بیندازد.

   

  پس از پخته شدن سبزی ها حالا نوبت اضافه کردن رشته آشی می باشد. رشته ها را بشکنید و کمی خرد کنید. (نباید خیلی خرد کنید زیرا ممکن است داخل آش له شود و شکل آن خراب شود) رشته ها را کم کم اضافه کنید و آرام هم بزنید تا رشته ها از هم باز شوند.

  (ممکن است تمام رشته ها نیاز نباشد و در صورتی که یک جا اضافه کنید آش خیلی سفت شود.) اگر آش خیلی سفت شد می توانید کمی آب جوش اضافه کرده تا رقیق شود.

   

  در قابلمه را نیمه بگذارید و روی حرارت ملایم اجازه دهید تا رشته ها خوب پخته شده و لعاب بیندازند. در این حین گاهی هم بزنید تا آش ته نگیرد. اگر پس از پخته شدن احساس کردید که آش بیش از اندازه سفت است، 1 الی 2 لیوان آب جوش اضافه کرده بگذارید چند قل ریز بزند تا آش به غلظت دلخواه برسد. (در نظر داشته باشید آش پس از سرد شدن معمولا کمی سفت تر خواهد شد)

   

  وقتی آش به خوبی جا افتاد و مواد جدا از هم نبود، آش رشته خوشمزه شما آماده است. می توانید مقداری از نعناع داغ و کشک را در حین پخت هم اضافه کرده تا طعم آن ها به خورد آش رود.

  کمی از طعم آش را بچشید و اگر نیاز بود کمی نمک اضافه کنید و اجازه دهید چند جوش بزند تا نمک به خورد آش برود. در آخر آش را در ظرف های مناسب سرو کرده و روی آن را با کشک، پیاز داغ، نعناع داغ و سیر داغ تزئین کنید. نوش جان.

   

   

  – برای تهیه نعناع داغ، ابتدا روغن را درون تابه ای داغ کنید سپس چند قاشق نعناع خشک داخل روغن بریزید و کمی تفت دهید و سریع از روی حرارت بردارید تا نعناع سیاه نشود.

  – می توانید حبوبات را هم زمان در یک قابلمه هم بپزید اما ممکن است رنگ آش شما تیره شود.

  – می توانید در صورت تمایل به جای عدس، ماش داخل آش بریزید.

  – زمان پخت حبوبات معمولا 3 ساعت تا 3 ساعت و نیم طول می کشد.

  – آش رشته نذری را هم میتوانید با همین دستور تهیه کنید.

   

  طرز تهیه آش رشته رستورانی

   

  خوشحال می شویم آش رشته را طبق دستور ایران کوک تهیه کرده و عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام با هشتگ آشپزی_ایران_کوک به اشتراک بگذارید.

   

  بسیار عالی بود ممنون

  متشکر از توضیحات ساده و روان
  منم اولین بارمه میخام بپزم

  خواهش میکنم. موفق باشید.

  سلام ممنون از دستور خوبی ک دادید
  ببخشید این دستوری ک نوشتید برای چند نفر هست؟

  برای چند نفره این مواد؟
  چرا نصف دستورای این سایت مشخص نیست برا چند نفره؟

  وااا،نوشته بالاش که برای ده نفر

  عزیزم کامنت من برای سال ۹۶ بوده. اون زمان اکثر دستورای سایت تعداد نفرات نداشت‌. بانو جان لطف کردن و اضافه کردن بعدا.

  سلام .. کشک روش چطور درست کنم ؟؟

  خیییییییبببببلی خوب بودممنون ازلطفتون

  سلام من درست کردم عالی شد میشه یکم از لوبیا چیتی رو لوبیا قرمز بریزیم؟ خوشمزه تر نمیشه؟

  واسه چند نفره

  این دستور برای چند نفره؟

  سلام زمان پخت حبوبات چقدر باشه

  ۱۰ تا پیاز؟؟؟؟؟

  سلام
  عزیز آش رشته آرد نمیخواد عایا؟!?

  سلام. نجمه جان رشته آشی خودش لعاب میندازه به آرد احتیاجی نیست!

  خانوم عزیز اگه توجه کرده باشین و کاملا توضیحات رو خونده باشین اونم حتما دیدین

  عالی ساده

  Mercy

  سلام عزیزان چرا کشک من میبره در مرحله آخر کشک رو میجوشونم و میریزم تو آش که یکم خنک شده و از جوش افتاده لطفاً راهنمایی کنید

  بهناز جان کشک رو باید وقتی به آش اضافه کنی که روی حرارت قرار داره ، مرتب هم باید هم بزنی تا داخل آش حل شه و کمی که جوشید از روی حرارت برداری 🙂

  من اش رشته زیاد درست میکنم کشک رو با آب سرد حل کن یواش یواش به اش درحال جوش خوردن اضافه کن و هم بزن
  میتونین دوغ گازدار هم اضافه کنین به اش رسته مزه اش عالی میشه

  کشک اصلا نباید بجوشه…در حد چن دقه بدون جوشیدن بمونه..بعد شعله باید خاموش چه…بعدش هم چن دقیقه قابلمه رو از روی حرارت برداری و کنار بگذاری و دربش رو نگیری…اش بهتر جا میفته

  ممنون از شما. در مورد استفاده از کشک توی آش توی مطلب آش کشک بیشتر توضیح داده شده.

  من عاشق اش رشتم ولی مامانم برام درس نمیکنه همیشه میگه سخته و ازبیرون میخره منم غذاهای بیرون و دوس ندارم تصمیم گرفتم خودم درس کنم به نظرتون میتونم …؟؟؟بازم ممنون از مطالبتون

  مهتا جان منم اولین بار که اش رشته درست کردم دبیرستانی بودم ! خودمم باورم نمیشد بتونم یه دیگ بزرگ آش رشته درست کنم اما به تشویق اطرافیان دست به کار شدم و نتیجه عالی شد … مطمئنم تو هم میتونی عزیزم 🙂

  خیلی خیلی عالییییییییییییی بودمن اش زیاددرست میکنم ولی اینو ازهمه بیشتردوست داشتم ممنون

  سلام . با تشکر از توضیحات خوبتون

  خـــوب و عـــالی

  عالی بود

  مرسی

  بین سایر آموزش دهنده ها بهترین و کاملترین آموزش رو داشتین ممنونم از راهنماییتون:منتظر آموزشای فوق العادتون هستیم

  خیلی ممنون

  سلام سایتتون واقعا بی نظیره مرسی من تازه عروسم زیادم آشپزی بلد نیستم اموزش تصویری خیلی کمکم میکنه واقعا ممنون

  سلام بسیار عالی

  سلام.من میخوام برای 2نفر اش بذارم اندازه مواد رو نصف کنم؟

  مریم جان میتونی با نصف این مقدار هم آش تهیه کنی 🙂

  لطفا طرز تهیه کیک اسفنجی رو برام ایمیل کنید البته در صورت امکان با تشکر

  فاطمه جان دستور کیک اسفنجی در بخش کیک ها هست که میتونی مطالعه کنی 🙂

  ممنون عزیزم واقعا که خیلی خیلی عالی بود

  وقتی سه لیوان آب رو نخود لوبیا ریختیم تا بپزه خووووو آبه تبخیر میشه ما بازم باید آب اضاف کنیم

  آرزو جون باید حرارت ملایم باشه ، میتونی برای شروع آب بیشتری هم بریزی ، اگه بازم خواستی آب اضافه کنی باید کم کم و البته آب جوش بریزی ،اینو میتونی با توجه به غلظت آش متوجه شی 🙂

  سلام خانومی .
  خسته نباشی…

  نیلوفر جان ، منظورت از 20 عدد سیر حبه است یا بوته ؟

  با تشکر

  ممنون مریم جان ، منظورم حبه است ، 20 تا حبه حدود 4 تا بوته میشه

  دیدگاه *

  نام (ضروری)

  ایمیل (منتشر نخواهد شد) (ضروری)

  Δdocument.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  آموزش آشپزی|فال شیخ بهایی|تزیین غذا | رژیم چاقی و لاغری

  غذای اصلی | کیک و شیرینی | تغذیه و سلامتی | Feed

  © 2016 ایران کوک: هر گونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد لازم به ذکر است که مسئولیت عواقب پزشکی در خصوص بخش رژیم های غذایی بر عهده خوانندگان محترم می باشد.

  دیدگاه‌ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *