طرز تهیه تاس کباب با مرغ سادهطرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

طرز تهیه پیتزا نیویورکی پیتزا نیویورکی یکی از انواع پیتزاهای خوشمزه و بین المللی است که طرفدارهای زیادی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پیتزا نیویورکی در …

طرز تهیه خوراک سبزیجات تنوری خوراک سبزیجات تنوری از غذاهای معروف بین المللی است که معمولا به صورت رژیمی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه کباب کوبیده بوقلمون کباب کوبیده بوقلمون یکی از محبوب ترین غذاهایی است که با گوشت بوقلمون پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کباب …

طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

تاس کباب یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که با دستورها و مواد بسیار متنوعی تهیه می شود. در تهیه این غذای خوشمزه از مواد غذایی بسیار متنوعی استفاده می شود و به همین دلیل انواع بسیار متنوعی دارد. البته تاس کباب به طور معمول به دو صورت تهیه می شود، روش اول تاس کباب گیاهی و روش دوم تاس کباب با مرغ یا گوشت است که هر کدام از این دو روش برای عده ای می تواند مناسب باشد. در صورتی که می خواهید این غذای خوشمزه را با گوشت تهیه کنید و منع مصرف گوشت قرمز دارید توصیه می کنیم این غذای خوشمزه را با گوشت مرغ درست کنید، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

برای تهیه تاس کباب مرغ ابتدا به ها را به همراه پیازها پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته آشپزخانه قرار می دهیم و به صورت حلقه ای برش می زنیم و کنار می گذاریم.به ها را نیز به صورت مکعب های درشت خرد می کنیم.

در این مرحله هویج ها را نیز با پوست کن تمیز می کنیم و می شوییم و حلقه ای خرد می کنیم و کنار می گذاریم.داخل تابه ای کوچک نصف قاشق غذاخوری روغن می ریزیم و روی حرارت کم قرار می دهیم.

سپس رب گوجه فرنگی را داخل آن می ریزیم و به مدت 1 دقیقه تفت می دهیم تا بوی خامی آن گرفته شود.بعد زردچوبه،فلفل سیاه را روی آن می پاشیم و مجددا تفت می دهیم و آبغوره را به همراه کمی آب اضافه می کنیم.

حالا مواد را مخلوط می کنیم تا سس خوش رنگی داشته باشیم و مواد خوب ترکیب شوند. سپس قابلمه ای را انتخاب می کنیم و به ترتیب مواد را داخل آن می چینیم.به این صورت که ابتدا گوشت های مرغ را قرار می دهیم

(دنبه هم می توانید اضافه کنید) و بعد هویج،آلو بخارا،پیاز و به را قرار می دهیم و در آخر سه لیوان آب و سس را روی مواد می ریزیم و حرارت را زیاد می کنیم تا آب به جوش بیاید و بعد حرارت را بسیار ملایم می کنیم.

 • دستور پخت شله زرد سریع
 • سپس درب قابلمه را می گذاریم تا مواد به مرور زمان طی تقریبا 2ساعت بپزد.بعد از گذشت زمان پخت طعم تاس کباب را می چشیم و سیب زمینی ها را پوست می گیریم و می شوییم و به صورت حلقه ای خرد می کنیم و روی مواد می چینیم

  (گوجه فرنگی را نیز می توانید حلقه کنید و روی مواد بچینید) 30 دقیقه تا 1 ساعت دیگر زمان می دهیم تا مواد کاملا بپزند.آب تاس کباب که غلیظ شد نمک غذا را اندازه می کنیم و تاس کباب را در ظرف می کشیم و همراه با پلو یا نان نوش جان کنید.

  براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی، رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در مدت کوتاهه. تا ۲ دی فرصت داری تا با خرید رژیم گروهی سه ماهه‌ی برنافیت، 1 ماه رژیم رایگان هدیه بگیری.

  

  طرز تهیه میرزا قاسمی میرزا قاسمی یکی از غذاهای بسیار محبوب و پر طرفدار ایرانی است که با بادمجان تهیه می شود. این …

  طرز تهیه حلوا جناغی حلوا جناغی یکی از انواع حلواهای خوشمزه و مجلسی است که با روش های متنوعی درست می شود، برای …

  طرز تهیه خورش کدو سبز خورش کدو امروزه یکی از محبوب ترین خوراک های گیاهی است. این سبک از غذا که صیفی جات …

  طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده
طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

  تاس کباب مرغ یکی از غذاهای سنتی و خوشمزه ایرانی است که با ترکیبات و مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه تاس کباب مرغ در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید.

  برای تهیه تاس کباب مرغ خوشمزه ابتدای کار گوشت مرغ را درون یک قابلمه حاوی آب قرار می دهیم، سپس قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم و اجازه می دهیم گوشت مرغ به مدت ۵ دقیقه درون آب جوش بماند.

  در این مرحله پس از گذشت این زمان، گوشت مرغ را از قابلمه خارج می کنیم، سپس درون یک تابه مناسب قرار می دهیم. در ادامه پوست پیاز ها و سیر را جدا می کنیم و می شوییم، سپس به صورت ورقه ای خرد می کنیم.

  حالا سیر و پیاز های ورقه ای را روی گوشت مرغ قرار می دهیم. در ادامه هویج را به همراه کدو سبز می شوییم، سپس پوست آن ها را جدا می کنیم و به صورت حلقه خرد کرده و روی گوشت مرغ می چینیم.

  در این مرحله پوست سیب زمینی ها را جدا می کنیم، سپس به همراه فلفل دلمه ای می شوییم و به صورت درشت خرد می کنیم و به همراه آلو ها به قابلمه اضافه می کنیم. در ادامه گوجه فرنگی ها را می شوییم.

  حالا گوجه فرنگی ها را به صورت حلقه ای برش می زنیم و روی دیگر مواد می چینیم. در ادامه رب گوجه فرنگی را با آب جوش، نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و پاپریکا مخلوط می کنیم، سپس به صورت پخش روی مواد درون قابلمه می ریزیم.

 • طرز تهیه باقلوا ترکی پسته ای
 • در این مرحله کره را به قابلمه اضافه می کنیم، سپس اجازه می دهیم تاس کباب جا بیفتد و آب اضافی درون قابلمه کشیده شود. در نهایت تاس کباب را درون ظرف مورد نظرمان می کشیم و به همراه نان سرو می کنیم.

  

  طرز تهیه دمی گوجه فرنگی با سیب زمینی دمی گوجه فرنگی یکی از غذاهای بسیار ساده و خوشمزه ایرانی است که از ترکیب برنج با گوجه فرنگی و سیب زمینی تهیه می …

  تاس کباب مرغ یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که با ترکیبات مختلفی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه تاس کباب مرغ در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

  برای تهیه تاس کباب مرغ خوشمزه در ابتدای کار پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کرده، سپس یک قابلمه مناسب روی حرارت زیاد قرار می دهیم. در ادامه مقداری روغن مایع به قابلمه اضافه کرده و بلافاصله پیاز را می افزاییم.طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

  حالا پیاز را تفت می دهیم تا سبک و شیشه ای شود و در همین حین هویج را شسته و پس از جدا کردن پوست آن، به صورت حلقه ای خرد می کنیم، سپس سینه مرغ را به صورت مکعبی خرد کرده و به قابلمه می افزاییم.

  در این مرحله هویج را به قابلمه اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم تا گوشت مرغ تغییر رنگ بدهد. حالا مقداری نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، ادویه کاری و مرزه خشک به قابلمه اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می دهیم تا ادویه ها سرخ شوند.

  زمانی که آب اضافی سینه مرغ کشیده شد، رب گوجه فرنگی را به قابلمه اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم تا بوی خامی رب گوجه فرنگی از بین رفته و رنگ باز کند. حالا فلفل دلمه ای را به صورت خلالی خرد می کنیم.

  در ادامه فلفل دلمه ای را به قابلمه اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می دهیم تا بوی خامی آن از بین برود. حالا ۲ لیوان آب جوش را به قابلمه اضافه کرده و اجازه می دهیم مواد کاملا پخته و خوراک جا بیفتد.

  در اواسط پخت پوست سیب زمینی را جدا می کنیم و پس از شستن به صورت درشت خرد می کنیم. حالا آلو خورشتی را می شوییم، سپس به همراه سیب زمینی خردشده به قابلمه اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

  در ادامه درب قابلمه را بسته و اجازه می دهیم خوراک کاملا جا بیفتد و مواد به خوبی پخته شوند. ۱۰ دقیقه آخر پخت، مقداری گرد لیمو و زعفران دم کرده به قابلمه می افزاییم و مخلوط کرده، سپس سرو می کنیم. نوش جان.

  طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

  تاس کباب

  تاس کباب یکی از غذاهای سنتی و قدیمی ایرانی است که در میان ایرانیان از محبوبیت خاصی برخوردار است. این غذای خوشمزه شباهت هایی به کباب دیگی دارد ولی مواد آن کمی متفاوت است ، تاس کباب با گوشت ، پیاز ، سیب زمینی ، گوجه فرنگی و .. تهیه می شود.تهیه تاس کباب از زمان قاجار آمده است آنها با گوشت آهو یا قوچ و بز این غذا را تهیه می کردند و یک خوراک بی نهایت خوشمزه است در بیشترها شهرها باتوجه به ذائقه و سلیقه مختلف ممکن است مواد کم و زیاد شوند مه ما تصمیم گرفتیم بهترین رسپی را برای شما جمع آوری کنیم تا یک تاس کباب فوق العاده تهیه کنید. با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر تاس کباب تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری تاس کباب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی تاس کباب با پارسی دی همراه باشید.

   

  مواد لازم برای ۴ نفر

  طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده
طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

  دستور پخت

  ابتدا پیاز ها را پوست می گیریم سپس می شوییم و روی تخته آشپزخانه به صورت نگینی خرد می کنیم ، در ادامه در یک تابه مناسب روغن می ریزیم و حرارت را کم می کنیم تا داغ شود سپس پیازهای خرد شده را داخل تابه تفت می دهیم تا نرم شوند آنگاه گوشت چرخ کرده را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا رنگ آن تغییر کند و کمی سرخ شود.

  بجای گوشت چرخ کرده می توانید از گوشت خورشتی به اندازه مکعب های متوسط خرد کنید و با پیاز تفت دهید.پس از سرخ شدن گوشت ۲ لیوان آب به تابه اضافه می کنیم و ابتدا حرارت را زیاد می کنیم تا آب بجوش بیاید و آن وقت حرارت را متوسط می کنیم تا زودتر مغز پخت شود. گوشت پخته شده باید آب بسیار کمی داشته باشد چون تبخیر شده است.

  رب گوجه فرنگی را اضافه می کنیم و سیب زمینی ها را پوست می گیریم و می شوییم و به صورت حلقه حلقه برش می دهیم و روی گوشت مرتب می چینیم،سپس هویج را تمیز می کنیم و حلقه ای برش می دهیم و روی سیب زمینی ها می چینیم و در آخر به خرد شده و را به همراه گوجه فرنگی ها را نیز می شوییم و دایره دایره خرد می کنیم و روی مواد می چینیم.

  و روی مواد می چینیم و نمک،فلفل سیاه و زردچوبه روی مواد می پاشیم و نصف لیوان آب روی تاس کباب می ریزیم و درب تابه را می گذاریم.ابتدا حرارت را زیاد می کنیم تا بجوش بیاید سپس حرارت را کم می کنیم تا به مدت تقریبا ۲ ساعت بپزد در ۳۰ دقیقه انتهای آلو بخارا خیس خورد را نیز اضافه کنید و صبر کنید تا تا خوراک جا افتاده شود. تاس کباب آماده شده است می توانید آن را قبل از اینکه آب دیگر نداشته باشد از روی حرارت بر دارید و یا اگر تمایل دارید کمی آب داشته باشد زود تر زیر حرارت را خاموش کنید تا آب غذا تبخیر نشده باشد. این غذای اصیل و مقوی ایرانی را می توانید با نان یا پلو سرو کنید. نوش جان

  نکات پخت تاس کباب

 • طرز تهیه تیرامیسو با پتی بور و موز
 • تاس کباب به طور متداول با گوشت قرمز تهیه می شود ولی اگر شما به هر دلیل نمی خواهید از گوشت قرمز استفاده کنید می توانید این غذا را با مرغ طبخ کنید. برای این منظور کافیست گوشت قرمز را از مواد لازم حذف کرده و دو برابر آن گوشت مرغ اضافه کنید.

  همچنین ببینید

  طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

  مینویسم – مجله تفریحی ، آموزشی ، خبری ، هنری ، ورزشی ، سبک زندگی

  در این پست طرز تهیه تاس کباب با مرغ و به ساده مرحله به مرحله توضیح داده شده است.

  تاس کباب یکی از غذاهای سنتی ایران است که که دارای دستورات بسیار و متنوعی است و انواع مختلفی دارد. تاس کباب هم با مرغ طبخ می شود هم با گوشت. در ادامه این مطلب می توانید دستور پخت تاس کباب با مرغ و به را بخوانید. هم چنین شما می توانید مرغ را حذف کنید و گوشت را جایگزین کنید و همین دستور العمل را برای تاس کباب گوشت انجام دهید.

  تاس کباب را می توان یک غذای نونی دانست. در ادامه مواد مورد نیاز و مراحل پخت تاس کباب با مرغ و به ارائه شده است:

   

  طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

  طرز تهیه آش سبزی شیرازی خوشمزه اصیل + نکات طلایی

  طرز پخت زبان گوساله و مدت زمان لازم برای پختن

  طرز تهیه قورمه گوشت گوسفندی لذیذ به روش سنتی

  طرز پخت ماهی شیر رستورانی؛ خوشمزه و بدون بو

  طرز تهیه قنبر پلو شیرازی خوشمزه با گوشت قلقلی

  طرز تهیه آبگوشت مرغ مجلسی و نکات طلایی برای خوشمزه تر شدن آن

 • طرز تهیه سس سفید رستورانی
 • طرز تهیه انار پلو مجلسی با مرغ، خوشمزه و بی نظیر

  طرز تهیه دمی گوجه مجلسی با رنگ و طعم بی نظیر

  طرز تهیه گردو پلو مجلسی مخصوص، خوشمزه و پرخاصیت

  طرز تهیه فسنجون با گوشت قلقلی گیلانی، جا افتاده و خوشمزه

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

  اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

  طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

  Δdocument.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

  عناوین مهم

  طرز پخت خرچنگ ترد و خوشمزه خانگی + نحوه پاک کردن

  طرز تهیه کاری ژاپنی؛ خورشت ساده و خوشمزه

  طرز تهیه ژله دو رنگ ساده با پودر ژله؛ فوری و راحت

  طرز تهیه پاناکوتا وانیلی؛ دسر خوشمزه و ساده

  طرز تهیه کیک ردولوت مخملی قرمز با کرم پنیری

  طرز تهیه کاپ کیک یلدایی مجلسی به روش ساده

  طرز تهیه کیک شنی خوشمزه با بافت نرم و سبک

  فال شب یلدا حافظ ۱۴۰۱🍉 (با تفسیر متفاوت و خواندنی)

  آخرین دستور پخت ها و نکات آشپزی

  طرز تهیه حلوای هویج مخصوص شب یلدا؛ خوشمزه و خوشرنگ

  طرز تهیه چیز کیک انار برای شب یلدا (بسیار خوشمزه)

  طرز تهیه باترکریم برای روکش کیک؛ مرحله به مرحله

  طرز تهیه لاهماجون ترکی داخل تابه؛ خوشمزه و راحت

  طرز تهیه کیک ساده برای مهمانی (۴ کیک خوشمزه با مواد ساده)

  طرز تهیه کیک هندوانه؛ تمیز و حرفه ای مثل قنادی با عکس

  طرز تهیه پودینگ شکلاتی با بیسکویت پتی بور؛ خوشمزه و پرطرفدار

  طرز تهیه کیک قاشقی ساده و سریع، مرحله به مرحله
  طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

  طرز تهیه دسر خوشمزه و خوشگل (۳ دسر برای شب یلدا)

  طرز تهیه دسر شب یلدا لیوانی با ژله و شیر؛ شیک و مجلسی

  طرز تهیه دسر خرمالو با نشاسته و بیسکوئیت به روش ساده

  روش خشک کردن خرمالو روی بخاری، بدون تغییر رنگ

  طرز تهیه ملاس خرما؛ شربت مقوی و پرخاصیت و کابردهای آن

  طرز پخت کینوا مثل برنج برای سالاد به چند روش ساده

  طرز پخت لبو مجلسی به روش بازاری، خوشرنگ و خوشمزه

  تاس کباب مرغ یکی از انواع تاس کباب ها می باشد که بسیار ساده و خوشمزه است و برای کسانی که گوشت دوست ندارند گزینه مناسبی می باشد و شما می توانید با سبزیجات دلخواه مانند سیب زمینی این کباب خوشمزه را تهیه کنید. تاس کباب یکی از غذا های سنتی ایرانی می باشد که بیشتر افراد طعم و مزه آن را دوست دارند و در گذشته در ظرف های بزرگ روی آتش پخته می شده است. امروز در آشمزی طرز تهیه تاس کباب با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  ابتدا برای تهیه سس باید ۱ لیوان آب را داخل یک کاسه ریخته و ادویه ها و زعفران و کمی آبغوره یا آبلیموترش اضافه کنید و هم بزنید تا خوشرنگ شود.

  هویج و سیب زمینی و کدو و گوجه و پیاز را خوب بشورید. سبزیجات را بجز گوجه پوست بگیرید و به صورت حلقه ای برش بزنید. تکه های مرغ را که می توانید از مخلوط ران و سینه است خوب بشورید.

  کف قابلمه مورد نظر را کمی چرب کنید و مرغ را داخل آن بچینید و بعد سیب زمینی و هویج را اضافه کنید و پیاز و کدو و در انتها گوجه را روی مواد قرار دهید. باید مواد را به ترتیب سفتی داخل قابلمه قرار دهید تا زودتر پخته شود.

  بعد از اینکه همه لایه ها را چیدید باید آلو های خیس خورده را روی مواد قرار دهید و بعد سس را روی مواد بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و بگذارید تا سبزیجات و مرغ روی حرارت کم پخته و سس غلیظ شود. نوش جانطرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

  ذخیره نام، ایمیل و سایت توسط مرورگر برای ارسال دیدگاه در زمانی دیگر.

  طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

  تاس کباب مرغ یکی از غذا های بسیار مقوی و سالم و اصیل ایرانی است که شما می توانید آن را هم با برنج و هم با نان سرو و میل کنید. فرق اصلی و کلی این مدل تاس کباب با تاس کباب گوشت در استفاده کردن از مرغ و زمان پخت کوتاه تر آن نسبت گوشت می باشد و شما می توانید آن را به راحتی در منزل تهیه و میل کنید. همچنین این خوراک لذیذ و خوشمزه می تواند یک پیشنهاد عالی برای کسانی باشد که در برنامه غذایی روزانه خود به توصیه پزشک متخصص از مصرف و خوردن گوشت قرمز منع شده اند. امروز در آلامتو طرز تهیه تاس کباب مرغ و سیب زمینی ساده و مجلسی را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

  ابتدا پیاز ها را با آب سرد مقداری بشویید سپس آن ها را به شکل نگینی شده و ریز خرد کنید و بعد قابلمه ای را برداشته و درون آن مقدار کمی روغن مایع به همراه کره بریزید و آن را روی شعله گاز قرار دهید و زمان دهید تا روغن و کره مقداری گرم و آماده شوند و بعد پیاز ها را به آن اضافه کنید و کمی آن ها را تفت دهید تا پیاز ها سبک و طلایی شوند و بعد به آن ها مقداری زردچوبه و فلفل سیاه به همراه مقداری پودر پاپریکا اضافه کنید و در حد 1 دقیقه ای آن ها را نیز با پیاز ها تفت دهید. در این حین آلو های خشک را هم با آب سرد بشویید و سپس آن ها را درون ظرفی بریزید و به آن ها مقداری آب اضافه کنید و 15 تا 20 دقیقه ای زمان دهید تا درون آب خیس بخورند و آماده شوند.

  بعد از آن که پیاز ها را کمی تفت دادید به آن ران مرغ ها را نیز اضافه کنید و دو طرف آن ها را هم مقداری با پیاز ها تفت دهید و سرخ کنید تا کمی تغییر رنگ دهند سپس هویج و سیر و کدو را نیز با آب بشویید و پوست آن ها را بگیرید و آن ها را به شکل حلقه ای برش دهید و بعد از آن که کمی مرغ ها را با پیاز ها تفت دادید به آن ها هویج و سیر و کدو را هم به شکل لایه ای اضافه کنید و سیب زمینی و گوجه و فلفل دلمه ای ها را هم با آب بشویید و پوست سیب زمینی ها را بگیرید و آن ها را به شکل مکعبی با ابعاد متوسط برش دهید و خرد کنید و فلفل دلمه ای و گوجه ها را نیز به شکل نگینی و درشت خرد کرده و آن ها را هم به همراه آلو هایی که خیس کرده و بعد آن ها را آبکش کرده بودید به شکل لایه ای به قابلمه اضافه کنید.

  پس از آن که مواد را به شکل لایه ای روی یکدیگر قرار دادید درون ظرفی جدا 1 قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی را به همراه 1 پیمانه آب جوش اضافه کنید و خوب آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا رب درون آب جوش باز شود و بعد ترکیب آن ها را به مواد داخل قابلمه اضافه کنید و مجدد بقیه رب گوجه را نیز به همین شکل و به ازای هر قاشق غذا خوری رب 1 پیمانه آب جوش اضافه کرده و مجدد ترکیب آن ها را پشت هم و بدون فاصله به مواد داخل قابلمه اضافه کنید و در آخر نیز به مواد مقداری نمک هم اضافه کرده و شعله گاز را کم کنید و درب قابلمه را نیمه باز قرار دهید و اجازه دهید تا مواد با یکدیگر تقریباً به مدت 1ساعت و نیم به آرامی پخته و آماده شوند و بعد از آن هم تاس کباب مرغ و سیب زمینی خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جانطرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

  طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

  ✚ در صورت تمایل می توانید به جای ران مرغ سینه مرغ را نیز جایگزین آن کنید.

  طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

 • طرز تهیه سوپ جو با قارچ و سس سفید
 • تاس کباب از انواع غذاهای خوشمزه و خوش طعم کشور های آسیایی است که با روش های متفاوتی پخته می شود, در ادامه این مطلب طرز تهیه تاس کباب مرغ را به صورت مرحله به مرحله مشاهده خواهید کرد.

  تاس کباب از جمله غذاهای ایرانی می باشد که به روش های مختلفی و با مواد غذایی متفاوتی ساخته می شود که هر کدام از روش ساخت این غذا طرفداران خود را دارد، از این رو ما در این مطلب به شما طرز تهیه تاس کباب مرغ را آموزش خواهیم داد.

  تاس کباب به و تاس کباب مرغ از انواع تاس کباب های خوشمزه و پرطرفدار هستند, در طرز تهیه تاس کباب مرغ از سینه مرغ استفاده می شود و در دستور ساخت تاس کباب به از گوشت قرمز استفاده می شود.

  یتیمچه و تاس کباب از انواع غذاهای خوشمزه و خوش طعم هستند که با سبزیجات و ادویه های مختلف تهیه می شوند و شما می توانید این غذا ها را به همراه نان و سبزی خوردن میل کنید.

  طرز تهیه تاس کباب با مرغ ساده

  در دستور پخت تاس کباب مرغ ابتدا بادمجان و کدو و ۲ عدد از گوجه فرنگی ها و سیب زمینی را به صورت حلقه ای برش بزنید سپس بادمجان ها حلقه ای را با مقداری روغن سرخ کنید.

  سینه مرغ را به شکل مکعبی خرد نمایید سپس پوست سیر را بگیرید و سیب زمینی های حلقه ای برش زده را در کف تابه بزرگی بچینید و تکه های مرغ را مابین سیب زمینی های خرد شده قرار دهید مقداری از ادویه ها را روی سیب زمینی و تکه های مرغ بپاشید سپس کدوها را روی مرغ و سیب زمینی های خرد شده بچینید و دوباره مقداری از ادویه ها را روی این مواد بریزید.

  گوجه فرنگی های خرد شده را روی کدوها بچینید و دوباره ادویه ها را روی گوجه فرنگی ها بریزید سپس نمک را روی مواد تاس کباب بریزید و بادمجان های سرخ شده را روی مواد مواد تاس کباب بچینید و پیازچه خرد شده را مابین مواد تاس کباب بریزید و باقی مانده کدو ها را روی مواد تاس کباب بچینید و ادویه ها را مجددا روی مواد بپاشید و باقی مانده مرغ های خرد شده را مابین مواد بریزید.

  در مرحله بعد باید سس تاس کباب را تهیه کنید. برای تهیه سس مخصوص تاس کباب گوجه فرنگی های باقی مانده را به ۴ قسمت برش بزنید و سپس گوجه فرنگی ها را به همراه سیر و پیاز کاراملی و روغن و زعفران در مخلوط کن بریزید و همه این مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید سپس مقداری نمک به سس تاس کباب اضافه کنید و سس تاس کباب را روی تاس کباب بریزید. اگر تمایل دارید که تاس کباب مقداری آب دار باشد می توانید ۱ لیوان آب روی مواد تاس کباب بریزید و تاس کباب مرغ را با دمای بالا به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه بپزید تا به خوبی جا بیفتد.

  تاس کباب از جمله غذاهای مقوی می باشد که می توان برای بهره مندی از فواید تاس کباب آن را به صورت رژیمی نیز طبخ کرد، از این رو در ادامه این مطلب، دستور پخت تاس کباب مرغ رژیمی را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد که این روش پخت تاس کباب را نیز می توانید به راحتی در منزل امتحان کنید.

 • طرز تهیه ی بندری تند
 • در ابتدا مرغ ها را بشویید و آبکش نمایید، بعد گوشت مرغ را به اندازه مکعب های دلخواه ببرید. سپس گوشت های مکعبی شکل را در کف قابلمه ای مناسب بچینید.

  پیازها را پوست بگیرید و و بعد از شستن به صورت حلقه مانند برش بزنید، بعد حلقه های پیاز را نیز به صورت یک ردیف روی تکه های گوشت قرار دهید.

  سپس هویج های از قبل شسته و حلقه شده را نیز روی ردیف پیازها بچینید. سپس مقدار مناسبی زردچوبه، فلفل و نمک را روی مواد بپاشید و به میزان یک لیوان آب به مواد بیفزایید و بعد زیر قابلمه را روشن کنید تا به جوش آید.

  در مرحله بعدی طرز تهیه تاس کباب مرغ رژیمی باید پس از به جوش آمدن آب، شعله اجاق گاز را کم کنید تا با حرارتی ملایم مواد به مدت ۱۵ دقیقه بپزند.

  در همین مدت سیب زمینی ها، گوجه فرنگی ها و کدو سبزها را که از قبل شسته اید را به صورت مکعبی و یا حلقه ای برش بزنید و پس از گذشت ۱۵ دقیقه به ترتیب روی مواد بچینید و لابه لای آن ها نیز دارچین و گرد لیمو اضافه نمایید.

  در نهایت رب گوجه فرنگی و آبغوره یا آبلیمو را نیز به مواد بیفزایید و به آن زمان دهید تا غذای رژیمی شما بپزد و آماده سرو گردد.

  در طرز تهیه تاس کباب با مرغ می توانید برخی از سبزیجات را از دستور پخت این غذا حذف کنید و یا سبزیجات دیگری را جایگزین کنید. امیدواریم از سرو این غذای لذیذ و مقوی در کنار اعضای خانواده خود نهایت لذت را ببرید, تاس کباب را می توانید همچون انواع دیگر غذای ایرانی به همراه نان و یا برنج میل کنید.

  منبع : آرگا


  با این وسایل ایمن، خونه رو برای کودک تون جذاب کنید


  لیست وسایل سیسمونی با محصولات جذاب و دوست داشتنی

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه *

  نام

  ایمیل

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

   

  برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

  برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

  برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

  برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

  برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

  برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

  برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

  برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

  برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

  برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

  دیدگاه‌ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *